[dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Příspěvek od Aljen »

vychrlila zaříkávačka hádanku (argument duševní akce) a já moc nevěděl jak jí to uznat
Davalo zmysel aby sa tou hadankou zbojnik v danej chvili zaoberal?
Neviem kedze nepoznam vasu situaciu, ale predpokladam ze skor nie. Povedal by som hracke ze je to nemozna akcia.
To co postava robi musi davat zmysel vo fikci. Nestaci ze podla pravidiel sa nieco "da urobit".

Staci ked si podobne situacie predstavis v reali.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: [dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Příspěvek od PotulnyDruid »

Maro píše:PS: Na zbojníka s pochroumanou rukou od šípu, hned po ráně palicí přez hlavu, milým a líbezným hlasem vychrlila zaříkávačka hádanku (argument duševní akce) a já moc nevěděl jak jí to uznat - ve fikci zbojník s řevem "Tohle je banda šílenců" zdrhnul do lesa (aniž by odpověděl).
No teoreticky by to šlo uznat. Bojovník už měl vysoké ohrožení (odhaduji podle jeho zranění) a tudíž nejspíš šlo hlásit fatální akce. Potom bych uznal jako fatální akci ho vystresovat (tím že dělám nelogické věci a podobně) a on by na to zareagoval útěkem. Ovšem hodně záleží na tom, jakou povahu ten bojovník měl (to už můžeš rozhodnout ty). U některých povah je to možné, u jiných ne.
Otázkou spíš je, kdo na takovou činnost bude mít bonus. Mastičkář, Zaříkávač nebo Kejklíř?
Mastičkář má vyjednávání s lidmi - do toho by se to možná dalo schovat.
Zaříkávač má léčení lidské duše, ale už ne její poškozování, což mě osobně přijde trochu divné. Jako psycholog moc dobře vím, jak člověka psychicky rozložit, na základě toho, že vím jak ho dát dohromady.
Kejklíř má herectví.
Já osobně, bych uznal bonus za všechny, když by si to hráč dobře obkecal a popřípadě zahrál.
Ale podle pravidel, by to nejspíš měl s bonusem jen Kejklíř, možná Mastičkář.
under construction
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Příspěvek od Fafrin »

Hm, vlivové akce se v konfliktu bojovém používají běžně - jedná se o různé zastrašování, zesměšňování a povzbuzování (Bojovník) případně jiné působení na emoce a psychický stav (Kejklíř, Mastičkář). Pokud není akce celkově příliš zběsilá, lze využít i vyjednávání - pokud máte druhé straně co nabídnou (Mastičkář či Zaříkávač proti magickým tvorům a Lovec ke zvířatům.)
S duševními akcemi je to pravda horší, zde sa dají využít znalosti a odhady (Kejklíř magičtí, Lovec zvířata, Mastičkář lidi, Bojovník lidi, pak příslušná pokročilá povolání) soupeří ke zjištění slabin či poradění taktik.
Nazapomeňte, že akce základních povolání jsou nevyhrazené, může jse zkoušet kdokoliv, vhodná akce může být v dobré situaci automatická a snížit ohrožení (přidat výhodu) - poskytnout rady, povzbutit, varovat, podat zbraň, dát kryt, ... - hlavnímu bijci družiny je skoro stejně cenné, jako ublížit nepříteli.

Takže, zhruba tolik k používání netěla nebojovníky v boji.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Maro

Re: [dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Příspěvek od Maro »

díky Farinovi za odpověď - něco takového jsem potřeboval (a čekal)

k absurdnímu příladu: Já to vzal jako (šustění papíru) obecný přilad Učennosti ( v hádance byly dva přechodníky) a cílem vysresovat a znejistit soupeře (zvednout mu ohrožení), z Knihomola vypadlo Mocně, lupič neuspěl a duši měl (i tak) nízkou, následek jsem si výjmečně odehrál já (hráči souhlasili)
(a naštěstí to od té doby neskusili)

ještě jednou díky za odpověď
Uživatelský avatar
Narnas
Příspěvky: 147
Registrován: 27. 9. 2011, 12:31

Re: [dotaz] Bojové dovednosti (+souhrn, +house rules)

Příspěvek od Narnas »

Jen bych dodal, že akce se dají spojovat a pak platí pravidlo největšího účinku.

Já třeba v posledním boji pouze zastrašoval (bojovník), ale zastrašoval jsem s využitím magie iluzí (démonizování sebe sama..pekelný hlas, jiskřičky v očích, vše prostupující temnota a tak :-) ).

Takže i třeba mastičkář, který si odhadne nejslabší článek v skupince nepřátel a bude chtít zastrašit jeho si může házet s mastičkářem. Podobně zaříkávač, který rozpozná nějaký náboženský nebo jiný symbol, emblém cokoliv na soupeři to může pak využít.

Bacha na krkolomné pokusy a motání akcí ve stylu "jen abych si započítal bonus", ale jinak je to normálně použitelné.
Elen síla lûmen omentielvo.
<Hvězda svítí na hodinu našeho setkání.>
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů