Obouruční sekera-manévr

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

langic

Obouruční sekera-manévr

Příspěvek od langic » 19. 2. 2012, 14:35

Při našem minulém sezení jsem narazil na drobný problém,který mi ale stále nedá spát a to manévr u obouruční sekery. Můj osobní názor je,že manévr u obouruční sekery by měl být přesně,protože sekera at obouruční nebo obyčejná je zbraň sečná, ale většina mým spoludružiníku sdílí názor,že sekera obouruční je zbraň především drtivá a tedy by manévr měl být mocně.Zajímal by mě tedy váš názor na toto téma.

vzteklina

Re: Obouruční sekera-manévr

Příspěvek od vzteklina » 19. 2. 2012, 14:48

Doporučuju zrušit manévry zdarma u zbraní tak jak sou v pravidlech a nahradit je něčím jiným, nebo třeba i ničím a zbraně považovat jen za kvalitní nástroje :-)
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 19. 2. 2012, 15:28

langic píše: Můj osobní názor je,že manévr u obouruční sekery by měl být přesně,protože sekera at obouruční nebo obyčejná je zbraň sečná, ale většina mým spoludružiníku sdílí názor,že sekera obouruční je zbraň především drtivá a tedy by manévr měl být mocně.
Nevidím důvod, proč bys ty nemohl prohlásit, že tvoje sekera je spíš sečná, a kolega, že jeho je spíš drtivá. (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Lorwyn

Příspěvek od Lorwyn » 19. 2. 2012, 15:33

Pokud už chceš opravdu u manévru zůstat, pak bych dala mocně a to i na sekeru jednobřitou, danax,a já nevím co ještě.
Sekera není moc jemná zbraň a mocně mi k ní sedne rozhodně líp, zase je divné soudit jednu sekeru tak a druhou tak...

Btw, můžeš dvoubřitou klidně zrušit. Beztoho se moc nepoužívala... $lol$
(napůl vtip)

Pieta: :clap:
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 19. 2. 2012, 21:21

Někde jsem tu postoval house-rule, že oburuční zbraně, mají zdarma i mocně. To řeší většinu problémů.
V jedné akci je ovšem stále možné z jedné zbraně použít jen jeden manévr.
Tohle řeší veškeré problém s velkými a těžkými obouručními zbraněmi, které jsou prostě drtivé, ale současně třeba sečné.
Dal bych odkaz na pravidlo, ale nemůžu ho tu najít :)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Kahla o.s.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 20. 2. 2012, 11:25

Alebo sa mozes inspirovat tym, ako som ja pojal mec v dobrodruzstve pre tlupu skretov, co vyslo v Drakkare 30.

Meč: 120 grošov, stredná zbraň, bodná (ľstivo) alebo sečná (presne) podľa toho, ako ju postava používa.

Jeden a pol ručný meč: 150 grošov, stredná zbraň, bodná (ľstivo) alebo sečná (presne) podľa toho, ako ju postava používa. Ak je používaný obojručne,stáva sa z neho zároveň drvivá zbraň (zdarma mocne), takže postava môže použiť dva manévre odrazu.

Obojručný meč: 200 grošov, dlhá zbraň, sečná (presne) a zároveň drvivá (mocne).

jakubkuba

Příspěvek od jakubkuba » 20. 2. 2012, 11:36

Je to pěkné, ale nestačí, že už takhle v souboji nemají soupeři potřebu téměř vůbec platit za manévry a většina manévrů je tak dost všední? Neměl by být souboj primárně o obyčejných úderech vedených necvičenou rukou a teprve potom co se jí dostane výcviku se z něj stanou finesami nabitá virtuózní představení? Nebylo by lepší udělat manévry trochu cennější a bojovníka s jeho zběhlostí tím pádem opravdu zajímavým? Má více z vás podobnou zkušenost jako vzteklina? Totiž, že je mnohem zajímavější manévry zdarma u zbraní zrušit (a nebo nahradit něčím jiným co je rozlišuje, což je téma na jinou diskuzi) a udělat tím souboje více vyčerpávající a bojovníkovu a lovcovu (a dalších) zběhlosti skutečně užitečné?

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 20. 2. 2012, 14:50

Pozor, já s tím ještě zkušenost nemám :-) Ale celé to rozdělení manévrů zdarma mezi zbraně mi nesedí v mnoha ohledech (logika, fikce) a protože není aplikovaná na jiné nástroje beru to jako nepovinné pravidlo.

Roubíček

Příspěvek od Roubíček » 20. 2. 2012, 17:18

Pokud bych se nad tím měl zamyslet, tak mi tam hlavně nesedí to, že mi přijde, že manévr přesně je mnohem účinnější nebo spíše by se hodilo užít slovo používanější než manévry mocně a lstivě a nepřijde mi proto fér, že třeba tesák má přesně a válečné kladivo mocně. Po půl roce hraní bych řekl, že všichni majitelé sečných zbraní mají určitou výhodu... Co si o tom myslíte?

langic

Příspěvek od langic » 20. 2. 2012, 17:45

Roubíček píše:Pokud bych se nad tím měl zamyslet, tak mi tam hlavně nesedí to, že mi přijde, že manévr přesně je mnohem účinnější nebo spíše by se hodilo užít slovo používanější než manévry mocně a lstivě a nepřijde mi proto fér, že třeba tesák má přesně a válečné kladivo mocně. Po půl roce hraní bych řekl, že všichni majitelé sečných zbraní mají určitou výhodu... Co si o tom myslíte?
Nevýhoda to je,ale pokud mám vzít příklad z naší družiny, tak si myslím, že zde jde hlavně o to,že manévr přesně je z manévru takovej nejzapamatovatelnší a já třeba většinou, když je nepoužije někdo jinej tak zapomínám,že něco takového vůbec je, navíc naše postavy mají z 90% procent zbraně sečné protože v tuhle chvíli nemám drtivou(máme ale jednu kuš,to je vlastne taky mocne) asi nikdo a lstivě mají asi 2 postavy,navíc podle naší družiny bych opravdu nic neříkal,protože to jsou hráči,kteří přemýšli až moc mechanicky(Samozřejmě máme 2 čestně výjimky)

Maugir

Příspěvek od Maugir » 20. 2. 2012, 18:43

Roubíček píše:Pokud bych se nad tím měl zamyslet, tak mi tam hlavně nesedí to, že mi přijde, že manévr přesně je mnohem účinnější nebo spíše by se hodilo užít slovo používanější než manévry mocně a lstivě a nepřijde mi proto fér, že třeba tesák má přesně a válečné kladivo mocně. Po půl roce hraní bych řekl, že všichni majitelé sečných zbraní mají určitou výhodu... Co si o tom myslíte?
Že to tak na první pohled vypadá, ale do jisté míry je to klam. Kdybych se chtěl nechat unést svými munchkinovskými sklony, používal bych zbraň s manévrem mocně nebo lstivě. Přesně se hodí jen v určitých situacích a ve mnoha případech je podstatně efektivnější dát mocně nebo lstivě.
Ještě názornější je tento případ: Mám začínající postavu, kterou koncipuji jako veledrsného zabijáka, zásadní ZS jsou gladiátor+cit pro kladivo (zběhlost a nadání). Bojuju-li s protivníkem, který mne převyšuje úrovní, dávám si z gladiátora zdarma přesně a ze zbraně mám zdarma mocně. Pokud však bojuji s protivníkem, kde mám v úrovni trochu náskok, mohou být mé akce zdarma mocné a lstivé, což je opravdu velká výhoda a smrtící kombinace. Všimněte si, že kdybych uvažoval stylem = meč, král zbraní a dám si "cit pro meč", nemohu zdarma docílit kombinace mocně+lstivě, což je docela nevýhoda, pokud budu už na 4 úrovni a čelím hromadě skřetů s char. 1.
Obrázek

Concobara

Příspěvek od Concobara » 21. 2. 2012, 07:09

To Maugir:

Já měl za to, že můžeš mít maximálně jeden manévr zdarma. Ne dva. "Pravidlo maximálního účinku" nebo nějak tak se to v pravidlech nazývá.

langic

Příspěvek od langic » 21. 2. 2012, 08:20

Concobara píše:To Maugir:

Já měl za to, že můžeš mít maximálně jeden manévr zdarma. Ne dva. "Pravidlo maximálního účinku" nebo nějak tak se to v pravidlech nazývá.
Máš zvláštní schopnosti nadání,které ti umožní použít 2 manévry

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 21. 2. 2012, 09:03

Concobara píše:To Maugir:

FAQ píše:Pokud máte Zběhlost i manévr zdarma ze zbraně a můžete používat dva manévry za kolo, mohou být oba zdarma.

Tawrik

Příspěvek od Tawrik » 21. 2. 2012, 10:06

Dovolil bych si podotknout: to že má zbraň nějaký manévr zdarma ještě neznamená že jej musím pokaždé použít. Pokud se vám menévry zdají být příliš běžné, zkuste jejich použití (i když jsou zadarmo) víc podmínit fikcí.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“