E-shopy - balení zásilek, dopravci apod.

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Lemmy
Master Discussion Killer

E-shopy - balení zásilek, dopravci apod.

Příspěvek od Lemmy » 28. 7. 2011, 08:45

Bouchi píše:
Klimbing píše: oslí rohy za mě udělala Česká pošta ještě dřív, než jsem to vzal vůbec do ruky. :(
Ach jo. Tak to uz vazne nevim v cem ty knizky posilat, kdyz protinarazova obalka, resp. bublinova folie, nestaci. :-(((
Tohle bývá docela častý problém České pošty.
Nejlepší je zásilku ještě pro sychr před bublinkovou fólií zabalit do potravinový fólie :wink:
Já měl občas problémy, že knihy, které přišli, byly dost cítit kouřem od cigaret.

U PPL nebo jiné takové služby se mi něco podobného (ztráta části zásilky, poškození, smrdící knihy) ještě nestalo, otázka ale je, jestli by tohle bylo využitelné pro kupující (člověk musí být v určitý, většinou hodně nevhodný čas na adrese přijmutí) a na kolik by vyšla cena pro odesilatele.

Bouchi

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi » 28. 7. 2011, 08:54

Lemmy píše:Nejlepší je zásilku ještě pro sychr před bublinkovou fólií zabalit do potravinový fólie :wink:
To by se za normalnich okolnosti asi dalo, ale ty stovky predobjednavek DrD II by se s timhle postupem rozesilaly nejmin trikrat tak dlouho. :-(
Obrázek Obrázek

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 29. 7. 2011, 01:30

Bouchi píše:
Lemmy píše:Nejlepší je zásilku ještě pro sychr před bublinkovou fólií zabalit do potravinový fólie :wink:
To by se za normalnich okolnosti asi dalo, ale ty stovky predobjednavek DrD II by se s timhle postupem rozesilaly nejmin trikrat tak dlouho. :-(
My třeba balíme zásadně do kartonu a bubliny, popř. používáme strečovku. Hodně záleží na tom, jak se práce zorganizuje, zas tolik práce navíc to nedá a člověk, který si objedná knihu za 400 stovky pak nedostane salát... Jiná věc je, že s doporučenýma zásilkama se podle mé zkušenosti zachází podstatně hůře, doručovatelé to nosí v taškách a batozích - my posíláme obchodním balíkem, bývá s tím mnohem méně problémů a hlavně je to do druhého dne u zákazníka...
RYTÍŘ TEMNÉHO SLUNCE - nejobsáhlejší gamebook všech dob
JESKYNĚ A DRACI - české vydání D&D 5e
LONE WOLF - legendární gamebooky v novém vydání
LEGENDY - fantasy hra na hrdiny
KOUZLEM A MEČEM - kompakní "old school" fantasy hra na hrdiny
PŘÍBĚHY IMPÉRIA - vyprávěcí hra z magické viktoriánské anglie
SKAVEN.CZ - moje rpg dílna
MYTAGO - herní a fantasy nakladatelství
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 29. 7. 2011, 05:57

skaven píše:My třeba balíme zásadně do kartonu a bubliny, popř. používáme strečovku. Hodně záleží na tom, jak se práce zorganizuje, zas tolik práce navíc to nedá
Mno ... asi se k vam nekdy zajdu podivat a predvedes mi, kolik clovekominut je potreba na zabaleni knizky do strecovky, bubliny a kartonu (samozrejme vcetne rezani/strihani vsech obalovych materialu na potrebny rozmer). ;-)
skaven píše:člověk, který si objedná knihu za 400 stovky pak nedostane salát...
Podotykam, ze to je prvni negativni zkusenost tohohle typu za minimalne 4 roky. Holt budeme muset pristup k Ceske poste prehodnotit.
skaven píše:my posíláme obchodním balíkem
A to pri platbe predem dotujete postovne? Protoze bez dotace se, i kdyz zapoctu maximalni mnozstevni slevu 20 % (pricemz jestli posilate vic nez 1000 zasilek mesicne, mas muj uprimny obdiv), AFAIK na cenu 69 za obchodni balik dostat neda. U dobirek uz ta cena celkem odpovida.
No, asi zvazim moznost nabizet i zasilani obchodnim balikem (za priplatek), u vetsich objednavek by o to nejspis mohl byt zajem.
Obrázek Obrázek

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 29. 7. 2011, 08:12

Bouchi píše:Mno ... asi se k vam nekdy zajdu podivat a predvedes mi, kolik clovekominut je potreba na zabaleni knizky do strecovky, bubliny a kartonu (samozrejme vcetne rezani/strihani vsech obalovych materialu na potrebny rozmer). ;-)

No je to celkem rychlovka, karton, strečovku i bublinku máme v rolích, je to otázka pár vteřin s řezacím nožem... Rozhodně je to minimální ztráta když vezmu v úvahu, že kvalitně zabalená zásilka = spokojený zákazník.
Podotykam, ze to je prvni negativni zkusenost tohohle typu za minimalne 4 roky. Holt budeme muset pristup k Ceske poste prehodnotit.
Ne vždy má zákazník chuť to řešit, reklamace poničených rohů knížky se přeci jen nevyplatí. Spíš si řekne, že příště koupí jinde... já vycházím z toho, v jakém stavu nám chodí vratky...
A to pri platbe predem dotujete postovne? Protoze bez dotace se, i kdyz zapoctu maximalni mnozstevni slevu 20 % (pricemz jestli posilate vic nez 1000 zasilek mesicne, mas muj uprimny obdiv), AFAIK na cenu 69 za obchodni balik dostat neda. U dobirek uz ta cena celkem odpovida.
Dotujeme poštovné u platby předem, protože se nám to vyplatí - mít peníze před odesláním zásilky je prostě výhodnější a eliminuje to možnost nevyzvednutí objednávky. Pokud si spočítáš, že až 5% dobírkových zásilek zákazníci nevyzvednou, při našem objemu zasílání (těch 1000 balíků za měsíc není problém) to vlastně není žádné dotování...

Omlouvám se, že jsem tady rozjel nesouvisející debatu...
FANTASYOBCHOD.CZ - obchůdek s fantastikou, české i zahraniční rpg, stylové kostky...

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 29. 7. 2011, 09:07

skaven píše:No je to celkem rychlovka, karton, strečovku i bublinku máme v rolích, je to otázka pár vteřin s řezacím nožem...
Ja si to fakt prijedu stopnout. :-) Taky jsem zvedavy na ten karton v rolich, tedy karton natolik ohebny, aby mohl byt v roli, a zaroven dostatecne pevny.
skaven píše:Ne vždy má zákazník chuť to řešit, reklamace poničených rohů knížky se přeci jen nevyplatí. Spíš si řekne, že příště koupí jinde... já vycházím z toho, v jakém stavu nám chodí vratky...
Nojo, ale za 4 roky prvni pripad tykajici se rohu knizky?
Nam ty obcasne vratky chodi celkem v poradku.
skaven píše:Dotujeme poštovné u platby předem, protože se nám to vyplatí - mít peníze před odesláním zásilky je prostě výhodnější a eliminuje to možnost nevyzvednutí objednávky.
Uz se nam parkrat vratila i zaplacena zasilka.
skaven píše:Pokud si spočítáš, že až 5% dobírkových zásilek zákazníci nevyzvednou
Hm, musim to zaklepat ale my mame neyzvednutych dobirek tak 1-2 %, a ted treba uz pet mesicu zadna vratka. Mate nejake nezodpovedne zakazniky. ;-)
skaven píše:Omlouvám se, že jsem tady rozjel nesouvisející debatu...
Asi ji oddelim do samostatneho vlakna, treba nekoho tohle "nahlednuti pod poklicku" zaujme.
Obrázek Obrázek

Vitus

Re: E-shopy - balení zásilek, dopravci apod.

Příspěvek od Vitus » 29. 7. 2011, 09:30

Tohle je docela managerská debata - ale určitě jde to balení nějak šikovně vymyslet, aby nezabíralo tolik času (taky dělám do logistiky, tak něco podobného občas řešíme) :).

Já mám například rohy o knížky v pořádku - ale přišla mi natržená vazba (dole, cca 1 cm), což ani nevím, jak se mohlo poště povést :-? .

Jinak kdybych se na to měl podívat z hlediska minimalizace ztrát (časových) u balení, tak bych musel vidět to pracoviště, kde se to dělá (ale například uspořádání pracoviště udělá na celkovém čase a tím pádem i nákladech hodně) - samozřejmě tip balení je taky důležitý (například Amazon má pro typizované rozměry knih speciálně upravené kartonové balení, které ji perfektně ochrání i bez bublinek a folie, ale to by člověk musel rozesílat asi tisíce knih denně, aby se mu vyplatila podobná optimalizace).

Jediná věc, co mne na dálku napadla je, proč Altar píše adresáty ručně - nikdy jsem se na to nezeptal, ale vytisknout nálepku s adresou ze systému by asi mělo být méně pracné :wink:.

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 29. 7. 2011, 09:53

Vitus píše:Já mám například rohy o knížky v pořádku - ale přišla mi natržená vazba (dole, cca 1 cm), což ani nevím, jak se mohlo poště povést :-? .
Dohaje. :-((( Jsem zvedav na ddalsi jobovky (nebo spis radsi nejsem).
Vitus píše:(například Amazon má pro typizované rozměry knih speciálně upravené kartonové balení, které ji perfektně ochrání i bez bublinek a folie, ale to by člověk musel rozesílat asi tisíce knih denně, aby se mu vyplatila podobná optimalizace).
Tak nejak.
Navic my jaksi nemame optimalizovane pracoviste ani na tenhle aktualni naval, protoze obvykly provoz je cca desetinovy. (Ale pred dvema lety se rozesilaly predobjednavky Strepu snu taky v bublinovych obalkach a tam zadny podobny problem nikdo nehlasil.)
Vitus píše:Jediná věc, co mne na dálku napadla je, proč Altar píše adresáty ručně - nikdy jsem se na to nezeptal, ale vytisknout nálepku s adresou ze systému by asi mělo být méně pracné :wink:.
V tomhle konkretnim pripade to souvisi s vice faktory (kdyz pominu ze system neumoznuje vytisknout najednou X nalepek usporadanych na A4 - a ani nemame tu specialni tiskarnu jako maji na postach, co umi tisknout na neuplny arch s nalepkama):
- v systemu jsou objednavky razene chronologicky
- na podacim archu pro postu jsou ruzne rozhazene, aby na jednom archu byly zasilky tehoz typu (tedy napr. "1x DrD II v tvrde vazbe"), dost to urychluje odbaveni
- tudiz bud by se do sablony pro nalepky musely ty adresy taky davat rozhazene, anebo by se pak na nem musely dohledavat, a to uz zabere skoro stejne casu jako napsat tech par slov rucne. plus je to dodatecna kontrola

Ale treba ted na ty posledni baliky uz nalepky jsou.
Obrázek Obrázek

aradraug

Příspěvek od aradraug » 29. 7. 2011, 10:21

Teď jsem obral pošťáka, zabalené perfektně (hrozně mě pobavily letáky z Intersparu, do kterých byly knihy "předbalené" :D ) a bez jakéhokoliv poškození.
Hups...

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 29. 7. 2011, 10:23

me by spise zajimal, zda se spise nevyplati, aby si posta pro zasilky sama jezdila, nez aby bouchi sel na postu s kupou baliku:) jinak kartony na miru se daji udelat od 100 ks a za par kacek:) ja osobne sin radej dam 100 za postu a balne, kdzy to dojde v baliku v kartonu a obalene bublinami :)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 29. 7. 2011, 10:37

PetrH píše:me by spise zajimal, zda se spise nevyplati, aby si posta pro zasilky sama jezdila, nez aby bouchi sel na postu s kupou baliku:)
Ale jo, jasne ze by se to vyplatilo, kdyby pripamrni cinnosti Altaru byl eshop posilajici 500 a vic zasilek mesicne. Ale znovu - bezny provoz altariho eshopu ma tydne zasilky v radu desitek (coz leckdy staci kdyz proste vezmu na postu cestou z prace na vlak domu), ne stovek jako tenhle tyden.
aradraug píše:(hrozně mě pobavily letáky z Intersparu, do kterých byly knihy "předbalené" :D )
No co, aspon necim jsou uzitecne, ne?
Obrázek Obrázek

skaven
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven » 29. 7. 2011, 10:53

Bouchi píše:Ja si to fakt prijedu stopnout. :-) Taky jsem zvedavy na ten karton v rolich, tedy karton natolik ohebny, aby mohl byt v roli, a zaroven dostatecne pevny.
Je to klasická vlnitá lepenka... asi jsem to mylně označil jako karton...
skaven píše:Nojo, ale za 4 roky prvni pripad tykajici se rohu knizky? Nam ty obcasne vratky chodi celkem v poradku.
Jak říkám, zákazník se zpravidla sám neozve a vinu přičtečeské poště nebo to prostě nemá chuť řešit. Hlavně paperbacky v obyčejné bublinkové obálce fakt trpí... Zkus si udělat zátěžový test :)
skaven píše:Uz se nam parkrat vratila i zaplacena zasilka.
To sice jo, ale u té nemáš problém vymáhat zpětně poštovné :)
skaven píše:Hm, musim to zaklepat ale my mame neyzvednutych dobirek tak 1-2 %, a ted treba uz pet mesicu zadna vratka. Mate nejake nezodpovedne zakazniky. ;-)
Bohužel to roste s počtem objednávek, když jsme posílali v řádek stovek měsíčně, taky jich bylo podstatně méně...

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 29. 7. 2011, 11:07

helejte, eshopaci, nedala by se treba na paperbacky pouzit takovahle kartonova obalka? S odpovidajicim rozmerem (aby to v tom nelitalo) by to dle meho bylo asi nejlepsi reseni pro paperbacky.
http://www.mojepapirnictvi.cz/obalky/ka ... ItemIdx=78
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 29. 7. 2011, 11:07

Bouchi píše:
aradraug píše:(hrozně mě pobavily letáky z Intersparu, do kterých byly knihy "předbalené" :D )
No co, aspon necim jsou uzitecne, ne?
OT: Správný marketing se dělá, že byste se s Intersparem dohodli, že ty knihy budou předbalené v jejich letácích, čímž jim budete dělat reklamu a za to dostali naopak uveřejnění v jejich aktuálních letácích a prodejní místo s knihou v obchodě, což by mohlo nalákat nějakou nakupující rodinu, kde se nachází předpubertální kluk.

Obzvlášť kdyby se tak DrD2 dalo do slevových akcí (dejme tomu 20% sleva), které jsou propagovány přednostně (ale tohle už by bylo pěkně mastné, na to by asi předbalení knih nestačilo.
$D

Teorge

Příspěvek od Teorge » 29. 7. 2011, 13:36

Lemmy píše:
U PPL nebo jiné takové služby se mi něco podobného (ztráta části zásilky, poškození, smrdící knihy) ještě nestalo, otázka ale je, jestli by tohle bylo využitelné pro kupující (člověk musí být v určitý, většinou hodně nevhodný čas na adrese přijmutí) a na kolik by vyšla cena pro odesilatele.
U PPL se mi stalo dost věcí, ztráta zásilky ne, ale při dovážení zboží nabourali auto mého bráchy. Jednou mi dovezli monitory polité jarem. Jindy ještě přede mnou ty krabice házeli/sunuli přes celý náklaďák a já měl pak na prodejně rozedřené krabice.

Vrcholem bylo, když jsem tvrdě spal a PPL se mi nedovolalo a místo toho, aby zásilku označili, že mě nezastihli, tak ji řidič označil, že jsem ji odmítnul a nechal poslat zpět prodejci! Zkoušel jsem to s nimi řešit a vůbec se nestarali.

Největší spokojenost mám zatím s UPS, ale nevím kolik v ČR stojí většinou od nich přebírám balíky z DE.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“