Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od vzteklina »

Takže kdyby se to cele o jednu stranu posunulo, je z toho co bytost, to jeden oboustranný list :-)
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4591
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od ShadoWWW »

To jo, ale pak by to už přestalo být přehledné. Mrkni na bestiář DnD 4E a pochopíš.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Pepa

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Pepa »

Však proto by také mohly být dvě verze bestiáře...

Vázaná s nestvůrami popsanými na dvojici stránek vedle sebe. A s kroužkovou vazbou s nestvůrami popsanými na list.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od crowen »

Pepa píše:Však proto by také mohly být dvě verze bestiáře...

Vázaná s nestvůrami popsanými na dvojici stránek vedle sebe. A s kroužkovou vazbou s nestvůrami popsanými na list.
Myslis, ze by sa naslo dost ludi, co by isli do tej kruzkovej vazby, aby sa to oplatilo z komercneho hladiska?

Ma Bouchi nejake data z predchadzajuceho bestiara, ako sa predavala ta kruzkova verzia v porovnani s normalnou knihou?
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

crowen píše:Ma Bouchi nejake data z predchadzajuceho bestiara, ako sa predavala ta kruzkova verzia v porovnani s normalnou knihou?
Ono se to neda moc porovnavat, protoze krouzkove DrD+ Bestiare nesly do bezne distribuce, prodavaly se jen ve specialkach a primo u Altaru.
Nicmene primo u Altaru byla ta prodejnost 2:1 pro vazany Bestiar.
Hlavne ale jde o to, ze u DrD+ Bestiare byly vnitrky identicke, proste se pak bud jen svazaly do knizky nebo serizly a "nakrouzkovaly".

Udelat par stovek krouzkovych bestiaru DrD II (s prodejem pres eshop a vybrane prodejce - v normalnich obchodech by to bylo dost nachylne k poskozeni, nemluve o riziku kradeze listu) by moozna slo, urcite ale ne letos a momentalne netusim jak by to bylo drahe (taky co se tyce potrebneho krouzkoveho mechanismu).
Obrázek
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Fafrin »

Vážně je tu někdo, kdo hodnotí knihu podle obálky?
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9342
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Quentin »

Dřív jsem si to taky nemyslel, ale už dlouho váhám o pathfinderu jen kvůli tomu, jak vypadá (včetně teda ilustrací vevnitř).

Zrovna obálka na tomhle bestiáři je ale docela pěkná.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od York »

Fafrin píše:Vážně je tu někdo, kdo hodnotí knihu podle obálky?
Ne, ale obálka a název jsou hlavní faktory, podle kterých se rozhoduju, jestli vůbec v knihkupectví knihu vzít do ruky a zkoumat, o čem vlastně je. Tahle obálka by mě téměř určitě zaujala a název stoprocentně taky (v tomto směru super), když bych ale knihu otevřel a zjistil, že to s Dračím doupětem a s tématem navozeným touto obálkou nemá prakticky nic společného (ani settingově, ani feelingem, ani obsahově), tak bych byl asi dost zklamaný a zase ji odložil (což je to, co vyčítám Bouchimu). Naproti tomu obrázky v prezentaci mi k dvojce seděly mnohem lépe a přitom jsou také velice kvalitní (někdo tu správně poznamenal podobnost s Burianem, ten by mi k tomu též sednul).

Merlkir odvedl fakt výbornou práci, je to stále jeho styl a přitom jsem na první pohled hádal, že to maloval stejný autor jako obálku základní knihy. A hlavně jsem nebyl ani trochu na pochybách, že to je doplněk ke dvojce (ta barevnost je fakt zvolená velice příhodně). Ke grafikovi fakt nemám téměř žádnou výtku (až na umístění textu a z toho vyplývající optický klam, ale to se dá snadno opravit), směle bych dal deset bodů z deseti.

PS: BTW znám pár lidí, co si bestiáře kupují hlavně kvůli obrázkům.
Naposledy upravil(a) York dne 22. 11. 2012, 11:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od ilgir »

Tak sem hoďte novou anketu
koupili byste si Bestiář v kroužkové vazbě?

- ano, ale jen za stejnou cenu
- ano, za cenu max. o 50 Kč vyšší
- ne
nebo tak něco....
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od crowen »

York píše:že to s Dračím doupětem a s tématem navozeným touto obálkou nemá prakticky nic společného (ani settingově, ani feelingem, ani obsahově),
Ty si uz tu knihu v ruke mal, ze vies, ze to nema s DrD ani s obalkou nic spolocne?????
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od York »

crowen píše:
York píše:že to s Dračím doupětem a s tématem navozeným touto obálkou nemá prakticky nic společného (ani settingově, ani feelingem, ani obsahově),
Ty si uz tu knihu v ruke mal, ze vies, ze to nema s DrD ani s obalkou nic spolocne?????
Charles tu nedávno postoval prezentaci (!!!!!).

PS: Nejsem si jistý, jestli jsem trefil správný počet vykřičníků, tak mě kdyžtak omluvte :)
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 996
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Merlkir »

Nejsem si jistý, odkud tyhle pocity pramení. Při testování Bestiáře jsme s Kostějem odehráli poměrně epický souboj. Kdyby se do něj přimíchala Pavoučice, klidně to mohlo vypadat podobně.
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od crowen »

York, ja som admin, nemozes mat viac vykricnikov, ako ja otaznikov :-)=

Ja som tu Charlesovu prezenaciu videl, a bol som z nej celkom nateseny a na bestiar sa tesim. Mozes byt prosim konkretnejsi, co ti do DrD nepasuje feelingom a obsahom?
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17483
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od York »

Merlkir píše:Nejsem si jistý, odkud tyhle pocity pramení. Při testování Bestiáře jsme s Kostějem odehráli poměrně epický souboj. Kdyby se do něj přimíchala Pavoučice, klidně to mohlo vypadat podobně.
Není to až tak o epičnosti (ať už to znamená cokoliv), i když pravda většina zápisů ze hry je ve stylu vesnické fantasy. Namátkou pár bodů, které s tím mají co do činění:

- jiný herní systém a úplně jiný herní přístup
- mýty střední a východní Evropy
- slovanské verze řeckých nestvůr
- použitý jazyk (tím myslím hlavně používání určitých slov, jako například "říkadla", "zaříkávač", "kejklíř" a vůbec celkové vyznění textů)

Styl obálky mi naproti tomu evokuje generickou západní fantasy. Když si to spojím s doplňujícími informacemi, tak zjistím, že nejspíš jde o kostěje a pavoučníci, nebo něco podobného, ale při prvním pohledu na obálku jsem viděl death knighta na nightmare steedu v souboji s driderem.

BTW já netvrdím, že je na takovém settingu a pojetí něco špatného. Naopak, zpracování je velice kvalitní. Jen je to prostě něco jiného a asi by tomu i prospělo, kdyby se právě tahle zajímavá odlišnost prezentovala a neskrývalo se to za obálkou ve stylu generické západní fantasy.
Mato

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Mato »

Zdráhám se rozohněných komentářů a v podstatě je toto můj první příspěvek v rámci tohoto fóra.
Přesto si myslím, že si nový Bestiář pro DrD II zaslouží tento komentář.
Jsem už poněkud postarší muž a přesto si pamatuji ještě začátky DrD, první pravidla (jakkoliv nedokonalá) a dobrodružství, které jsme díky nim prožili. Po letech a několika dětech, jsem i jim chtěl něco z toho ukázat. Tak jsem přivítal NOVÁ PRAVIDLA, tedy DrD II a krásnou knížku si přinesl domů.
Chyba... no nic... o to s větším zájmem, byť jen tak letmo sleduji co se děje okolo bestiáře...
... a pokud je nyní v tisku, tak je mi to moc líto.
Mám obavy, že to bude ještě větší hrůza. :cry:

Proč?
Třeba proto, že ukázka v Pevnosti 11/2012 mě "rozlítila" natolik, že tady smolím takový blábol. :cry:

Cituji
"... Nocí se toulá strašlivý nemrtvý vlk..... Jeho OČI ve tmě rudě svítí, je nelidsky rychlý....
... Volkoun nevidí svět jako my. OČI mu vyklovaly vrány a sežrali červi,..."
Co je to z prominutím za "kravinu" a hlavně, pokud to autoři dokáží napsat ob dvě věty! $-o $-o $-o
Škoda. Za mě další hřebíček do rakve něčeho, na čem jsem vyrostl.

Můžete to nazvat fantazií, fikcí, hrou nebo čímkoliv dalším, ale za mě je to naprostý... a protože mě nenapadlo lepší slovo, tak - amatérismus.
Mám rád Conana a odpouštím fosforeskující houby na stěnách, přestože jsem už nějaké to skutečné podzemí prolezl a vím, že když se zhasne, tak je tam fakt tma...
... fantazie má popírat logiku i skutečnost. Proto je to fantazie a i hra by měla být vždy jen hrou.
Tady je to velké ALE...

Pokud bych udělal tlustou čáru, tak podkapitoly "Jak jedná", "Jak bojuje" a hlavně "Jakou roli má v příběhu" jsou super, inspirativní... minimálně 2+, ilustrace 100% 2x 1*.
Ale "OČI" jsou 5-.
Nejde o fantazii, ale o to, že si i čtenář za své peníze (a proto to autoři i vydavatel dělají) zaslouží odpovídající kvalitu.
Na stránky fanzinu BOMBA, na pulty knihkupců OSTUDA.

Tvůrci, korektura i lidi, co do toho mohli autorům mluvit degradovali skvělou věc :>:o/ .
--------------------------------------------------
Vypadá jako mršina s trčícími žebry a opadávajícím masem. Namísto očí, vyklovaných vránami a sežranými červy, mu plane rudá zář. Nevidí tedy svět jako my...
(nejsem spisovatel, korektor ani další profík, s češtinou se peru a už vůbec nechci kázat JEDINOU PRAVDU, jen jsem si prostě zkusil jestli to jde napsat jinak.)
---------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti