Zbroje

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Sargold
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 9. 2010, 21:11

Re: Zbroje

Příspěvek od Sargold » 15. 8. 2011, 10:53

Martin Greywolf píše: Navyše, krúžková zbroj je v podstate nepreraziteľná. Meče a dýky s tenkými hrotmi vedie prejsť cez krúžky tak 5 cm dovnútra, ale nerozrazia krúžky. Šípy, pokiaľ majú vojenské bodkinové hlavice detto, pokiaľ majú lovecké, tak sa vám chlapík akurát zasmeje. Samozrejme sila samotného úderu môže vyraziť dych, ale proti tomu vám pomôže jedine preśívanca pod zbrojou.
Taky troškou do mlýna. Kroužková zbroj, z toho, co vím, funguje jako cedník proti šípům a bodným útokům (mečem, dýkou). Tuším, že kdysi u nás ve skupině to testovali a rozhodně to k smíchu nebylo :-)= Při bodných útocích se kroužky rozevírají i pokud jsou nýtované (tady bez záruky, informace z druhé ruky), jak "káže" historická věrnost. Kroužková zbroj vznikla jako skvělá ochrana proti sečným útokům, nikoliv bodným. K tomu sloužila dobrá prošívanice pod zbrojí, které jsou schopny úspěšně pohltit velký vyvinutý tlak na malé ploše. Takže síla samotného úderu (šípem) bez dobré prošívanice spíš výrazně poškodí tělo, než jen vyrazí dech.
Kdyby to bylo tak super neprorazitelné, tak by asi nevznikl tlak na vývoj plátových doplňků a na konci kompletní plátové zbroje...

Uživatelský avatar
Merlkir
Příspěvky: 960
Registrován: 14. 4. 2009, 10:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbroje

Příspěvek od Merlkir » 15. 8. 2011, 11:26

Kroužky probodnout jde, ale většina testů tohle dělá úplně špatně - počítají s upevněným statickým cílem a ideálním úhlem úderu/bodu. Spousta šípů se při střelbě na cíl, který se "poddá" a který k střelci není čelem (plochou), odrazí, nebo se jen lehce dostanou k prošívanici pod kroužky.

Takže jo, probodnout to jde, ale chce to trefit dobře úhel a dát do toho hodně síly.
Obrázek
--------------------------------------------------
moje portfolio: http://janpospisil.daportfolio.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti