Přehled tvorů i netvorů

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Ecthelion píše:Jedna možnost je zkusit poslat tyhle příspěvky do Drakkaru, aby vyšly jako článek. Každý článek projde peer review, takže získáš zpětnou vazbu minimálně od lidí, co ji budou dělat. A článek doplňků pro DrD 2 bychom v Drakkaru moc rádi zařadili. :wink:
Díky za typ. To zkusím :)
under construction
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Edit:
Velekněz pavoučí královny
(Ruiny, Lesy)

Druh: Běs
Charakteristika: 3-5 (dovednosti zaříkávače, dovednosti šamana, Vyjednávání a zastrašování, Pohyb a přežití v divočině, lov)
Sudba: 12
Hranice: Tělo 5, Duše 5, Vliv 6
Zvláštní schopnosti: Talenty velekněze (mistr při vlivových činnostech, nadaní na území své paní), Zubří kůže, Ochranná aura, Všemi mastmi mazaný, Nervy z oceli, Autorita, Vůdce skupiny, Triumfální příchod, Přirozené zbraně (hrůzný zjev – odznak, ozdoba), Neschopnost (pokud je zničen chrám jeho paní)

Hrůzná bytost, napůl pavouk a napůl něco možná ještě horšího, přivolána z temnot zapomnění a z kruté mysli majíc jen jediný cíl, znovu přivést na tento svět svojí paní – Pavoučici.
Aby kult Pavoučice mohl přivolat zpět tuto nesmrtelnou hrůzu, musí donést obrovskou oběť a prolít krev až bude téct proudem. Ne každý kult je ale natolik schopný, získat tolik nevinných k obětování. Ale k přivolání zrůdného Velekněze není potřeba tolik, jako k přivolání jeho paní.
A tak v čele kultů často vidíte tohoto krutého vůdce, který usiluje o naplnění prázdného trůnu. Je mistrem lží a přetvářek, manipulace a úskoků. Udělá cokoli, aby dosáhl svého cíle, a nebojí se i uzavírat příměří a pakty jen aby dosáhl svého cíle anebo v nečekaný moment zradil.

Jak jedná:
Získává do kultu své paní nové následovníky, slibuje, zhrozí, manipuluje.
Neštítí se žádné lži, zrady nebo úskoků. Jediné, co je pro něj důležité, je návrat jeho paní.
Je loajální až za hrob, nic ho nedokáže od jeho poslání odradit.
Působí na chtíč, nízké pudy, chamtivost nebo lačnost. Naslibuje bohatství, moc...cokoli.

Jak bojuje:
Sám se boje neúčastní, posílá do boje následovníky kultu a jen přihlíží a velí. (oblíbený manévr: rozsáhle)
Zastrašuje a podlamuje morálku nepřátel. (oblíbený manévr: mocně)

Jakou roli má v příběhu:

Útočník
Na vesnici kde dobrodruzi nocují, zaútočí lesní skřeti na jízdních pavoucích a jako generál jim velí velekněz pavoučice. Muže zabíjí a ženy a děti berou jako oběti své paní.
Vyjednavač
Snaží se získat postavy na svojí stranu, slibuje jím moc a bohatství. Láká je příslibem postu nejvyšších generálů bohyně. Slávu v největší bitvě světa a nesmrtelnost. Přistoupí dobrodruzi na jeho nabídku?
Naposledy upravil(a) PotulnyDruid dne 20. 2. 2013, 17:14, celkem upraveno 1 x.
under construction
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Pieta »

Abys věděl, tak velekněz se mi líbí, k tomu kultu fakt sedne.

Přidal bych mu nějaké dovednosti na zastrašování a na lhaní, takhle je má na nule. A do rolí by se hodily i nějaké zápletky, kde působí jako šedá eminence v pozadí a řídí své figurky a prostředníky, protože mi přijde, že má potenciál rozehrávat poměrně chytré plány, ve kterých dlouho nepůjde poznat, že za nimi stojí někdo takový.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Pieta píše:Abys věděl, tak velekněz se mi líbí, k tomu kultu fakt sedne.

Přidal bych mu nějaké dovednosti na zastrašování a na lhaní, takhle je má na nule. A do rolí by se hodily i nějaké zápletky, kde působí jako šedá eminence v pozadí a řídí své figurky a prostředníky, protože mi přijde, že má potenciál rozehrávat poměrně chytré plány, ve kterých dlouho nepůjde poznat, že za nimi stojí někdo takový.
Díky za reakci, fakt moc :)

Má přirozené zbraně (hrůzný zjev - odznak, ozdoba), díky čemuž má zdarma mocně a přesně. Mohlo by se mu přidat Hrůza a děs, díky čemu by měl nadání na zastrašování, ale to už má pokud je na území své paní, i když je pravda, že to by mohlo být spekulativní, pokud není probuzená, ale dalo b se říct, že území, které ovládá, nebo obývá, kult se počítá za území jeho paní. Ale dát by se mu to možná mohlo, ono by se moc nestalo :)

Zápletky můžu klidně rozvést, něco udělám a editnu ho :)
under construction
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Aljen »

Pravdupovediac zda sa mi strasne priamociary.
Absolutne verny, neuprosny atd ... ako automaton.
Na potvorach v bestiari sa mi hlavne paci ze je ich len malo skutocne uber ciernych a ze sa daju v pribehu pouzit aj pozitivne.

S velknazom (vyzera skor ako nemysliaca aeracia na tom obrazku) by sa dalo jednat a robit obchod. Ak je tak prekombinovany dobre vie ze musi aj ustupit a mozno dokonca ist navonok voci "zlu" aby v buducnosti dosiahol svoj ciel.

jednoznacne by som mu dal vladu nad iluziami a to vratane schopnosti menit vlastnu podobu. Potvora na obrazku si koleduje o okamzite trhanie noziciek pri prvom stretnuti.

Napriklad

Obrázek
Obrázek
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Pieta »

PotulnyDruid píše:Má přirozené zbraně (hrůzný zjev - odznak, ozdoba), díky čemuž má zdarma mocně a přesně. Mohlo by se mu přidat Hrůza a děs, díky čemu by měl nadání na zastrašování, ale to už má pokud je na území své paní, i když je pravda, že to by mohlo být spekulativní, pokud není probuzená, ale dalo b se říct, že území, které ovládá, nebo obývá, kult se počítá za území jeho paní. Ale dát by se mu to možná mohlo, ono by se moc nestalo :)
Nešlo mi o zvláštní schopnosti, ale o to, že nemá v charakteristice žádné povolání, které by umělo lhát nebo zastrašovat.
Aljen píše:Pravdupovediac zda sa mi strasne priamociary.
Absolutne verny, neuprosny atd ... ako automaton.
Na potvorach v bestiari sa mi hlavne paci ze je ich len malo skutocne uber ciernych a ze sa daju v pribehu pouzit aj pozitivne.

S velknazom (vyzera skor ako nemysliaca aeracia na tom obrazku) by sa dalo jednat a robit obchod. Ak je tak prekombinovany dobre vie ze musi aj ustupit a mozno dokonca ist navonok voci "zlu" aby v buducnosti dosiahol svoj ciel.

jednoznacne by som mu dal vladu nad iluziami a to vratane schopnosti menit vlastnu podobu. Potvora na obrazku si koleduje o okamzite trhanie noziciek pri prvom stretnuti.
Jeho povahu a fungování tam vidím stejně, jako ty, ale pochopil jsem to tak, že to skutečně má být spíš automaton než jedinečná osobnost, že to je přivolaná nižší manifestace pavoučice, která je sice vychytralým, ale zcela jednoznačně zaměřeným nástrojem s jediným cílem, který se fanaticky snaží splnit. Možná problém není ani tak v tom, že takhle by se velekněz chovat neměl, jako spíš v tom, že tohle by se nemělo jmenovat velekněz. (-:
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Aljen »

Mno velknaz ako bol vykresleny na man posobi len ako middleboss skryvajuci sa kdesi v temnom lese.
Odtial sa dost blbo robia dalekosiahle clever plany. Musi sa pri akejkolvek aktivite v ludskom svete vyhradne spolahnut na ludskych prostrednikov - kultistov a to je dost kratkozrake.

Ano velknaz mi k popisu a obrazku vobec nesedi :D
este tak Avatar Pavucej Bohyne straziaci jej chram: drsny a inteligentny asi ako zralok
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Pieta »

Aljen píše:Mno velknaz ako bol vykresleny na man posobi len ako middleboss skryvajuci sa kdesi v temnom lese.
Odtial sa dost blbo robia dalekosiahle clever plany. Musi sa pri akejkolvek aktivite v ludskom svete vyhradne spolahnut na ludskych prostrednikov - kultistov a to je dost kratkozrake.
Že se skrývá někde v lese je pochopitelné, protože právě tam se musí dělat ty obřady na probuzení pavoučice. (: A pavoučice sama nemá problém používat kultisty, takže myslím taky ok.

Jasně, není to úplně typický vůdce kultu, to máš pravdu. A v okamžiku, kdy se pavoučici teprve pokouší probudit, asi nemá k dispozici její typické kultisty, které si ona vyrábí osobně a kteří jsou spíš loutky a nemusí je vést nikdo charismatický...
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Pieta píše: Nešlo mi o zvláštní schopnosti, ale o to, že nemá v charakteristice žádné povolání, které by umělo lhát nebo zastrašovat.
Ježiš já to tam zapoměl napsat, díky :D. Už je to editlé.
Pieta píše: ...Jeho povahu a fungování tam vidím stejně, jako ty, ale pochopil jsem to tak, že to skutečně má být spíš automaton než jedinečná osobnost, že to je přivolaná nižší manifestace pavoučice, která je sice vychytralým, ale zcela jednoznačně zaměřeným nástrojem s jediným cílem, který se fanaticky snaží splnit. Možná problém není ani tak v tom, že takhle by se velekněz chovat neměl, jako spíš v tom, že tohle by se nemělo jmenovat velekněz. (-:
Ano přesně takle jsem to zamýšlel. On je stvoření Pavoučicí jen k jednomu úkolu. Dalo by se říct, že to je taková běsoidní varianta golema, je to dokonalí nástroj spíš než samostatný tvor.
under construction
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Aljen píše: jednoznacne by som mu dal vladu nad iluziami a to vratane schopnosti menit vlastnu podobu. Potvora na obrazku si koleduje o okamzite trhanie noziciek pri prvom stretnuti.
Na začátku jsem o tom uvažoval, ale ani sama Pavoučice nemám žádné schopnosti změny podoby nebo iluze, je to tvor který jde přes náboženskou fanatičnost, takže jsem chtěl stejně udělat i jejího služebníka. Hrůzná bohyně, strašliví velekněz.
Možná by se mu mohla dát magie mysli, kterou Pavoučice ovládá, ale zase bych ho nechtěl udělat příliš silným.
under construction
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Aljen »

taková běsoidní varianta golema, je to dokonalí nástroj spíš než samostatný tvor
Priznavam ze to u mna vobec nevokuje ze by mal mat schopnost klamat, podvadzat a kut pikle.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od PotulnyDruid »

Aljen píše:
taková běsoidní varianta golema, je to dokonalí nástroj spíš než samostatný tvor
Priznavam ze to u mna vobec nevokuje ze by mal mat schopnost klamat, podvadzat a kut pikle.
Když to stvořil prastarí, není problém :D
under construction
corbeau

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od corbeau »

Pro Potulného driuda - to, že nikdo nereaguje neznamená, že to nikoho nezajímá. Mě třeba se tvoje výtvory moc líbí (hlavně lesní pavouk a Fungu - to je "ujetost" v tom nejlepším smyslu $D ), ale psát u každého "pěkný", mi nepřijde nutný. Kdyby to šlo jedním klikem lajknout, bylo by to něco jinýho
Taky mi udělaly velkou radost Torkovy a Fafrinovy konverze tvorů ze starého bestiáře (DrD bez zeleného hlenu prostě není ono :D )a postrčily mě k tomu, abych taky zkusil konverzi jedné, aspoň pro mě, ikonické nestvůry z původních DrD:
Huňáč modrý:
Druh: Zvíře
Výskyt: Lesy, skály
Charakteristika: 1-3 (zejména boj zblízka proti zvířatům, mrštnost, pohyblivost, orientace v divočině, nenápadnost, magie ohně)
Sudba: 6
Hranice: Tělo 4, Duše 2, Vliv 3
Zvláštní schopnosti:
Talenty malé šelmy (zběhlost při obraně svých mláďat či hladovění), Přirozené zbraně (zuby, drápy - krátká sečná), Zloděj, Noční oči
Huňáči jsou vzdálení příbuzní kočkovitých šelem, porostlí modrou srstí a s tyrkysovýma očima, vydávají zvuky vzdáleně připomínající mňoukání. Vyskytují se v lesích mírného pásma, ale lze na ně narazit i v horách. Žijí většinou samotářsky, nebo v párech, jen výjimečně vytvářejí malé smečky. Živí se malými savci a ptáky, při nedostatku potravy napadnou i srnku. Mají neodolatelnou potřebu shromažďovat lesklé předměty (hlavně modré kameny a stříbro), které ukládají ve svém doupěti. Jsou velmi učenliví a ti, kteří žijí blízko civilizace leccos pochytí od lidí. Modří huňáči mají zvláštní schopnost pasivně ovládat magii ohně - používají ji k lovu a obraně, žádné sofistikované kejkle od nich čekat nelze. Jimi vytvořený plamen má vždy modrou barvu a obvykle podobu blesků, šlehajících z očí.
Jak jedná:
[*]Huňáči nejsou nijak zvlášť plaší, zato velmi zvědaví. Před postavami neutečou, spíš je budou skrytě pozorovat.
[*]Ti, kteří jsou zvyklí na lidi, můžou od postav loudit jídlo, dojídat po nich zbytky apod.
[*]Kvůli získání lesklého předmětu jsou ochotni dost riskovat, vrhnou se i na člena početnější družiny, ale pokusí se jen uzmout cennost a zmizet.
[*]Je-li to nutné, brání doupě s pokladem nebo mláďaty zuřivě a do posledního dechu. Spíš se od něj ale pokusí vetřelce odlákat.
Jak bojuje:
[*]Oblíbená taktika je „udeř a zmiz“ - nečekaně skočí na postavu ze stromu nebo po ní šlehne bleskem a zase se schová. (oblíbený manévr lstivě)
[*]Pokud mu postava brání v uzmutí předmětu, zkusí ji pokousat a popálit
[*]Využívá své mimořádné mrštnosti - kličkuje křovinami, leze na stromy, schová se do úzké skuliny, kam se za ním útočník nedostane.
[*]Pokud je zahnán do kouta, útočí blesky a drápy s nečekanou silou (manévr mocně)
Jakou roli má v příběhu:
Legenda:
[*]V zemi řádí smrtelná nákaza, projevující se modrými skvrnami na těle. Lidé viní z přenášení nemoci huňáče a nemilosrdně je hubí. Není to ale jen pověra, třeba i úmyslně vyvolaná?
Útočník:
[*]Družina se prodírá houštím a je bez zjevné příčiny napadena dvěma huňáči. Po lítém boji objeví pár kroků odtud jejich doupě, ze kterého se ozývá pískání mláďat.
[*]Ve vsi se začnou ztrácet různé předměty – od příborů až po šperky. Vysvětlení malého chlapce, že maminčin prsten ukradl modrý kocour, nebere nikdo vážně.
Kořist:
[*]Alchymista potřebuje játra huňáče pro své lektvary a nabídne za ně družině skvělou cenu. Popíše jim i místo, kde se huňáči hojně vyskytují. Už jim ale neřekne, že jsou to zvířecí mazlíčci mocného šamana. Zamlčel to snad schválně?
Spojenec:
[*]Venkovští výrostci chytili huňáče a chtějí ho jen tak pro zábavu vykuchat. Dobrodruzi jim v tom zabrání a huňáče osvobodí. Druhý den najdou poblíž svého tábořiště krásný modrý kámen.
Vyjednávač:
[*]K tábořící družině se nenápadně přiblíží huňáč, položí před ně velkou krysu a chňapne po kovové sponě na plášti, který si jedna postava odložila. Přijmou dobrodruzi nevýhodný obchod, nebo budou huňáče pronásledovat?

Uvítám jakékoliv reakce - připomínky, vylepšení (třeba jak zachytit jeho schopnost odsávání magenergie), zdrcující kritiku apod. $:)
Uživatelský avatar
Elltar
Příspěvky: 25
Registrován: 14. 6. 2011, 01:46

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od Elltar »

Pánové, jen tak dál... :)
Jakýkoliv inspirace nebo dokonce výtvory jsou jistě vítány.
U huňáče jsem si krásně melancholicky zavzpomínal na Dračí doupě verze 1.6. A takhle zpracovaného bych se ho nebál použít i v Dračím doupěti 2... :wink: :)
Být normální je nuda...
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Přehled tvorů i netvorů

Příspěvek od morech11 »

presne, huňáč bola moja asi najobľúbenejšia potvora v 1.6, spracovaný do dvojky je nádherne a rovnako ako celý bestiář by som sa ho nebál použiť ani v iných hrách
zvyšok tiež skvelý, lurkuje nás tu viac ;)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů