Domácí pravidla (house rules)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
werksoltan

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od werksoltan » 6. 10. 2011, 16:04

Fafrin píše: Špatně. Zbroj už není Ochranný předmět či nástroj a jako taková nemá kvalitu a nelze jí udělit jizvu.
Je to spotřební předmět - zásobárna zdrojů. Tyto zdroje lze používat ke konkrétnímu účelu (viz kouzelnický amulet) a po jejich kompletním spotřebování je předmět většinou považován za zničený. Aneb místo 1-2 zdrojů, slevy a omezení tu máš spoustu zdrojů, žádnou slevu a omezení. To Mmj znamená, že nejsou kvalitní zbroje a tak je kvalitní zbroj vždy těžká. (Místo pro ZS snižující omezení ze zbroje).
Taková polovážně míněná úvahá:

Co nechat zbroji tradiční 1 (nebo2) zdroje a naopak jí umožnit jizvení? :wink:

Neboli - po využití jednoho (dvou) zdrojů ze zbroje je zbroj v bitvě lehce poškozena (vyčerpaná) To se dá napravit opravou po boji (bonus za patřičný skill) nebo druhý přístup - po boji se jen dotáhne, opráší a zdroj se obnoví - podobně jako v případě vyčerpání u postavy.

Pokud je ovšem zbroj zjizvena, tak podobně jako u postavy, bude vážně poškozena a její oprava bude možná pouze pomalu a za vyšší náklady (stejně jako hráčské jizvy).

A tahle myšlenka se dá dále rozvádět a modifikovat 8)

Rauksul

Příspěvek od Rauksul » 6. 10. 2011, 16:23

Špatně
Neměl's to explicitně napsáno ;-) Nebo jsem to přehlédl :-)
Co nechat zbroji tradiční 1 (nebo2) zdroje a naopak jí umožnit jizvení?
Naopak? Snad navíc? :-) To je to co jsem psal - místo slevy ti dá zdroje tak kde by ti jinde dala slevu. Výsledek obdobný s tím pře přibude počítání a "realističnost" stavu zbroje. Ponecháním statutu ochraného předmětu můžeš získat další zdroje jizvou. Zrušením statutu ochraného předmětu přijdeš o jizvení a slevu za kvalitní zbroj. Navrhoval sjem k obému případnou alternativu, kde zbroj má defacto ZS ala "Berserk".

dotáhnutí a namazání = doplnění zdrojů surovinami

oprava = vyléčení jizev

Napsal vpodstatě obdobné co já, jen jinak (respektive co jsem myslel já).
Družina mrtvoly Na Mrtině
Obrázek

werksoltan

Příspěvek od werksoltan » 6. 10. 2011, 16:30

Rauksul píše: Napsals vpodstatě obdobné co já, jen jinak (respektive co jsem myslel já).
Vida, to jsem přehledl. Každopádně se nám ten nápad zjevně líbí oběma 8)

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 7. 10. 2011, 00:08

Eh, pánové - zbroj, tak jak je běžně v pravidlech je předmět, imho typ nástroje (nástroj>ochranný předmět>zbroj ) a jako takovou ji lze jizvit. Obyčejnou 1 jizva = 1 zdroj, kvalitní dokonce 2x jizva = 2 zdroje. Ale to je pravda dost málo, pokud ji chcete jako zásobárnu zdrojů, proto moje úprava. Na opravy zbrojí je tu pak celá válečnická dovednost a k ní ještě ZS.
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 8. 10. 2011, 22:56

Rychla otazka, mate niekto rozpracovane nasledujuce veci ako house rule? Aby som nepisal veci zbytocne :-)

1 - skreti ako hracska rasa
2 - strelne zbrane - pistole, pusky, rucnice, muskety
3 - dobyvacie stroje - katapulty, baranidla, dobyvacie veze, dela, trebuchety ...

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 9. 10. 2011, 20:15

Na skřetech jsem chtěl makat, ale mám jenom rasové ZS (obsah) a názvy národů. Jestli napíšeš, rád ti helpnu nebo rediguju, nebo něco.
O střelných zbraních jsem tu zaslech jen v souvyslosti s nějakou ruční houfnicí dávající zdarma rozsáhle.
Ne - ale jsou to předměty - nástroje, pokud to nejsou zbraně. Než bych se ale pustil do nich, řešil bych mass combat.
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 12. 10. 2011, 07:08

Domácí pravidlo - kvalita odpočinku:

Pravidla rozlišují odpočinek na kvalitní (všechny zdroje) a nekvalitní (3 zdroje, případně 5 s ZS K neutahání).

Tohle nám přijde příliš hrubé, takže jsme si udělali jemnější škálu.

Kvalitní - všechny zdroje
Nekvalitní - od 1 do 5ti zdrojů (+ případné další 2 za K neutahání) podle podmínek.

Příklad:

Družina obsadila lovecký hrádek, ve kterém se skrýval starosta na útěku (zpronevěřil knížecí peníze) se svými muži. Při tom ovšem zcela zničila noclehárnu na hrádku, zůstaly jen tři postele. Na hradě je zima a nedá se zatopit, hlídají osvobození knížecí vojáci - v noci je tedy klid. Všichni mají dostatek jídla. Pánové dají přednost dámám a postele jim přenechají:

Zvědka spí v posteli jen s nějakou dekou. Má tedy pohodlí, ale zimu. Nekvalitní odpočinek ji dá 3 zdroje.
Šamanka spí v posteli také s dekou, ale má amulet, co ji chrání proti chladu. Je na tom lépe než ostatní, ale do kvalitního odpočinku to má daleko. Dostane 5 zdrojů + 2 za k neutahání, celkem tedy 7.
Válečnice sdílí lože s Lupičem, mají velký spacák. Sice jim není zima, ale zase se tahají o jednu postel, nekvalitní odpočinek jim dá 3 zdroje. Ona má k Neutahání a celkem dostane 5, on ne a celkem dostane 3.
Alchymista si ustele v hrádku na zemi a přikryje se jen pár pytli, co našel na hradě. Nemá tedy teplo ani pohodlí, jen klid. Takhle nekvalitní odpočinek mu dá jen 2 zdroje, ale další 2 dostane za "K neutahání".
Druid odmítne spát v baráku a místo toho se natáhne na hradbách. Nemá spacák, zem je tvrdá a několikrát za noc ho probudí procházející hlídka. Navíc nemá "K neutahání". Obnoví si jeden jediný zdroj a druhý den bude na jeho tvrdohlavost nadávat celá skupinka.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 17. 10. 2011, 23:27

Domace pravidlo - hranice

Nejako sa mi nepacia relativne nizke hranice tvorov v bestiari, hlavne v porovnani s dobrodruhmi. Je to dobre viditelne napriklad v tomto prehlade: viewtopic.php?p=328140#p328140 Rozmyslal som, co s tym, a prisiel som na nasledovnu upravu:

Cislo oznacuje sucet hranic, tvor oznacuje pribliznu velkost. Pri tvoroch vacsich ako clovek by som daval vacsinu hranic, ktore maju nad sucet 15 do Tela, co reprezentuje ich velkost.

Vrana, krysa, macka - 5
Pes, vlk, orol - 10
Clovek (elf, trpaslik...) 15
Kon, zubor, medved, obor - 20
Drak - 30

Pepa

Příspěvek od Pepa » 18. 10. 2011, 08:53

Tak jelikož u bytostí v bestiáři slouží hranice k naprosto jinému účelu než u postav, tak nevím, jestli je takové srovnání vůbec na místě... Podle mě potřebují bestie více sudby než je uvedeno, ale hranice bych nejspíš neměnil.

Insolitus

Příspěvek od Insolitus » 18. 10. 2011, 09:39

Tak tak, pepa má pravdu v tom, že nestrvůry nepotřebují hranici 10, protože ji postavy zabijí dříve na vyčerpání sudby, než na překročení hranice ohrožení.

To jestli potřebují více sudby je otázka toho, jak moc mají být nepřátelé tuzí a jak dlouho mají vydržet. Zrovna včera se mi stalo, že se na (čtyřčlennou) družinu poslal 5 strážných v lehkých zbrojích a po pár kolem triumfálně dorazil velitel a sudby sem měl tak moc, že sem málem vybil půlku družiny (jinými slovy některé postavy si odnesli pár jizev).
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 18. 10. 2011, 12:37

Hranice postav i nestvůr má jeden zásadní stejný význam, a tím je odolávání síle nástrahy. V tomto ohledu je ti kopec sudby na nic. Jde o to, jestli budeš čelit silnému (smrtícímu) nebo slabému účinku.
Obrázek
Kahla o.s.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 18. 10. 2011, 17:12

crowen píše:
Nejako sa mi nepacia relativne nizke hranice tvorov v bestiari, hlavne v porovnani s dobrodruhmi...
Myšlenka není špatná, ale nejsem si jistý, zda na velikosti opravdu závisí "součet hranic". Fyzická hranice do jisté míry ano (jako odolnost, případně síla, ovšem už ne jako hbitost), sociální svým způsobem také (velikost se jistě promítne do přesvědčování, zastrašování či sebevědomého jednání), ale psychická? Nějak se mi to nezdá.
Obrázek

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 18. 10. 2011, 21:41

Ono sa to moze ponat ako +5/+10/+20 bodov na rozdelenie medzi Telo a Vplyv s tym, ze neproporcialne vacsia cast ide do tela. (3+2, 7+3, 14+6)

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 18. 10. 2011, 21:46

Vysiel novy Drakkar, stahujte tu

Su tam 2 clanky s house rules:

1 - 6 novych carovnych predmetov
2 - nove runy pre Vedmaka a rady, ako ich uviest do hry.

Komentare k obom doplnkom su vitane.

Maugir

Příspěvek od Maugir » 19. 10. 2011, 20:23

crowen píše:Ono sa to moze ponat ako +5/+10/+20 bodov na rozdelenie medzi Telo a Vplyv s tym, ze neproporcialne vacsia cast ide do tela. (3+2, 7+3, 14+6)
To by šlo. Duše tam fakt dělá nepoměr, takže rozdělení mezi Tělo a Vliv mi připadá lepší. Akorát by se tím asi změnil ten počet bodů k přidělení, který navrhuješ. (Možná jsem do toho neměl rýpat - přecijen ten původní návrh byl krásně jednoduchý a snadno použitelný, byť by inteligentní bytosti byly neduživější.)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“