[Doplnok] Pohranicna tvrz Cerveny Havran

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

[Doplnok] Pohranicna tvrz Cerveny Havran

Příspěvek od crowen » 18. 1. 2012, 01:17

Toto je diskusia k clanku Pohranicna tvrz Cerveny Havran.

Clanok obsahuje popis pohranicnej tvrze, niekolko novych postav, s ktorymi mozete nadviazat kontakty a niekolko nametov na dobrodruzstva, ktore mozete v okoli tvrze prezit.

PDF Casopis Drakkar, v ktorm vysiel tento doplnok, si mozete stiahnut tu.

Co si tvrzi, postavach a zapletkach myslite?

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplnok] Pohranicna tvrz Cerveny Havran

Příspěvek od PetrH » 18. 1. 2012, 08:37

za me plati, ze to je nadherne prostredi stimulujici ruzne napady:) pripadne je sem muzu napsat, kdyz bude zajem:)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 18. 1. 2012, 08:50

Takhle by měl článek v RPG časopisu vypadat. Bez práce (vyjma deseti minut na přečtení) rovnou do hry!
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 18. 1. 2012, 09:06

PetrH: urcite napis
Quentin: :-) ale vies, co je to roboty pre autora?

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 18. 1. 2012, 09:36

Crowen: Samozřejmě :-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/

Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Ocho

Příspěvek od Ocho » 18. 1. 2012, 14:02

Super :clap: Univerzální pro různé světy, nevázané na okolí (politicky ani nábožensky), inspirující pro hraní začínajících postav a velmi pěkně rozepsáno pro celkovou představu o tvrzi. Aneb jak psal Quentin, stačí vzít a hrát :-)
Bude následovat další článek v tomto duchu? :-)
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 18. 1. 2012, 14:22

Ocho píše:Super :clap: Univerzální pro různé světy, nevázané na okolí (politicky ani nábožensky), inspirující pro hraní začínajících postav a velmi pěkně rozepsáno pro celkovou představu o tvrzi. Aneb jak psal Quentin, stačí vzít a hrát :-)
Bude následovat další článek v tomto duchu? :-)
Vdaka. Urcite bude :-)

Tork

Příspěvek od Tork » 18. 1. 2012, 18:44

Výborné, těším se na další články :) Líbí se mi, že baron a ti důležitější z vojáků jsou správně brutální, jak se na vojáky sluší a patří. Často se člověk setkává s přístupem, že pro čtyřčlenou relativně začínající družinku není problém porazit šest vojáků (jsou to jen vojáci, oni jsou hrdinové). Tohle je lepší, ti lidé se živí bojem, tak by v tom měli být dobří. Pokud bych se měl pokusit o nějakou konstruktivní kritiku - myslím, že je zbytečně moc prostoru věnováno vybavení a schopnostem jednotlivých postav, víc bych ocenil jednu nebo dvě větičky navíc o jejich povaze, což mi tam jako jediná věc trošku chybělo (přirozeně není probém si to domyslet, ale bylo by pro mě pohodlnější si domýšlet třeba to vybavení). No a k tomu popisu by se možná hodil nějaký malý orientační plánek (klidně jen načrtnutý, prostě pro lepší prostorovou představu). To je tak všechno co bych mohl doporučit, jen tak dál :)

lapivorax

Příspěvek od lapivorax » 23. 7. 2014, 15:48

Zdravím,

ač se jedná o starší článek, já jsem jej také ocenil. Trošku mi bylo líto, že jej postavy tak rychle opustily, takže se dá čekat obměna v některé z následujících her. Velmi povedené. Díky
Toto nejsem já, toto je můj avatar.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 23. 7. 2014, 15:51

lapivorax píše:Zdravím,

ač se jedná o starší článek, já jsem jej také ocenil. Trošku mi bylo líto, že jej postavy tak rychle opustily, takže se dá čekat obměna v některé z následujících her. Velmi povedené. Díky
Vdaka za pochvalu. Co presne pri tej tvrzi ste odohrali, mozes prosim napisat viac o dobrodruzstve?

lapivorax

Příspěvek od lapivorax » 23. 7. 2014, 17:03

Přejmenoval jsem ho na Radvanova tvrz. A chlapci a děvčata (no, je nám některým ke 30) tam vítězoslavně nesli hlavu lapky Lišáka. Celou tu tvrz jsem přemaloval na mapku ve stylu DrD a stala se cílem klamného obléhání skřetů. Klamného proto, aby byla odlákána pozornost od hlavního cíle.
Hlavní útok začal nenápadně. Návratem dvou Radvanových přátel, ve skutečnosti již Nemrtvých. Otevřeli jim bránu, nastal zmatek, boj na nádvoří, později i na hradbách, boj o bránu, protože skřeti opět zaútočili z nedalekého lesa. A také hlavně útok Balimíra Balouna, Lupiče ve službách "EE", který měl za úkol ukradnout kus mapy a Radvanův rodinný šperk. Takže jsme tu tvrz pěkně celou zrajtovali... Přimontoval jsem pouze tajný východ (poklop pod hromadou hnoje). Ani se postavy nestačily seznámit se všemi z tvrze. Obrázek tvrze Ti neposkytnu, maloval jsem to ve stylu DrD na čtverečkovaný papír a nikdy více to už nechci opakovat. Nějaká obyčejná orientační mapka bude příště lepší.

lapivorax

Příspěvek od lapivorax » 25. 7. 2014, 08:15

Zdravím,

trochu jsem se prohrabal a ten plánek tvrze stejně nemůžu najít. Příště bych stejně kreslil jenom náčrtek a ne čtvereček od čtverečku. Představoval jsem si to jako např. Lemberk ve 13. století nebo třeba tvrz z Údolí včel. Tedy brána, a pak vzadu (trochu do svahu) obytná věž s "palácem". Kolem dokola hradby, k nim zevnitř přilepené dřevěné stavby.

Co se postav týče, z nich jsem použil jenom hradního pána a jeho rodinu a pak se občas dostali do styku s někým z družiny, ale nic závažného. Pro příběh neměli sice zásadní význam, ale bylo dobré, že tam byli, alespoň to tam žilo a bylo s kým se setkat, jednat atd.

lapivorax

Příspěvek od lapivorax » 30. 9. 2014, 10:22

Ale ještě jí použiju. Tentokrát se více zaměřím právě na ty postavy a použiju jejich charaktery, jak jsou vypracované. Uvidíme, co z toho nakonec bude. Dám pak vědět.
Tedy žádná anonymní bitka.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“