Domácí pravidla (house rules)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
jakubkuba

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od jakubkuba » 2. 9. 2011, 12:37

werksoltan píše: Co mě teď trápí je spíš jak pořešit jizvení u šamanů - na to tady tuším žádný ucelený návod nebyl. (z důvodu nepřehlednosti diskuze v rámci jednoho vlákna se to těžko řekne s jistotou.). :think:
Myslím, že tu někdo navrhoval řešit to tím, že jizva bude dočasného charakteru a po pominutí účinků esence se vytratí i jizva. (Bude tak limitovat pouze v průběhu jednoho dne.)

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 2. 9. 2011, 12:46

werksoltan píše:
Maximum aktivních obrazců: 1
Maximum pasivních obrazců: rovno úrovni v povolání které obrazce vytváří.
Při překročení limitu nejstarší obrazce zanikne.
Takže 1 aktivní obrazec
a 1-5 pasivních obrazců za každé povolání. (Vytváří-li obrazec mág, vytváří ho úrovní zaříkávač, mága, nebo může obojí?)
Obrazce Zaklínače a Šamana jsou určitě mimo obrazce zaříkávačské.
Budeš to evidovat?
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

werksoltan

Příspěvek od werksoltan » 2. 9. 2011, 12:48

Fafrin píše: Takže 1 aktivní obrazec
a 1-5 pasivních obrazců za každé povolání. (Vytváří-li obrazec mág, vytváří ho úrovní zaříkávač, mága, nebo může obojí?)
Obrazce Zaklínače a Šamana jsou určitě mimo obrazce zaříkávačské.
Budeš to evidovat?
Jj nad tím už jsem taky přemýšlel. Evidovat si to bude hráč - stejně jako si eviduje počet a umístění pastí.

Ale jak jsem říkal, každý ať si to vytvoří podle svého - těším se na oficiální volitelné pravidlo :wink:

werksoltan

Příspěvek od werksoltan » 2. 9. 2011, 14:56

jakubkuba píše:
werksoltan píše: Co mě teď trápí je spíš jak pořešit jizvení u šamanů - na to tady tuším žádný ucelený návod nebyl. (z důvodu nepřehlednosti diskuze v rámci jednoho vlákna se to těžko řekne s jistotou.). :think:
Myslím, že tu někdo navrhoval řešit to tím, že jizva bude dočasného charakteru a po pominutí účinků esence se vytratí i jizva. (Bude tak limitovat pouze v průběhu jednoho dne.)
To je možnost. S vyprcháním vlivu esence se šamanovi pročistí hlava a přestane se projevovat zvířecím způsobem :think:

Finarfin

Příspěvek od Finarfin » 2. 9. 2011, 17:50

jakubkuba píše:
To je zajisté dobrý nápad, taky jsem jej tu někde viděl, počkal bych si až autoři s něčím oficiálním přijdou a dají to do jedné sekce errat.

Jinak co mě napadlo další řešení (jak u šaman, tak i u vědmáka):

Návrh I.:

1. po vypití prvního lektvaru by se hráči udělila jizva 1. úrovně (a pokud by měl maximum těch zdrojů, tak by se mu jeden odečetl - zatím se shoduje s pravidly)

2. po vypití dalšího lektvaru by se již žádná jizva nepřidávala, ale snížilo by se jenom šamanovi/vědmákovy kýžený zdroj o další 1 bod (kdyby neměl volný zdroj těla, tak by si musel udělit další jizvu 1. úrovně)

3. třetí, čtvrtý lektvar by fungoval jak je popsáno v bodě č. 2

Návrh II.:

- šaman/vědmák by si házel na zkoušku a mohl si přičítat dovednost z mastičkáře - Odolnost a výdrž, když uspěje v hodu tak si odečtě 1 zdroj, když neuspěje, tak si udělí jizvu. Ohrožení by bylo stanoveno na 3, tak aby nebylo výhodnější uspět s vyčerpáním (ale aby to vyšlo téměř nastejno)

Návrh III.:
- menší syntéza => první lektvar = jizva 1. úrovně se vším všudy, další lektvary by umožňovaly si házet na ohrožení s bonusem za mastičkářovou dovednost - Odolnost a výdrž, při určitých pravidlech - ohrožení např. 3, úspěch hodu = 1 zdroj, neúspěch = jizva 1. úrovně

Ale ten návrh co tu padl se mi zdá celkem ok a nezvýhodňuje je nějak výrazně (spíš řeší jejich handicap)

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 2. 9. 2011, 21:11

Finarfin - návrhy jsou to zajímavé, ale příjdou mi složité a tedy proti duchu pravidel
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 3. 9. 2011, 21:36

Takové lehké houserule ke štítu. Nikde se neřeší jak je štít velký a jaký má velikost vliv
malý štít (pukléř) neumí nic extra
střední štít (vikingský) má postih jako běžná/lehká zbroj a dává slevu 1 na vyčerpání při ostřelování
Velký štít (pavéza) postih jako těžká zbroj a sleva 2.
Pak sem si říkal, že místo volitelné délky asi zavedu modifikaci ohrožení dle situace - když pudeš s mečem proti kopí, cíl má o 1 menší ohrožení na takový střet, pokud se dostaneš nablízko, máš naopak proti kopí menší ohrožení ty (jen na daný střet). Celkovou hodnotu ohrožení to nemění.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)

Panak

Příspěvek od Panak » 4. 9. 2011, 10:32

Co si myslíte o biči, případně o řetězu? drd2 má ideální pravidla na dovádění s těmito předměty.. Ale přemýšlím pod co je zařadit, kejklíř a vrh, nebo bojovník? Možná, aby takovej kejklíř s bičem a vrhacíma nožema nebyl moc OP, dal bych postavě zacházení s bičem místo vrhání..
Please continue stating the perfectly obvious, It fills me with confidence.
-- Number One, Brother Cavil

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 4. 9. 2011, 12:54

Panak píše:Co si myslíte o biči, případně o řetězu? drd2 má ideální pravidla na dovádění s těmito předměty.. Ale přemýšlím pod co je zařadit, kejklíř a vrh, nebo bojovník? Možná, aby takovej kejklíř s bičem a vrhacíma nožema nebyl moc OP, dal bych postavě zacházení s bičem místo vrhání..
Mám podobný problém. Taky jsem na vážkách jestli bojovníka (je to přece jen zbraň na blízko) anebo kejklíře. Hledal jsem inspiraci i v jiných hrách, zejména v DnD a všude mají bič jako zbraň na blízko k čemuž se kloním i já. Pokud ale zbraň na blízko, jakou kategorii a manévr mu dát? Já osobně bych mu dal lstivě zdarma, i když v DnD je charakterizován jako sečná zbraň.

Panak

Příspěvek od Panak » 4. 9. 2011, 13:45

Když já ho nechci využívat k útoku(sekání) ale spíš k "chytání" a na to je potřeba trochu jinej um než jen šlehnout.
Tím se to ale trochu řeší.. Když se s ním bude zraňovat, dá se bonus za bojovníka, když něco jinýho, bonus za kejklíře.. ikdyž by u toho mohlo být problémem určit hranici, co je útok a co "trik"
Please continue stating the perfectly obvious, It fills me with confidence.
-- Number One, Brother Cavil

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 4. 9. 2011, 13:49

Bič lstivě, řeťez podle tloušťky buď mocně nebo lstivě. (nebo improvizovaná zbraň)

Bič kejklíř, ale ZS případně zvlášť od vrhacích.

Řeťez bojovník.
Obrázek
Kahla o.s.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 4. 9. 2011, 18:00

Tipnul bych si, že v leckteré skupince budou bič a řetěz za improvizované zbraně.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 5. 9. 2011, 14:46

No my třeba v naší skupince jsme na to šli tak, že jsme roztrhli "nouzovost/improvizovanost" zbraně z jednoho na dva různé parametry, které se v původních pravidlech slévají

a) Podle toho, zda může hráč zbrani udělit zbrani jizvu (nouzové/běžné/kvalitní)
b) Podle toho, zda zbraň dá hráči manévr zdarma (improvizované/s manévrem)

Tak můžeme mít třeba vidle (nouzové/bodné) nebo bič (nouzové/sečné) nebo naopak železnou tyč (běžná/bez manévru) či řetěz (běžná/bez manévru). Samozřejmě se tím neochuzujeme o pravidlové noha od stulu (nouzová/bez manévru)...

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 5. 9. 2011, 19:37

Neznevýhodňuje to válečnické hlava nehlava? (v tom smyslu že více lidí může zjizvit "nouzovou" zbraň a více "nouzových" zbraní lze běžně zjizvit)?
Obrázek
Kahla o.s.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 5. 9. 2011, 21:58

Neznevýhodňuje (moc). Válečnické "Hlava nehlava" si představujeme tak, že válečník umí jizvu vzít z židle, kterou někomu rozmázne o hlavu, skleněné tabule, kterou někoho prohodí či rákosky, kterou o někoho přelomí. Zatímco improvizované zbraně, které dovolujem jizvit každému, prostě máme opravdu definované tam, kde to dává z fikce smysl a každý by tak dokázal zbraň použít (např. právě onu železnou tyč nebo řetěz, který nastaví meči).

Jinými slovy hlava nehlava to udělá z čehokoliv, obyčejná postava jen z pár vybraných předmětů, kde si to ve fikci obhájí.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“