Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Metla

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Metla »

Alef0 píše:Tento príspevok mi pohladil srdce :-)
To zní jako brutální praktika černé magie. :-)=
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od morech11 »

ale samozrejme, že DrD2 je pre mnohých z nás najlepšie RPG, aké kedy hrali, ale sme si mysleli, že to všetci viete a nemusíme vám to vravieť ;)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Pieta »

morech11 píše:ale samozrejme, že DrD2 je pre mnohých z nás najlepšie RPG, aké kedy hrali, ale sme si mysleli, že to všetci viete a nemusíme vám to vravieť ;)
Kdepak, to se říkat musí. (-;
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od PetrH »

Tak se ke me dneska dostala vytistena piratska verze. Uprimne: toto je vec, co mela jit ven do zivota drive nez cela pravidla... Ukaze, naladi, nenaladi, moc hezke ilustrace e2:)
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Pieta »

PetrH píše:Tak se ke me dneska dostala vytistena piratska verze. Uprimne: toto je vec, co mela jit ven do zivota drive nez cela pravidla... Ukaze, naladi, nenaladi, moc hezke ilustrace e2:)
Kdyby to šlo ven dřív, než pravidla, nebylo by tam opravené ani vysvětlené nic z toho, na co si lidi v pravidlech stěžovali, protože bysme o tom ještě nevěděli. (:
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od PetrH »

kazdopadne ten material me sve a urcite je dobre, ze je, protoze vedet toto pred koupi, pockal bych a romyslel bych se jinak... ale kvituji, ze toto existuje aspon jiz ted pro dalsi vlny hracu.
Návštěvník

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Návštěvník »

Pieta píše:
PetrH píše:Tak se ke me dneska dostala vytistena piratska verze. Uprimne: toto je vec, co mela jit ven do zivota drive nez cela pravidla... Ukaze, naladi, nenaladi, moc hezke ilustrace e2:)
Kdyby to šlo ven dřív, než pravidla, nebylo by tam opravené ani vysvětlené nic z toho, na co si lidi v pravidlech stěžovali, protože bysme o tom ještě nevěděli. (:
tímto znovu děkujete testerům, že pomohli vychytat chyby?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15071
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Pieta »

Návštěvník píše:tímto znovu děkujete testerům, že pomohli vychytat chyby?
Poměrně pozitivní zpráva je, že hráčů je víc, než testerů. To má vliv i na to, kolik připomínek od nich dorazí. (-;
Smrtka

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Smrtka »

Alef0 píše:Na toto ako sadzač, ktorý je za túto vec asi najzodpovednejší,...
Uz viem koho kamenujem Alef0...
Kniha je totiz zoradena od stredu a to som mal predpripravu cez piracke pravidla ale tiez som knihu takmer odlozil a lutoval 16€ (stranu ti presne nenapisem, lebo uz neviem ci to bolo v rasach, alebo prvotnom visvetlovani povolani)

Je s toho citit ze ste to ukladali po vzore DrD a asi aj inych, ktore maju pre kazdu vlastnost svoj system, ale aj DrD bol vseobecny princip vysvetleny (k% je hod 2k10 este pred vytvorenim postavy) a ina vec tam bola spomenuta 1-2x ale sposobom ze to nebolo smerodatne (spomenul som si na 1.0 kde som sa ucil system, teraz som znova otvoril 1.6 a aj tam sa to ukazuje ako horsie...)

Moc toho o pisani neviem ale zaklad co som odpozoroval je: najprv vysvetlit pojmi a az potom ich pouzivat (manever je pouzity 1x na strane 33 {brriem podstatne zalezitosti} ale vysvetleny je strane 122 a dovtedy sa veselo pouziva a znechucuje citatela {mna} lebo tomu nerozumie, este stale mam gulas s tych 2 manevry zdarma...)

Alef0 neobhajuj sa D&D to nepoznam a posobi to blbo: obhajovat svoju blbost tym ze aj iny to robia tak isto... to potom s teba robi este vetsieho blbca. A pravidla svecia o tom ze blbci nieste...
******* nepojitost odsekov moze za to ze som to pisal a prepisocal pocas citania 1. 5 stranok fora a neche sa my to cesat, tak ako vam pravidla :lol: *******

Rodove zbrane - je to napisane zmatocne, bol som zozmetkovany ze ako a tak som si cital a nepomohlo my to, mozno som prilis ofplyvneny DrD. Ale toto by som navrhol trochu prestilizovat na strane 33

K tym Jonkinim 50 strankam - ja ich plne chapem a schvalujem pre tych co ich krytizuju hra je od 9 rokov... teraz som bol 3tyzne s 8 rocnym dievcatom co sa stale pitalo a moje odpovede popredkavane jej doplnujucimi otazkami vyzerali este horsie ako toto podla toho principu by potom museli este pridat 100 stranok! to ze vy mate 17-20 a dokazete pochopit aj keby je to strucnejsie je vase pozitivium, ale predsa len 9 rocne dieta mysli inac...

K tej expanzii na ine trhy: v pohode by stacilo aby Altar e-shop neviedli pepicci a spravili by to do svetovych stndardov:
Pladba kartou a hlavne moznost kupovat z celeho sveta... ja som musle kboli debilom v altare cakat vyse pol roka kym som sa dostal k pravidlam ze som sa ocitol v strednej evrope...


Hodnotenie:
system pravidiel: 4/5 (este som to nehral a pre net verizu si musim nejaku tu drobnost poupravit ;) a ja som viac zatazeny na pravidla ako na RP)
Napisane: 3/5 (iba za to ze sa vo velkom pouzivaju pojmi co niesu vysvetlene a vytvara to zmetok, tiez by sa hodilo viac prikladov v klucovych oblastiach ktore pojednavaju o systeme napriklad na ukor bletricky popisanych "inspiracnych" textov)
Dostupnost: 0/5
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Alef0 »

Smrtka, veľa vecí, ku ktorým som kompetentný sa vyjadriť, som objasnil vyššie.
K tej expanzii na ine trhy: v pohode by stacilo aby Altar e-shop neviedli pepicci a spravili by to do svetovych stndardov: Pladba kartou a hlavne moznost kupovat z celeho sveta... ja som musle kboli debilom v altare cakat vyse pol roka kym som sa dostal k pravidlam ze som sa ocitol v strednej evrope...
Tomuto nerozumiem: platba kartou v Altare bez problémov funguje. Ako radový zákazník som kupoval kartou Střepy snů (PDF) a nebol absolútne problém. Teraz mám rozkúpený DrD Svět, ktorý som tiež mastercardoval minulý týždeň a objednávka už bola odoslaná. Jediné, čo ťa môže rozľútiť, je cena balíka, ale to je záležitosť prepravcu a nie Altaru. Pol ročnému čakaniu už vonkoncom nepochopím: ako sa to mohlo stať?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Velkorysý Jindřich Berka a 7 hostů