Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Maugir »

Mato, děkujeme za komentář.
Mato píše:"... Nocí se toulá strašlivý nemrtvý vlk..... Jeho OČI ve tmě rudě svítí, je nelidsky rychlý....
... Volkoun nevidí svět jako my. OČI mu vyklovaly vrány a sežrali červi,..."
Co je to z prominutím za "kravinu" a hlavně, pokud to autoři dokáží napsat ob dvě věty!
Máš pravdu, že se jedná o neobratné vyjádření. Správně mělo být samozřejmě "Jeho oční důlky ve tmě rudě svítí". Vychytávání chyb z textu jsme věnovali tolik času, kolik jsme mohli, a i když tam, jak vidno, nějaké zůstaly, osobně věřím, že pozitivní dojmy z inspirace překonají u valné většiny čtenářů negativní pocity z několika překlepů v textu. Pokud to tak u Tebe není, je mi to líto, ale nic s tím nenadělám.
Uznávám, že naše práce není dokonalá, přesto si myslím, že bude pro řadu lidí přínosná a prvky amatérismu nám odpustí. Koneckonců, i u volkunových očí neočí lze přes nešťastné vyjádření pochopit, jak to bylo myšleno, tedy
Namísto očí, vyklovaných vránami a sežranými červy, mu plane rudá zář. Nevidí tedy svět jako my...
Každopádně díky za vyjádření a zpětnou vazbu, těší mě, že se Ti líbí alespoň text za "tlustou čarou" a ilustrace.
Obrázek
Mato

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Mato »

:D i já díky za reakci na mou negativní reakci. :)
Zrovna tvá zvířata zde na fóru, která jsem četl jsou suprová.
Byť normální, tak zápletky jsou opravdu vyvedené a vyloženě inspirativní.
Samozřejmě jste odvedli obrovský kus práce a věřím, že i negativní reakce, která je přímo chlapsky vyjádřená, bude nakonec pozitivní.

A možná paradoxně od brblala... tužte se a ať máte chuť i přes brblaly něco dál tvořit.
:clap:
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Charles »

Ten volkun je jednoznačně moje chyba jako koordinátora týmu. Ilustrátor nás na to dokonce výslovně upozrňoval, když si ujasňoval zadání pro ilustraci, já to chtěl probrat s autory (Ectheliony), ale pohřbil jsem to pod nánosem dalších úkolů. Rovnou upozorním, že tam máme ještě jeden úlet, na který nás upozorňoval zase korektor, že totiž Pavoučice má podle textu tělo krásné ženy, což moc nesedí s ilustrací (ani s tou na obálce a už vůbec ne s tou uvnitř, a to i při respektu k tomu, že krása ženského těla je otázkou osobního vkusu :wink: ). To jsem bohužel taky neudržel kvůli spoustu jiných věcí, které jsme v době korektur řešili a upravovali (text na zadní stranu apod.). Takže se všem čtenářům předem omlouvám.

Nicméně neskromně si myslím, že tyto chybky nesrážejí Bestiář na úroveň nějakého amatérského fanzinového produktu. Ostatně, uvidíte sami - kniha už je v tisku a pdf vypadalo nádherně. Počkejme si, jak bude publikum hodnotit Bestiář jako celek.
Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 996
Registrován: 14. 4. 2009, 11:47
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Merlkir »

Holt je volkunů a Pavoučic víc druhů, no. ;)
--------------------------------------------------
moje portfolio: https://www.janpospisilart.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od Bouchi »

Odškrtl jsem si jeden rest a zveřejnil na webu články o Bestiáři co vyšly v Pevnosti.
http://drd2.altar.cz/download/bestiar-pevnost
Obrázek
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Bestiář pro DrDII - vánoce 2012

Příspěvek od crowen »

[Oddelil som diskusiu do noveho vlakna od prveho prispevku po vydani.]
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jerson a 9 hostů