DRD a DRD2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Jezus
Příspěvky: 2588
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: DRD a DRD2

Příspěvek od Jezus »

Já mám zkušenost, že vyčerpání (hlavně podoba jeho dopadu - tedy CO tím vlastně změním) je opravdu novým hráčům někdy nejasné. (Nevinil bych z toho ale text v pravidlech, spíš sebe jako instruktora :-) ).
Ta mechanika má přesah do fikce, který se trochu nešikovně vysvětluje. Podle mě jsou ale v pravidlech velice dobré příklady.
Z hraní mám zkušenost, že po druhém nebo po třetím vyčerpání je to už většinou jasné (nejlepší je to prostě "zažít").

(Za měsíc budu do systému zasvěcovat dva nové hráče DrDII plus jednoho, který přechází na na druhou edici, a to rovnou "zostra" - konverzí postav na vyšších úrovních z jiného (hodně "volného") systému. Počítám že po úvodním přesvědčování a boji (ve hře :-D) bude už jádro i základní schopnosti všem jasné. Dám vědět, jak to dopadlo :-) ).
jedle
Příspěvky: 81
Registrován: 2. 2. 2015, 20:19

Re: DRD a DRD2

Příspěvek od jedle »

Paul píše: 30. 1. 2018, 14:39Vyčerpání.
Z mé zkušenosti je důležité nováčkům zdůraznit informaci o tom, jak rychle se pak zdroje doplňují. Z toho si pak lze odvodit, jak často je využívat (jak často doplácet).

Hlavně situace, kdy dostane hráč svou postavu, ta má zdatnost (dříve hranice) 15, ale spánkem doplní jen 3-5 zdrojů 'za noc'. To pár lidí pochopilo, až když jejich postava byla vyčerpaná a doplňovalo se jim to pomalu...
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: DRD a DRD2

Příspěvek od Paul »

Myslel jsem to tak, že moc nechápali překryv fikce a mechaniky. Jinak zdroj management jim docela šel.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti