Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
PetrH

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od PetrH » 12. 8. 2011, 09:41

jak jsme to mel po tech 14 dnech? velice dobre, neb muj tehdejsi vedouci mi vse krasne podal a ja to na svuj vek /rikejme tomu ryhcla hra ci lite/ pochopil. zel bohu zde se zatim zadny takovy clovek nenasel a ja se proste pri cteni toho dobrodruzstvi a honu na Lisaka ztracim.
k tomu rozcarovani: ono je tezke toto vstrebat, neb se stala avizovalo, ze to bude defacto hra, ktera bude dost na drd1.x navazaovat /tak jsme to chapal ja/, uz tehdy drive jsme tu brojil proti klasickym vypravecim esmeraldam, co se nosi "ala styl hrani drd pres ruzne chaty a pod./ a ejhle misto dedice odkazu draciho doupete jsme dostaly tu esmeraldu s trademarkem drd2, desky stejne, ale uvnitr de facto jina hra, takze y ni mame tri smery draciho doupete, kazdy jiny, kazdy v necem super, kazdy vyhovujicimu segmentu hracu. zel bohuz majitel to vypada vetev nejstarsi zarizne....
na vysvetlenou, proc je me hodnoceni, ktere jsme tu postoval nejaky cas zpet, takove jake je: z pohledu meho na tuto vetev hrani mi vychazi toto cislo. ale muj salek caje to zatim proste neni:/ neb asi cekam na nekoho, kdo mi proste jednoduse nazivo ukaze co to vlastne je a jak s eto hraje, neb pravidla mi to zatim jednoduse nerekla /aspon ja to nepochopil/

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 12. 8. 2011, 10:04

Chlapi, ja viem, ze Bouchi je dobrak, ale zasa to netreba prehanat. Recall a vymienanie kniziek ma zmysel robit pri zavaznom probleme s funkcionalitou, ktora tu nenastava. Bude sa robit dotlac, pretoze sa knizky na sklade minaju (a zaujem pretrvava), ale rozhodne sa nebude konat ziadna verzia B ani nic podobne.

Takze klud.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

sq

Příspěvek od sq » 12. 8. 2011, 10:06

PetrH píše:pri cteni toho dobrodruzstvi a honu na Lisaka ztracim.
Založil jsem klub o Návratu do Bílého hradu, klidně se tam ptej přímo na konkrétní věci z dobrodružství.

werksoltan

Příspěvek od werksoltan » 12. 8. 2011, 10:10

Jen klid, že by se naše knihy měnily za nové mě ani nenapadlo. Je mi jasné, jaká by to byla ekonomická sebevražda :wink:

Ptal jsem se na řešení "upgradu/errata" ze dvou důvodů. Po pročtení tématu "otázky k pravidlům" a "chyby v pravidlech", kde se opravdu často ze strany autorů po nalezení jádra problémů použilo davy uklidňující zaklínadlo "v reedici to opravíme/vyřešíme", jsem získal pocit, že jako majitel první pionýrské verze budu o něco ochuzen. K tomu pak přispěla ta zmíněná možnost, že se pdf s odladěnou verzí bude distribuovat jenom vyvoleným (kteří jsou natolik vyšinutí, že si schovávají účtenky od čehokoliv nebo nakupovali v jednom konkrétním obchodě :doh:).

Raději jsem se proto ozval dopředu, s tím že tohle řešení mi nepřijde ideální a že takových nás asi bude víc, co budeme v té diskriminované skupině, než se to pak snažit změnit ve chvíli, kdy se už rozhodnete pro nějakou formu řešení. 8)

Pokud je chybek ve skutečnosti jen pár a bude se to řešit jen tradičně formou menších errata, pak jsem nadmíru spokojen a těším se jak na často zmiňované FAQ, tak na errata. :clap:

Jinak chlapci (a případně děvčata), skvělá práce toto! Už několik dní si s masochistickou radostí mučím mozek při jeho postupném přepólování ze zažitého tabulkového systému na ten krásně pojatý narativní systém. Good job! :clap:
Naposledy upravil(a) werksoltan dne 12. 8. 2011, 10:12, celkem upraveno 1 x.

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 12. 8. 2011, 10:10

Peekay píše:Chlapi, ja viem, ze Bouchi je dobrak, ale zasa to netreba prehanat. Recall a vymienanie kniziek ma zmysel robit pri zavaznom probleme s funkcionalitou, ktora tu nenastava. Bude sa robit dotlac, pretoze sa knizky na sklade minaju (a zaujem pretrvava), ale rozhodne sa nebude konat ziadna verzia B ani nic podobne.

Takze klud.
Doufam, ze ten dotisk bude mit opravene ty preklepy a za 20 let nas nepripravi o nostalgicke vzpominky na tu uplne prvni verzi, jeste podepsanou a s "mísato". :-)))

2PetrH: Ano, jiný mindset. Už tu zaznělo, že pro DrDoldy to bude o dost silnější káva než pro nové hráče. Já tomu říkám DrDo detox. :D

EDIT: Co se tyce chyb apod. tak DrD+ to zdaleka neni. Skoro bezchybnata kniha, jako kazda (resp. vetsina), takze neni co hrotit.
Secrets are power.

Timiren

Příspěvek od Timiren » 12. 8. 2011, 10:20

PetrH píše:jak jsme to mel po tech 14 dnech? velice dobre, neb muj tehdejsi vedouci mi vse krasne podal a ja to na svuj vek /rikejme tomu ryhcla hra ci lite/ pochopil. zel bohu zde se zatim zadny takovy clovek nenasel a ja se proste pri cteni toho dobrodruzstvi a honu na Lisaka ztracim.
k tomu rozcarovani: ono je tezke toto vstrebat, neb se stala avizovalo, ze to bude defacto hra, ktera bude dost na drd1.x navazaovat /tak jsme to chapal ja/, uz tehdy drive jsme tu brojil proti klasickym vypravecim esmeraldam, co se nosi "ala styl hrani drd pres ruzne chaty a pod./ a ejhle misto dedice odkazu draciho doupete jsme dostaly tu esmeraldu s trademarkem drd2, desky stejne, ale uvnitr de facto jina hra, takze y ni mame tri smery draciho doupete, kazdy jiny, kazdy v necem super, kazdy vyhovujicimu segmentu hracu. zel bohuz majitel to vypada vetev nejstarsi zarizne....
na vysvetlenou, proc je me hodnoceni, ktere jsme tu postoval nejaky cas zpet, takove jake je: z pohledu meho na tuto vetev hrani mi vychazi toto cislo. ale muj salek caje to zatim proste neni:/ neb asi cekam na nekoho, kdo mi proste jednoduse nazivo ukaze co to vlastne je a jak s eto hraje, neb pravidla mi to zatim jednoduse nerekla /aspon ja to nepochopil/
Chápu to správně, žes to dobrodužství s nikým nehrál, jen ho čteš? Zkus si ho s někým zahrát, uvidíš, že to půjde líp. U nás to bylo taky.
A že je uvnitř jiná hra? Je to hra, s jiným systém o tom samém, holt to není DrD 1.x.

PetrH

Příspěvek od PetrH » 12. 8. 2011, 11:50

otazka: lide co precetli a hrali. jste schopni byt vice ph ci hrac? ja osobne si po precteni na vedeni hry v drd2 netroufnu. mam takovy pocit, ze to zase povedu casem k ruznym inzeratum jako drive. hledam druzinu, jsme sam/dva../ chceme hrat, ale jen jako hraci ne jako vypravec.. hmm my taky jsme 1/2.../ ale rovnez, hmm jsme 4 lide ochotni hrat, ale nikdo vypravet. - v drd1.x to bylo obdobne, ale me to ted tady v tom systemu po precteni pusobi jeste propastneji, nebo se pletu jako vzdy?

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 12. 8. 2011, 12:03

Co ta na vedeni hry v DrD II desi? Co sa obavas, ze by si nezvladol?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 12. 8. 2011, 12:05

Som este len v kapitole magie, cize vedenie hry som necital.

Podla testovacich hier som si vsak celkom dost isty ze DrD2 je klasicky system (GM-hraci) kde maju hraci len velmi obmedzene pribehoborne mechaniky (par zvlastnych schopnosti). Cize ja velky rozdiel od ponatia stavby pribehu PJom v DrDo nevidim. Neustale opakovanie hlasky : "Dohodnite sa" povazujem za prinos oproti almightyPJ rozhodnutiam (pri "normalnom" PJovi predsa dohoda pri stole funguje uplne rovnako)

Ok ale kedze ma mastrovanie DrD2 este len caka tak uvidim realny efekt hracov (autorov) na moj rairoad potom :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

PetrH

Příspěvek od PetrH » 12. 8. 2011, 12:19

Peekay píše:Co ta na vedeni hry v DrD II desi? Co sa obavas, ze by si nezvladol?
bojim se, ze nedokazu spravne odhazet vsechny ty sutby, akce, protiakce a vycerpavani atd vsem "potvoram".

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 12. 8. 2011, 12:21

pk píše:Co ta na vedeni hry v DrD II desi? Co sa obavas, ze by si nezvladol?
Sociální skilly v combatu.
Že dojde na jedno z mnoha zmiňovaných wtf a buď to znechutí hráče nebo mě (víc se toho bojim u mě, páč mi špatnej systém dycky dokáže úplně vypnou schopnost improvizovat)
Přehodit mindset z oldschoolu zpátky na příběhovou hru :)
A že po první pomalé/nudné/wtf/špatné hře nad tím kluci zlomí hůl a nebudou to už chtít příště zkusit. Proto čekám na Jarilovu hru, abych v tom měl pořádek dřív něž to donesu domu.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

PetrH

Příspěvek od PetrH » 12. 8. 2011, 12:45

Quentin píše:
pk píše:Co ta na vedeni hry v DrD II desi? Co sa obavas, ze by si nezvladol?
Že dojde na jedno z mnoha zmiňovaných wtf a buď to znechutí hráče nebo mě (víc se toho bojim u mě, páč mi špatnej systém dycky dokáže úplně vypnou schopnost improvizovat)
Přehodit mindset z oldschoolu zpátky na příběhovou hru :)
A že po první pomalé/nudné/wtf/špatné hře nad tím kluci zlomí hůl a nebudou to už chtít příště zkusit. Proto čekám na Jarilovu hru, abych v tom měl pořádek dřív něž to donesu domu.
jo tohle jsme presne hledal...toto me desi

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 12. 8. 2011, 12:51

Já to sice ještě nehrál, ale nebál bych se dělat PH. Zvládlo se i plusko a tohle by neměl být takový problém. :wink:
Always bring a gun to a puppet fight

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 12. 8. 2011, 12:54

PetrH píše:bojim se, ze nedokazu spravne odhazet vsechny ty sutby, akce, protiakce a vycerpavani atd vsem "potvoram".
Pár mých IMHO rad:
Začni od rychlé hry - žádné manévry (kromě obran), žádné zvláštní schopnosti. Spáchej dobrodružství podobně, jako je Návrat - na začátku klid, malé střety, které nejsou tak důležité, na vyzkoušení, a postupně přidávej. První zkus přidat rozsáhle, to mění, co dokážeš popsat jako proveditelnou akci; ostatní manévry jsou jen takové perličky.

Neházej tam moc nepřátel najednou, i málo nepřátel dokáže docela potrápit. Pokud by to tobě nebo hráčům přišlo moc "měkké", dej víc zkoušek a konfliktů na jednu příležitost k odpočinku, nebo buď přísnější v tom, co je kvalitní odpočinek a co ne.

S hráči se domluv, aby všem bylo jasné, že akce a protiakce nejsou "útočím/zabiju", ale spíš "dostanu nepřítele do úzkých/pomůžu kamarádovi z úzkých/udělám něco pro to, abych měl lepší vyhlídky". Nevyčerpávej sudbu pokaždé - moudrý bojovník ví, že nemůže protivníkovi zabránit ve všem.

Nějak fyzicky si znač, kdo v kole už jednal; zbytek je jednoduchý. V akci je vždycky jeden aktivní, 0-X reagujících. Kdo ještě nejednal, může mít akci (když na něj přijde řada v iniciativě) nebo reagovat na někoho jiného. Kdo už jednal, může reagovat jen na akce přímo na sebe (pomocí obrany).

A nebo, klasicky, se k někomu zajdi podívat, jak to hraje. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 12. 8. 2011, 12:57

Pre mna to najlepsie od vynalezu piva a IMHO jedna z naj vlastnosti Sorcerera

dynamicka zmena medzi roznymi druhmi combatu a ich prelinanie (prenasanie ne/uspechov) je nieco co ma malo systemov aj ked je to podla mna uplne prirodzene.

K WTF v podobnych situaciach dochadza obtiazne. v DrD2 totiz musis
akciu a protiakciu definovat tak aby bola uveritelna pre vsetkych hracov - cize nemozes plieskat uplne blbiny
Ked neuspejes tak musis prist na rovnako celou skupinou odklepnutym vysvetlenim "vycerpania"

musis byt schopny sa zmierit s tym ze to ze si megadiplomat ti je obcas UPLNE naprd
musis byt schopny sa zmierit s tym ze to ze si megazabijak ti je obcas UPLNE naprd
Přehodit mindset z oldschoolu zpátky na příběhovou hru
To je pravda. Ja mam trebars problem z opacnym smerom. Ked hras jeden styl stale dookola tak su ine styly o to narocnejsie (hral som s chlapikom ktory hral Dread ako DrD ... bohuzial tym kazil zabavu vsetkym okolo kedze su to diametralne odlisne veci)

Schopnost prepolovania je podla mna aspon tak cenna vlastnost RPG hraca ako schopnost improvizacie ;)
A Treba ju proste trenovat
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“