Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16253
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od MarkyParky »

Protože oficiální konverze povolání z DrD1.6 stále nevyšla, chtěl jsem položit pár obecných otázek k tomu, jak bude vypadat, abychom se mohli co nejlépe připravit :D ? Rádi bychom už přestali hrát "oťukávací" a "testovací" sezení s alternativními postavami a začali si pomalu převádět náš svět, co hrajem dlouhodobě...

a) Převod levelů - bude lineární (co 1 lvl v DrD1.6, to 1 lvl v DrD2) nebo tam budou nějaké nepravidelnosti? A bylo by možné případný vzorec převodu zveřejnit i před vydáním?
b) Bude konverze obsahovat pouze převod zvláštních schopností povolání nebo bude obsahovat i příklady převodů některých předmětů/kouzel/nestvůr?

Předem díky za odpovědi a neberte to prosím jako žádné honění, chápu, že vydané "to bude, až to bude". Jen bychom si rádi začali převod předpřipravovat, protože stejně nemáme co dělat :D
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od Bouchi »

Oficialni rady pro konverzi vysly pred mesicem v Pevnosti a ode dneska jsou dostupne i na webu.
Obrázek
Křišťan

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od Křišťan »

Bouchi píše:Oficialni rady pro konverzi vysly pred mesicem v Pevnosti a ode dneska jsou dostupne i na webu.
Super. :clap: Kde? :)
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od Fingalen »

Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od BasilisK »

Nemáte někdo námět na konverzi AD&D do DrD II? Chtěl bych si zahrát kampaň ve stylu Icewind Dale/Baldur´s Gate a rád bych to vyzkoušel právě na "dvojkách". Nevím teda hlavně na jakém levelu by postavy měli začínat - tři úrovně do začátku mi přijde do Forgotten Realms málo a začínat rovnou na pokročilých mi přijde zase moc vysoko, ale možná se pletu (hru jsem zatím moc netestoval, tohle bude první opravdové hraní). Děkuji za jakékoliv náměty a připomínky.
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od Sarsaparillos »

BasilisK píše:Nemáte někdo námět na konverzi AD&D do DrD II? Chtěl bych si zahrát kampaň ve stylu Icewind Dale/Baldur´s Gate a rád bych to vyzkoušel právě na "dvojkách". Nevím teda hlavně na jakém levelu by postavy měli začínat - tři úrovně do začátku mi přijde do Forgotten Realms málo a začínat rovnou na pokročilých mi přijde zase moc vysoko, ale možná se pletu (hru jsem zatím moc netestoval, tohle bude první opravdové hraní). Děkuji za jakékoliv náměty a připomínky.
Nemyslím si, že začínat od začátku by mělo být málo. Není kampaň jako kampaň a i v FR je obrovská škála nepřátel a prostředí, aby se vše dalo přizpůsobit úrovni postav. Baldur's Gate I se začínalo taky na první úrovni, žejo.
Uživatelský avatar
BasilisK
Příspěvky: 671
Registrován: 28. 8. 2009, 15:51

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od BasilisK »

Sarsaparillos píše: Nemyslím si, že začínat od začátku by mělo být málo. Není kampaň jako kampaň a i v FR je obrovská škála nepřátel a prostředí, aby se vše dalo přizpůsobit úrovni postav. Baldur's Gate I se začínalo taky na první úrovni, žejo.
Jo, ale to mě moc nebavilo. Jde o to, že to bude něco mezi minikampaní a dlouhým one-shotem a času na hru nebude moc + musím ostatním vysvětlit pravidla (i když jsem jim poslal odkaz na pirátskou verzi pravidel).
Life is just a dream on the way to death.

Dobře už bylo

Dlouhou a Bolestivou Smrt Všem Černým K--vám (Do Jednoho)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Oficiální konverze z DrD1.6 - otázky

Příspěvek od Aljen »

zober to tak ze mat 3ti level v povolani znamena ze si uz profesional v danej oblasti (este nie veteran alebo az majster)
neviem na akej urovni ADnD zacina nejaka ofic kampan FR. Ale mne sa avidi ze DrD2 level 2/1 alebo 3 je uplne v pohode zacinajuci 1-3 level.
bezni protivnici ako banditi tiez mozu mat tak 2-4 charakteristiku. Stretnut nejake nemrtve trojhlave slizy nebude moc zdrave ... toz ale to sa hadam da trochu regulovat a ani vo FR dedincania bezne nevrazdia pri praci na poli hordy vlkov, orkov alebo vybercov dani.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů