Domácí pravidla (house rules)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
AndyB

Re: Domácí pravidla (house rules)

Příspěvek od AndyB » 14. 1. 2020, 14:08

Prošel jsem si některé diskuze k Vlivu ještě tady na fóru a asi zkusím s naší družinou tu variantu Vliv jako Reputace. Vzhledem k tomu, že se postavy hráčů docela vrací na stejná místa a svět nevzniká kolem jejich dobrodružství, ale žije se svým životem, dává mi smysl vnést tam spíš vztah postav k okolí než jim jizvením vlivu "přikazovat", jak se mají chovat (takové ty vnitřní pochody jako stud, uraženost, podřízenost). Myslím, že mi hráči ještě uznají Vliv při zastrašování (a případně jizvení) v situacích jako "obří pavouk tě vyděsil a odmítáš znovu vlézt do jeskyně", podobně jako by jim pavouk třeba kousnul do nohy, ale situace "šlechtic tě seřval a ty jsi schlíplý jako spráskaný pes" mi prostě nesežerou. Pokud budou chtít jít znovu za šlechticem a třeba jej zastrašit a vrátit mu to, tak je nepřesvědčím, že to je náročná akce. Když ale uvedu, že je při obou pokusech uvidí další důležité cizí postavy a může jim to k nim zavřít dveře, tak už to bude hráčům imho dávat větší smysl. No případně napíšu, jak se to osvědčí (nebo ne) v praxi. :)

Bart

Příspěvek od Bart » 14. 1. 2020, 14:11

napiš, jsme zvědaví!

Erevan

Příspěvek od Erevan » 15. 1. 2020, 09:19

AndyB píše:
14. 1. 2020, 14:08
situace "šlechtic tě seřval a ty jsi schlíplý jako spráskaný pes" mi prostě nesežerou.
U nás v družině taková situace ještě nikdy nenastala. Nějak jsem zatím neměl důvod chtít udělit hráčům při jednání vlivovou jizvu skrz NPC. Takže jediné vlivové jizvy si hráči udělují sami při vyčerpání, když už nemají zdroje. Pak si tu jizvu mohou vymyslet sami a nikomu ještě nedělalo problém jí pak zohledňovat při hře. Je ale fakt, že vlivové střety u nás nejsou těžištěm hry.

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 15. 1. 2020, 12:22

Podotknu, že pokud má někdo opravdu moc málo duševních a vlivových konfliktů (či se při nich málo čerpá, jak by mohlo vyplývat z toho - povíme si a hodíme a to rovnou rozhodne) doporučovali jsme v minulosti tento zdroj sloučit do jednoho, aby tam byl větší význam.
Ale co tak čtu tak to nebude tento případ.

Na sledování reputace bych si nechal samostatnou mechaniku oddělenou od vlivu, i když zjevně tam bude velká provazba. (Asi jako máme téměř samostatnou mehaniku na zbraně pro tělesné střety.)
Pokud je někdo psanec, jehož obličej visí na každém rohu, je pro něj vskutku těžké jen zahájit vyjednávání.

Čili přechodem na reputaci, ktrá bude fungovat na úrovni jizev, bych nerušil Vliv a možnost vnitřních jizev na Vlivu.
Reputaci bych sledoval per Organizace, maximální výše jizvy dle úrovně organizace. Léčení provádí zvěd, možno platit penězi, vlivem či body moci.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Kahla o.s.

AndyB

Příspěvek od AndyB » 15. 1. 2020, 14:00

Erevan píše:
15. 1. 2020, 09:19
U nás v družině taková situace ještě nikdy nenastala. Nějak jsem zatím neměl důvod chtít udělit hráčům při jednání vlivovou jizvu skrz NPC. Takže jediné vlivové jizvy si hráči udělují sami při vyčerpání, když už nemají zdroje. Pak si tu jizvu mohou vymyslet sami a nikomu ještě nedělalo problém jí pak zohledňovat při hře. Je ale fakt, že vlivové střety u nás nejsou těžištěm hry.
Tu mechaniku vlivových jizev dobrovolně udělených samotnými hráči zachovávám. Jen na ní u nás ještě nedošlo, protože taky nejsou vlivové střety klíčovou součástí naší hry. Právě proto mi přišlo, že Vliv obecně moc nepoužíváme ve smyslu vyčerpání a jizvení, a chtěj jsem ho zkusit zúročit i jinak.

AndyB

Příspěvek od AndyB » 15. 1. 2020, 14:37

Fafrin píše:
15. 1. 2020, 12:22
Pokud je někdo psanec, jehož obličej visí na každém rohu, je pro něj vskutku těžké jen zahájit vyjednávání.

Čili přechodem na reputaci, ktrá bude fungovat na úrovni jizev, bych nerušil Vliv a možnost vnitřních jizev na Vlivu.
Reputaci bych sledoval per Organizace, maximální výše jizvy dle úrovně organizace. Léčení provádí zvěd, možno platit penězi, vlivem či body moci.
Vidím to úplně stejně :D

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“