Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Za jaké povolání DrD2 hrajete?

Bojovník
32
13%
Lovec
21
8%
Kejklíř
28
11%
Mastičkář
24
10%
Zaklínač
23
9%
Válečník
6
2%
Hraničář
8
3%
Vědmák
9
4%
Čaroděj
13
5%
Zvěd
6
2%
Lupič
8
3%
Mág
6
2%
Šaman
4
2%
Druid
3
1%
Alchymista
7
3%
Jiné
7
3%
Průvodce hrou
44
17%
Za tato povolání hraji proto, že jsou potřebná pro moje zvolené pokročilé povolání
3
1%
 
Celkem hlasů: 252

odul

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od odul »

ale taky mi nepřijde špatná kombinace:
kejklíř 5
lovec 1
mastičkář 1
zaříkavač 1
zvěd 3
lupič 3
mág 3
stín 2
mstitel 3
bohužel si budu muset jeste počkat, protože mám :
kejklíř 5
lovec 1
mastičkář 1
zaříkavač 1
zvěd 1
odul

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od odul »

ohledně te kombinace vedmak + alchymista mam predstavu takového potulného zaklínače který má lektvary na zlepšení smyslů a tak dále však to znate
odul

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od odul »

jinak ohledně hry mocných, tam bych trochu pozměnil inkvizitora ten je z mága vedmáka a zvěda, ale ten vedmák tam nejde zakomponovat se zvědem ani s mágem to byste potřebovali hrozně moc úrovní a navic vedmák a zved to mi prijde trochu k ničemu, protože se to ksobě vůbec nehodí a s mágem je to takový divný.
trajda
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od trajda »

odul píše: 23. 2. 2021, 21:20ale taky mi nepřijde špatná kombinace:
Je to nevybalancovaná postava, která si není schopná ani koupit oběd v hostinci. Dokud jsi v družině, která kompenzuje tvoje nedostatky, tak budeš schopen dosahovat nadprůměrných výsledků. Přesně proto jednou za čas někoho z družiny odříznu a pozoruju, jak nezabije příšerku s charakteristikou 2.
odul píše: 23. 2. 2021, 21:23 ohledně te kombinace vedmak + alchymista mam predstavu takového potulného zaklínače který má lektvary na zlepšení smyslů a tak dále však to znate
Já jen doufám, že si uvědomuješ, že Gerald nebyl jenom vědmák a alchymista. Byl to taky válečník, hraničář a lupič. Byla to komplexní postava s hrozně moc úrovněmi.
odul píše: 23. 2. 2021, 21:30 jinak ohledně hry mocných, tam bych trochu pozměnil inkvizitora ten je z mága vedmáka a zvěda, ale ten vedmák tam nejde zakomponovat se zvědem ani s mágem to byste potřebovali hrozně moc úrovní a navic vedmák a zved to mi prijde trochu k ničemu, protože se to ksobě vůbec nehodí a s mágem je to takový divný.
Na tohle téma si s tebou moc rád popovídám, ale v jiném vlákně.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16458
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od MarkyParky »

To je takový krollí půl-Geralt.

Společným základem je mastičkář.
Alchymistický build uděláš kolem elixírů a vědmácký kolem znamení. A máš základ zaklínačoidní postavy.
odul

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od odul »

mi máme ve skupince

člověk
bojovník 5
kejklíř 2
zaříkavač 1
čaroděj 2
válečník 1
ta jeho postava je takový edge lord a ani mi ani vypravěč tu jeho postavu moc nemáme rádí. Vypravěčovi vadí že je edge lord= v jeho případě týpek s černým oblečením šátkem a obojručním mečem a neustále hledá nějakého černého vlka a zároveň je to nejsilnější postava protože porazí všechno a nikdo mu nesmí odporovat, zároveń se jeho postava chová tak jak mu to zrovna vyhovuje.

trpaslík
lovec 5
zaříkavač 2
druid 2
bojovník 2
tato postava je ok a všichni ji máme rádi, ale je okopírovaná od jiného hráče tím myslím jen povolání a směřování postavy

pak tu jsem já povolání už jsem vám napsal předtím. Jelikož zde je střelec a bojovník tak jsem si zvolil kejklíře jeko hlavní a věděl jsem že moje posta moc na boj nebude, zároveň střílím z praku a hraji na loutnu a ve skupince budu spíš takový ten lupič vyjednavač. samozřejmě moje postava nebyla tak domyšlená a špatně poskládaná takže jsem závyslý na skupince. největší chybu jsem udělal když jsem si dal vliv 3, protože u minuláho questu jsme narazili na mága který mě vydeptal a ležel jsem počůraný v rohu, jakmile přiběhli kamarádi tak ho sesekali jako nic. v budoucnu si chci vzít mága, ale v našem drd je to ilegální takže jakéhosi maníka musím uvolnit místo vrchního kouzelníka a on mě pak naučí mága+ magie iluzí = zabít kouzelníka což s mojí postavou bude vůbec lehké. Zároveň moje předchozí postava umřela, takže mám o 2 úrovně méně. do naší skupinky by se více hodil alchymista nebo šaman, ale nevím jak bych ho poskádal a proto jsem se ptal na toho šamana. Jaký je váš názor na složení alchymisty do této skupinky a nebo jiné postavy, tak aby to vyhovovalo?
odul

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od odul »

Sorry s tím kouzelníkem a maníkem jsem to trochu zamotal. maník (mág) chce abych pro něj uvolnil místo vrchního kouzelníka, takže musím zabít vrchního kouzelníka. Na oplátku mně naučí magii iluzí a dám si mága na 1.
ODUL..

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od ODUL.. »

nevíte jaké pokročilé povolání např.: (mág nebo alchymista)
by se hodilo do naší skupinky místo mé postavy ? :think:
trajda
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od trajda »

ODUL.. píše: 25. 2. 2021, 21:18 nevíte jaké pokročilé povolání např.: (mág nebo alchymista)
by se hodilo do naší skupinky místo mé postavy ? :think:
Do vaší družiny potřebujete mistra kejklíře, což už máš. Nic lepšího ti nikdo neřekne. Jen by to chtělo přesunout pár úrovní, aby postava nebyla tak nevybalancovaná. A taky by sis už konečně měl založit účet, protože nevím, proč by tady měly být příspěvky od čtyř různých odulů.
.Odul.
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 2. 2021, 15:32

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od .Odul. »

ok už jsem se zaregistroval a s tím kejklířem mám jít do mága(iluze) nebo do lupiče
nebo co si mám vzít dřív jen bych chtěl vidět názor odborníka.
trajda
Příspěvky: 1050
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od trajda »

.Odul. píše: 26. 2. 2021, 15:37 ok už jsem se zaregistroval a s tím kejklířem mám jít do mága(iluze) nebo do lupiče
nebo co si mám vzít dřív jen bych chtěl vidět názor odborníka.
Především nechápu, jak to, že máte tak obrovský rozdíly v úrovních. Tvoje postava je skoro o dvě úrovně pozadu oproti ostatním hráčům. Za druhé, Marky na předchozích stránkách doporučoval mít na 16. úrovni postavu 4,3,2,1,3,2. Což s tvojí postavou 5,1,1,1,1 máš co dohánět. Takže nap příštích úrovních bys měl dát maximálně 1-2 úrovně do pokročilých a pak všechno do základních povolání.
.Odul.
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 2. 2021, 15:32

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od .Odul. »

jak jsem minule psal moje postava zemřela a tak jsem si musel udělat novou proto, jsem o 2 urovne pozadu. U nás to funguje tak, že když zemřeš tak máš o 2 urovně míň a bohužel jsem si udělal novou postavu dříve než jsem našel tuhle stránku
.Odul.
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 2. 2021, 15:32

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od .Odul. »

jinak děkuji, že mi odpovídáš na otázky. Jde videt ze jsi opravdový odborník.
.Odul.
Příspěvky: 5
Registrován: 26. 2. 2021, 15:32

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od .Odul. »

teď jsem asi zjistil, jak těžký to někdy může mít vypravěč. S kamarádama jsme skoušeli drd přes googole meet, ale měli jsme vyplý kamery, protože se pak seká zvuk a i když jsem jim tam dal vampíra tak prostě jeden z nich neustále házel 17 a 16 což prostě každé kolo nemůže hodit, navíc když s naším vypravěčem hrajeme tak obvykle má průměrné hody a tím, že podvádí se to prostě kazí. Toho vampíra dali za 5 tahů.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17479
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Anketa - za které povolání hrajete v DrD2

Příspěvek od York »

Odul: Kostky občas dokážou pěkně haluzit. Pokud ale spoluhráčům nevěříš, můžete házet přes nějakou online službu, třeba rollz.org (koukám, že zrovna neběží, ale píšou, že to je dočasný).
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů