Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Charles »

Mc Baran + Roubíček: Moc hezké, díky za zápisy. :)
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od ValMor »

jak to funguje u toho baci? Muze pouzivat pri vyjednavani bonus za povolani ?
sq

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od sq »

ValMor píše:jak to funguje u toho baci? Muze pouzivat pri vyjednavani bonus za povolani ?
Určitě v případě, že se mu postavy pokouší nabídnout míň peněz, než měl slíbeno.
sq

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od sq »

sq píše:
ValMor píše:jak to funguje u toho baci? Muze pouzivat pri vyjednavani bonus za povolani ?
Určitě v případě, že se mu postavy pokouší nabídnout míň peněz, než měl slíbeno.
Ale je to samozřejmě na tobě, tak jak je "natištěn" v příručce, by ten bonus ani mít nemusel mít. Ale dlouho by odolával kvůli tej vysokej sudbě.

Přiznám, že my to roleplayovali.
Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od ValMor »

no me to prave zajima .... z toho jak je popsana postava to vypada ze by bonus nemel mit vubec pak by ve sve podstate tu hodnotu ani nemusel mit
Roubíček

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Roubíček »

Už nevím, kde jsem to přesně četl, ale kdesi v pravidlech stojí, že se dá vyjednávání hrát třemi způsoby.
Buď čistě RP, nebo RP a ve vyjímečných situacích/důležitých momentech, kdy by PJ nemusel být úplně neutrální a nebo hrát úplně vše způsobem konfliktu s tím, že vždy vzneseš argument, protivník též a hází se + bonus za povolání.

No a my jsme ve hře použili všechny tři způsoby.

-Ve vesnici, když jsme vykládali příběhy se rozhodl jen důležitý moment a to úspěch či neúspěch = jeden hod, ale od každého jsem chtěl celý příběh.

-U bači jsem pouze handrkovali. Bez jakéhokoliv házení. To mi dovolil i jeho méně popsaný charakter a tak jsem se nebál a příliš malou objektivitu.

-No a u loupežníků jsem měli tak půl hodinový konflikt, kdy se házelo o iniciativu, normálně se házelo, vyčerpávalo, udělila se myslím i jedna jizva.
Zde se dalo uplatnit obrovské množství bonusů za dovednosti:
tj. Bojovník-
bojovnické znalosti (dle výzbroje na lapky křikl, že je pozná i na sto honů)
sebedůvěra (když už byl v úzkých, vytasil meč a v následujícím kolem se na ně rozběhl- tím vše ukončil)

kejklíř- ovlivňování pocitů (upotřebilo se, když se dohadovali o ceně, jakou si poklad rozdělí, když jim říkali, že jim nic neudělají atp.)

mastičkář- jednání s lidmi (tak tady je snad jasné :))

Pak mě ještě dokonce napadá, že bojovník by mohl použít i sílu, když by chtěl třeba rozlomit nějaký trám vejpůl a zaříkávač by úplně v pohodě mohl seslat prokletí... to tam skvěle pasuje, lovec by pomocí vedení zvířat mohl poručit psovi, aby začal štěkat, kejklíř by mohl pomocí akrobacie začít zkušeně šermovat mečem ve vzduchu.. atd.. atd..
a opravdu to nebyla nuda... mělo to určitě něco do sebe.

A pokud se někdo ptá, jaký způsob je nejlepší?

Všechny tři mají něco do sebe.
(jen dodatek, bez jakýchkoliv hodů doporučuji spíše zkušenější PJ a hlavně ty, co mají v oblibě fate styl hry)
Roubíček

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Roubíček »

EDIT:
Teď když po sobě čtu minulou zprávu, všiml sem si jedné blbosti.

Ten druhý způsob hraní konfliktu je takový, že se normálně handrkujem a jen při důležitých momentech se HODÍ KOSTKOU. (to jsem zapomněl napsat :D)
Pepa

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Pepa »

My jsme to hráli také tak. Přemlouvání děveček byla zkouška, přemlouvání Brzoty byl konflikt na vliv, ve kterém se zapojily vlastně všechny postavy. Jen by mě zajímalo, proč má Brzota zvláštní schopnost Zarputilost, když nestvůry a cizí postavy se jizvit neumějí...?
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Peekay »

Pepa píše:Jen by mě zajímalo, proč má Brzota zvláštní schopnost Zarputilost, když nestvůry a cizí postavy se jizvit neumějí...?
Chyba. Ono totiz ta schopnost chvilu robila nieco ine (co vedeli pouzivat aj potvory), a pri zmenach a reviziach nam toto uniklo.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Roubíček

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Roubíček »

Peekay píše:
Chyba. Ono totiz ta schopnost chvilu robila nieco ine (co vedeli pouzivat aj potvory), a pri zmenach a reviziach nam toto uniklo.

A můžeš nám prozradit co? Jen tak pro zajímavost.. třeba by to šlo využít.
Roubíček

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Roubíček »

Tak jsme právě dobrodružství téměř dohráli. Kluci odešli, můžu napsat report.
Ráno jsme se vzbudili s lapky pouze ve dvou. Radvan (což je vlastně elfí mastičkář, lovec - úplně jsem ty jména popletl) nepřišel na sezení. Takže se to odehrálo tak, že se mu udělalo špatně a zůstal na místě, že na kamarády počká. (já už prostě nevím, co mám furt vymýšlet, když je počet hráčů pokaždý úplně jinej). Zato přibyl náš poslední hráč, který se nevydal cestou čarodějovou, jak jsem předpokládal, ale bude druid. Takže Samson- zaříkávač 2, lovec 1. Jediná věc ohledně RP je jeho povahový rys (který ještě ani nevymyslel) je rebel. Moc na to není no.
Vzbudil se kousek od hradu, kde se potulovat a hledat svého přítele Gelbrina (což je lovec 2, bojovník 1, elf), za kterým odešel, když byl též vyhnán od elfů. ďíky jeho ostrému jazyku). Zdál se mu sen, ve kterém viděl mrtvého loupežníka, který chtěl, aby jeho tělo bylo pochováno. Řekl, že leží někde na zřícenině, kousek od něj. Všichni, nevědíc o sobě vyrazili vzhůru k hradu.
Kousek od hradu se potkali a po první opatrnosti se přátelí spatřili. A vyrazili opatrně k hradu, vědíc o obrovy jednom až třech skřetech. Přišli a při pozorování viděli pouze bezstarostného skřeta. Gelbrin hodil kámoš a odvedl skřetí pozornost. Kvítko Lišák (kejklíř 2, mastičkář 1) a Gelbrin sek němu přiblížili. Bohužel si jich na poslední chvíli všimnul díky hozené výzvě. Iniciativa ale podla našim a tak první Kvítko po něm hodil kámen a viditelně jím otřásl, Gelbrin už ho jen vzal natupo přes hlavu a skřet sed vzbudil svázanej lanem ve věži. Následnovalo delší vyslíchání, kde se prvně dozvěděli o dvou tuctech skřetů, nakonec o dvou tupých obrech. Takže se začalo uvažovat. Lapkové šli kopat poklad, Samson s Gelbrin hlídkovali a i přes noční sen se rozhodli Přizdišpíčka (tlusťoch, duch vařící se v kotli) uvařit a přidat jed- o to se postaral Kvítko Lišák. Samson pro jistotu udělal kolem ohniště strážce, kdyby se něco pokazilo. Každopádně se západem slunce by sice zapůsobil jed, ale skončil strážce...
Vše naštěstí a dobrým hodům vyšlo a obři přišli, najedli se a spokojeně zasedli k ohni. Pak ale chtěli najít skřeta. A vydali se do věže, kde byl Nakrad, Gelbrin, Křivnoska a Kvítko Lišák. :D Samson s Kvítkem lapkou byli schovaní za hradbami a když to Samson vyděl, naprosto nepravidelově seslal Rozsáhlé prokletí: "Ať se vám zamlží před očima a vaše myšlení je jako nepokřtěného dítěte!" Což do pravidel nazasáhlo a chtěl pouze to, aby obři stupěli a zapomněli na to, co tam dělají. Uspěl a obři sedli s vymytými mozky zpět ke kotli.
Zapadlo slunce a obři tvrdě usnuly. Kvítko si stihl donýst tři pořádný šutry do věže a měl první akci. Chtěl hodit šutr z věže a rozmáznou jednomu hlavu. Bral jsem to jako náročnou akci a stejně hodil málo. Rozhodl se nevyčerpávat a udělat hru zajímavou. Kámen dopadl těsně vedle hlavy a pěkně oddělil špičaté ucho od hlavy. Obr se vzbudil, zařval a tím vzbudil i toho vedle něj, nad kterým právě stál Samson a chtěl mu vypíchnout oči. (kam na to chodí, chlapci moji :D)
Nechal sem je hodit iniciativu a obr vyhrál. Použil ZS Silák a odhodil Samsona pět kroků daleko. (ohrožení nahoru)
V tu chvíli se pln msty vrhl na jednoho z obrů Křivnoska. Neuspěl a obr ho odkopl stranou. (toto se povedlo ještě 4x, byla to sice stále stejná akce, ale kostky padali stále styl (1,1-6,5) a všichni sme se mu řezali smíchy, takže sem to tak nechal). Lišáka lapka se zmocnila hrůza a schoval se pod věž do ústraní. Udělal sem je téměř konstrastní, ale nikomu to nevadilo. Gelbrin se je pokusil vyděsit, ale vyděsil spíš sám sebe.
Další kolo začalo útokem Gelbrina, kdy mu chtěl useknout ruku, nepovedlo se, dostal pěstí a zamotala se mu hlava. Pak se zahrál druhý obr s Křivnoskem fotbal. Kvítko hodil druhej šutrák a netrefil se vůbec. Samson chtěl zezadu podřezat achylkovky, šel zkoušku, vyčerpal se a první obr už s ohrožením 4 padl na kolena.
Další kolo začal fotbalem s Křivým nosem, Lišák lapka se schoval ještě více do ústraní. Samson ho zaklel něco stylem ať tě uchvátí zimnice a dal obrovy na kolenou pomalost do rána. Gelbrin se ho pokusil opět zastrašit a dostal mu ohrožení na 5. Poté Kvítko shodil poslední kámen a rozmázl ho přímo o obra. Ten v tu chvíli sice ještě dejchal, ale byl rozhodně vyřazenej. V dalším kolem začal Samson tím, že mu dýku zabodl přímo do srdce a dodělal ho úplně. Kvítko běžel dolů z věže, Křivnoska se naposledy stal fotbalákem a Lišák seděl na střídačce. Gelbrin sundal ze zad luk a chtěl trefit zbylýho obra do ramena. Ten se bránil a šíp proletěl kolem. V dalším kole Samson proklel obra už vůbec nevím čím, Kvítko vrhnul nůž a trefil rameno, kyj obrovy padl z ruky a Gelbrin střelil další šíp. Obr se bránil, ale nevyčerpal. Dostal do do krku a začalu mu z něj slušně chrčet. Další kolo byl obr proklet ať mu krev proudí rychlosti zvuku (ohrožení na 4 nebo 5), jen tak tak se vyhnul šípu Gelbrinu a vzápětí mu už nůž trčel přímo z čela. A lehl si vedle kolegy.
Všechny to dost dostalo a většinu zdrojů promrhali na ZS a manévrech. To se ani moc nemuseli bránit, protože se obři díky přesile převážně bránili. Odvázali skřeta a nechali ho kopat dál poklad. Pak se dohodli, že Křivnoska je dost potlučenej a Lišák posranej někde ve věži. Tak že je zamordujou taky (prostě vrahové z 1.6) Křivnoska to dostal hned v druhým kole a krev mu stříkala z hrdla. Samson v druhým kole málem padl s hlavou daleko od něj, jelikož se v tom prvním musel lapky dotýkat, aby ho mohl proklít pomalostí. I přes to měl však Lišák nejvyšší iniciativu a chtěl ho rovnou zabít a utéct. samson byl totálko bez těla a díky jeho mocnýmu manévru si musel udělit 2 jizvy. Pak naštěstí přiběhl Gelbrin, zaměstnal ho a v dalším kole už mu Samson "zkušeně" podruhé za večer přetnul achylovky. Pak ho dodělal Kvítko. A tak skončilo dnešní sezení... samozřejmě bez skřeta. Ten už byl za humny.

Malá vyvražďovačka.. tak bych to asi shrnul.
Beldegrom
Příspěvky: 16
Registrován: 29. 8. 2011, 15:53

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Beldegrom »

Tak jsme to dali za jedno sezení. Trvalo deset hodin. Průvodce nás pořád přesvědčoval že už už bude konec a nakonec to bylo na celý den.

Byli jsme fakt partička k pohledání. Oba testy ve vesnici - pobavit vesničany i zbít dřevorubce dopadly neslavně :)
Vlci přepadli našeho lovce který první přešel podetnutý strom. Stálo ho to jizvu.
Běs v bažině nebyl tak zlý, asi jsme měli kliku. Chvíli na nás hulákal, pak jsme ho postrašili ohněm a on se roztekl.

Na Lišáka a jeho kumpána jsme v lesíku nalíčili past do které nám pěkně padnul a vzdal se.
Dělal sice po cestě dost potíže, ale nakonec jsme z něj dostali celou situaci s troly i kde má poklad (mastičkářovo vyslýchání a přesvědčování je dost užitečné).

Skřeta v hradu jsme hned krvežíznivě zamordovali, náš průvodce z toho hodně smutnil protože to prý byla srandovní postava. Lišák nám utekl.
S troly jsme se docela v pohodě popasovali, ale pak se náš průvodce rozhodl že boje nebylo dost a přidal tam kostlivce v podzemí. Ten nám dal sakra zabrat.

Dobrodružství nás bavilo, bylo poučné co se pravidel týče.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Pieta »

Beldegrom píše:S troly jsme se docela v pohodě popasovali, ale pak se náš průvodce rozhodl že boje nebylo dost a přidal tam kostlivce v podzemí. Ten nám dal sakra zabrat.
A jakej z toho máte dojem, že kostlivec umí bejt takovej problém? (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Beldegrom
Příspěvky: 16
Registrován: 29. 8. 2011, 15:53

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Beldegrom »

Pieta píše:A jakej z toho máte dojem, že kostlivec umí bejt takovej problém? (-:
No to je v pořádku, kdysi v dračáku před patnácti lety to byly úplně nejslabší potvory co jsme kosili po tuctech. Mě vždycky přišlo že z chodící kostry by měli hrdinové mít fakt vítr, já bych teda měl :)
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Návrat do Bílého hradu - POZOR - SPOILER

Příspěvek od Charles »

Díky, díky. Jak furt čtu ty debaty se "starými harcovníky", tak bych skoro zapomněl, že jsou kolem i normální lidi, kterým nemrtví jako kanónfutr nepřijdou košer.
Jsem rád, že se dobrodružství líbilo. A kaju se - ten údaj na začátku, že dobrodrůžo je na 4 hodiny, jsem hrubě podhodnotil. Většinou jsem to hrál na dvě sezení, ale přikládal jsem to tomu, že se hodně probíraly a ujasňovaly pravidla - jenže to se u ukázkového dobrodružství bude dít asi vždycky.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů