Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Vitus

Re: Vaše ohlasy po přečtení (aneb minirecenze)

Příspěvek od Vitus » 11. 8. 2011, 17:09

Tak se mi zdá, že Bonsai je přesně ten staromilec ("roll-play"), kterého se snažím popisovat ve svém příspěvku v linku "Nahradí DrD II staré DrD ?" (viewtopic.php?f=262&t=8594&start=75) - trochu jsem se už začínal po Majově reakcích bát, že staromilci vymřeli. :D

Já beru názor Bonsai za opodstatněnou kritiku z pozice klasického staromilce, kde ale základem je konflikt v samotném duchu pojetí hry - tedy "roll-play" versus "role-play" a oceňuji, že to sem takhle otevřeně napsal. :wink:

EDIT: Jinými slovy DrD 1.x je pro "roll-play" a DrD2 pro "role-play".

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 8. 2011, 17:25

Vitus píše:EDIT: Jinými slovy DrD 1.x je pro "roll-play" a DrD2 pro "role-play".
Až na to,že vedle je dokázáno,že DrD má všechny podstanté texty pro roleplay rovněž;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Ighor

Re: reakce na reakce :)

Příspěvek od Ighor » 11. 8. 2011, 17:45

Pieta píše:Asi nás nebavili ti válečníci, co do nich lítal šíp za šípem a oni bojovali, jakoby nic. (-;
http://kepfeltoltes.hu/100202/boromir44 ... es.hu_.jpg

Merlkir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlkir » 11. 8. 2011, 17:53

Ighor píše:
Pieta píše:Asi nás nebavili ti válečníci, co do nich lítal šíp za šípem a oni bojovali, jakoby nic. (-;
myslím že ta citace měla pokračovat: "..a oni to pak vklidu rozchodili, protože jim stejně zbylo 10 hp." Boromirův skon jde v DrDII udělat imo docela dobře. ;)
Obrázek
--------------------------------------------------
moje portfolio: http://janpospisil.daportfolio.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 11. 8. 2011, 18:02

Ighor píše:
To je film, ukaz mi akehokolvek cloveka, ktory bude bojovat po prvom sipe, ktory mu prepichne pluca :-)

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 8. 2011, 18:16

To je hrdina...přečti si, co píší pravidla o postavách - hrdinech...:)

ferda

Příspěvek od ferda » 11. 8. 2011, 18:29

Bonsai píše:
a medina člověka vybičuje si pamatovat i jakou stolici měla předminulý týden ta paní Kropáčková na 8/II :)
Hlavně ho vybičuje k totálnímu zoufalství z pocitu nespravedlnosti. (Trochu Off topic)

Souhlasím ohledně PJ. Imho, hráči často potřebují "boha" který jim vyměří nějaké meze... ta volnost mě opravdu děsí.
Dále máš + nejen jako kolega, ale také jako kolega s koulema co se vyjádří takhle negativně, byť je jasné že reakce budou takové, jaké jsou.

To že má někdo naprosto odlišný názor, neznamená že je troll. Ach ty komunity...

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 11. 8. 2011, 18:35

ferda píše:Hlavně ho vybičuje k totálnímu zoufalství z pocitu nespravedlnosti. (Trochu Off topic)
Co je na medine nespravedlivé (víc, než na ostatních vejškách)?

ferda

Příspěvek od ferda » 11. 8. 2011, 18:41

Vallun píše:
ferda píše:Hlavně ho vybičuje k totálnímu zoufalství z pocitu nespravedlnosti. (Trochu Off topic)
Co je na medine nespravedlivé (víc, než na ostatních vejškách)?
Větší síto než 1LF na světě snad není... To, že někteří ze studentů jsou nuceni si přizvat na zkoušku osobu třetí, co celou zkoušku bude nahrávat, je fakt už moc na mě... (aby opět nebyli vyhozeni za správná fakta...) Ale prosím, no OT, nechci tu řešit tohle =).

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 11. 8. 2011, 18:43

ferda píše:Souhlasím ohledně PJ. Imho, hráči často potřebují "boha" který jim vyměří nějaké meze... ta volnost mě opravdu děsí.
Na to by se dalo rict, tak nehraj RPG, ale sachy/cRPG/deskovky/karty. Role playing games jsou z definice neomezene... kazdopadne mi to vylozene pripomnelo k cemu to pak realne vede: 1/3 napadu hrace zabily pravidla, 1/3 PJ a zbytek se rozdělil mezi "to co se na pravidla napasovalo" a na "co jsem si radsi nechal pro sebe, protoze by to stejne neproslo". V roli PJ pak des z toho, cim ze se mi hraci pokusi zborit tak peclive postaveny domecek z karet. Proste vsechno spatne. Ale chybami se clovek uci. :-)
Secrets are power.

Timiren

Příspěvek od Timiren » 11. 8. 2011, 19:46

Po odehrané hře - byla to taková rychlovka, abychom si to zkusili, takže jsme měli pár zádrhelů, kterým šlo předejít. Příště každý dostane před sebe svoji "záložku", přehled pravidel a bude to lepší. Ozkoušeli jsme si to, bylo to dobré, hráli jsme to otevřeně. Ze začátku se moc často nepoužívaly manévry, ke konci si hráči ale zvykli a i když to nebyl jeden manévr za druhým, vypadá to, že jsme to konečně pochopili zas o něco víc. Ozkoušeli jsme systém a docela mě překvapilo, jak dobře funguje to vyčerpání. Při čtení knihy jsem měla pocit, že postavy budou napůl nesmrtelný a že se to povleče, ale jakmile se pošoupe s ohrožením, použije se pár manévrů, tak to sviští a všechny zdroje jsou pomalu pryč. Fungovalo to dobře, boje nebyly příliš tuhé, ale ani příliš jednoduché. A hlavně jsme se dost pobavili. Ze začátku to šlo těžko, popisovat každou akci, holt to není "útočím za 8 +1". Zvykli jsme si, a pak už si to nešlo představit bez toho.
Prostě za mě super, tahle hra si mě získala, pravidla DrDo už otevřu možná z nostalgie. Ale hrát podle nich? To už ne, moje srdce si získal nový šampion :D

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 11. 8. 2011, 19:52

Timiren píše:Ze začátku to šlo těžko, popisovat každou akci, holt to není "útočím za 8 +1". Zvykli jsme si, a pak už si to nešlo představit bez toho.
Stejna zkusenost uz od prvni testovaci hry. Zvlast to mnou zvyraznene.
Secrets are power.

zyt

Příspěvek od zyt » 11. 8. 2011, 20:01

Jen takovej postřeh:
Příběhy Impéria píše:Ne všichni jsou stejně mocní, avšak jejich moc roste spolu s původem a postavením- elfská knížata ovládají velké síly a halí se do moci jako do pláště.
DrD2 píše:Přestože nejsou všichni stejně mocní, žijí mezi nimi elfové, kteří se halí do přediva kouzel stejně lehko, jako do pláště

Resurrection

Příspěvek od Resurrection » 11. 8. 2011, 20:04

zyt píše:Jen takovej postřeh:
Příběhy Impéria píše:Ne všichni jsou stejně mocní, avšak jejich moc roste spolu s původem a postavením- elfská knížata ovládají velké síly a halí se do moci jako do pláště.
DrD2 píše:Přestože nejsou všichni stejně mocní, žijí mezi nimi elfové, kteří se halí do přediva kouzel stejně lehko, jako do pláště
Myslím, že podobnost je čistě Echtelionská.
Secrets are power.

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 11. 8. 2011, 20:23

Timiren píše: Prostě za mě super, tahle hra si mě získala, pravidla DrDo už otevřu možná z nostalgie. Ale hrát podle nich? To už ne, moje srdce si získal nový šampion :D
Vdaka za dojmy a vludne slova pochvaly!
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“