Přehled tvorů i netvorů

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Aljen »

občas se vyskytují v menších skupinach
Ehm ... what?
Skupinovy had? To si ako potom rozdelia korist? Alebo prvy co sa zacne slimacim tempom navliekat na korist proste vyhral a o statni ostruhaju?
Kedze lovi v jaskyniach (co? Bahenne medvede na ktore pada zo stropu?) je biely? V pralese sa mu to zrejme dost "hodi".
Kebyze ma schopnost prisposobit svoju farbu okoliu alebo by odrazala jeho naladu ako u sepie ci chameleona ... mohol by byt biely tesne pred utokom trebars, ale takto je to biedne.

Chapem ze ide zrejme o prevod z nejakeho starsieho DrD, ale drzat sa nezmyslov nie je podla mna nutne.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Fafrin »

Mno, vím, že to není moc extra, popisi nestvůr mi asi fakt nejdou.
Krokodýl taky není skupinové zvíře, ale na vhodném místě jich potkáš desítky. Chtělo by to pravda upravit.

Já sem ho sem totiž vlastně nahodil kvůli několika ZS, které jsem pro něj vyrobil a myslím, že by byli obecněji použitelné:

ZS Dlouhý
Pokud je bytost přirozeně dlouhá, její tělo funguje podobně jako dlouhá zbraň - má tedy možnost použít dva manévry, pokud v akci použije své tělo.

ZS Přirozená ochrana
Přirozená ochrana dává za jistých podmínek bytosti ochranu proti daným vlivům podobně jako Ochranné předměty, avšak bez příslušných postihů. (Jedná se o zobecnění ZS Přirozená zbroj - železná, kamenná či zubří kůže.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Tork »

Mimochodem na wiki se dá najít spousta inspirace, např. psoglava jsem vůbec neznal... Pokud by se vám někomu chtělo, tak je tam dost věcí, které by imho stály za to:
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ablo ... _mytologie
http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Slavmyth
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od crowen »

Tork píše:Mimochodem na wiki se dá najít spousta inspirace, např. psoglava jsem vůbec neznal... Pokud by se vám někomu chtělo, tak je tam dost věcí, které by imho stály za to:
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ablo ... _mytologie
http://en.wikipedia.org/wiki/Template:Slavmyth
To su super zdroje, vdaka!
Uživatelský avatar
Tork
Příspěvky: 252
Registrován: 3. 1. 2012, 14:23

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Tork »

Po dlouhé době přidávám zase něco málo potvor z DrDo, trochu jsem zpracoval fexta a spektru (kterou jsem rovnou spojil s přízrakem, protože jsou to skoro stejné bestie a nemám potřebu důsledně rozlišovat duchy, spektry, přízraky, stíny, nazgûly a další). A nebojte se taky přispívat, rád tam zapracuji další náměty na role v příběhu nebo cokoli jiného.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Fafrin »

Mám pro vás jednoduchou bestiální ZS, možná je to úplná kravina, ale nám se hrozně líbila:
Triumfální odchod
Pokud bytost opustí scénu (nemusí to nutně znamenat smrt) přispěje do banku znovu celou svou sudbou.

Vhodné pro efektivní vyjednavače, významné teatrálně umírající poskoky, čaroděje mizející v kouři a síře, načež se z poza dýmu vynoří hora nestvůr. A různé bestie co zabijete, ale tím to prostě zdaleka nekončí.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Aljen »

a samozrejme potvory umierajuce v oblaku kyseliny, vybuchujucich kosti a jedovatom mraku
Nice.
Paci sa
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
lapivorax.viridis

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od lapivorax.viridis »

Veverka
Tělo: 1 Duše: 2 Vliv: 2

Charakteristika: 2 (šplh, rychlý běh, mrštnost, pohyblivost, skok, nenápadnost, udržování rovnováhy, louskání, tichý pohyb v divočině)

Zvláštní schopnosti
Talent skákajícího hlodavce (je-li v lese) pro šplh, běh, skok, udržování rovnováhy
Komediant (Kejklíř)

Chceme si ochočit veverku. Nad tvorbou jedné hloupé veverky jsem strávil asi 2 hodiny (možná už 3) a mám dost. Takže smekám před Maugirem a ostatními, co dali dohromady Bestiář.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Fafrin »

Dal bych ji vyšší tělo, bo v těle je i obratnost a mrštnost, naopak bych se nebál Vlivu 1, je to přece jen bázlivý tvoreček.
Možná by se hodila do dovedností i nějaká orientace v divočině či něco duševního. Půlku věcí jsi mohl shrnout pod "akrobacie".
A chybí ti jak se chová, jak vypadá apod.
U talentu nemáš napsáno, jestli se projevuje jako zběhlost, mistrovství či nadání
(A bylo by pěkné ji dát ZS za ocas nadání na skoky a pády, talent bych dal možná mistrovský a nebál bych se i ZS Hadí muž.)
Ale základně pěkná.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Jerson »

zjevně budu trollovat, ale dvě hodiny vytvářet charakteristiku veverky do RPG? (!) To z ní bude hlavní záporák?
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od vzteklina »

Tak záporák ne, ale člen družiny. Přitom by měla mít nějak vyváženou sílu, aby nezastínila vlastní postavy :-)= , ale taky by neměla být totálně marná a umřít na první pohled, který na ni někdo vrhne.
Pro tvorbu je nejtěžší udělat si nějaký základní koncept. Tvořit bytosti ve vakuu je hodně těžké. Když už se člověk maže s veverkou, měl by (alespoň co se týká výše charakteristiky a hranic) udělat i její běžné protivníky (jako je třeba jestřáb, kuna, zmije, kočka) a pár víceméně srovnatelných bytostí (datel, kos, zajíc, krysa). Času nad tím člověk stráví stejně, ale čísla nacvaká pro desetkrát více bytostí. Mnohem snáze se to dělá, když člověk může říct tělo má vyšší než krysa, ale duši zase menší, atd. A pokud příště budeš chtít ochočit plcha nebo lasičku, vytvářet se budou mnohem snáze.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
lapivorax.viridis

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od lapivorax.viridis »

Jerson píše:zjevně budu trollovat, ale dvě hodiny vytvářet charakteristiku veverky do RPG? (!) To z ní bude hlavní záporák?
:D Ne, mazlíček Zaříkávačky.
Co bysme neudělali pro tůristi, že...
Fafrin píše:(A bylo by pěkné ji dát ZS za ocas nadání na skoky a pády, talent bych dal možná mistrovský a nebál bych se i ZS Hadí muž.)
Jo, už měla skoro 3 ZS od kejklíře, takže mi z toho začínala vznikat superveverka, tak jsme to proškrtali. Většinu věcí, co píšeš, tam byla. Ještě se na ni mrknu.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od vzteklina »

Tak pro pořádek uvedu svoji veverku. Jen upozorním, že mám trochu jinou fylozofii při tvorbě zvířat než jaká je v ofiko pravidlech, tak se nelekněte té charakteristiky.
Veverka
Tělo 2, duše 3, vliv 2; Charakteristika 4 (šplh, skoky, unikání nad zemí, opatrnost, zvířecí zručnost, hledání potravy)
ZS: šplhavec (tj. může šplhat), zběhlost: skoky, akrobacie ve větvích
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od ValMor »

Zásadní otázka ... mela by mit blecha vliv blizici se 1ce anebrz je to maly tvor bazlivy a nebo naopak vliv vetsi protoze je to mrcha a jak jednou zacne nekoho otravovat tak ma dotycny o problemy na par dni postarano ?:)
Jake charakteristiky by podle vas mela mit takova stredne stavena prumerna blecha v nizkoepickem dobrodruzstvi?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od crowen »

ValMor píše:Zásadní otázka ... mela by mit blecha vliv blizici se 1ce anebrz je to maly tvor bazlivy a nebo naopak vliv vetsi protoze je to mrcha a jak jednou zacne nekoho otravovat tak ma dotycny o problemy na par dni postarano ?:)
Jake charakteristiky by podle vas mela mit takova stredne stavena prumerna blecha v nizkoepickem dobrodruzstvi?
Si robis prdel, alebo to myslis vazne? [v druhom pripade by som vazne pochyboval o dusevnom zdravy, teda pokial nehras Rat Pack alebo Mouse Guard :-)= ]

Zpět na „Dračí doupě II“