Otázky k pravidlům

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Nuloen

Re: Otázky k pravidlům

Příspěvek od Nuloen » 12. 11. 2017, 00:15

chápu to teda správně, že každý hráč má pro své pomocníky svou vlastní sudbu? takže dva pc se stejnými pomocníky mají 2* tolik sudby, co jeden. Ale jeden se dvěma má jen x+1. To se mi právě nezdá, to by potom hráči mohli mít tolik zdrojů, že na ně můžu poslat draka a oni ho umlátěj čepicema.
MarkyParky píše:
5. 11. 2017, 15:49
a pokud není u hrdiny, má jen Pouto, nic víc.
Tady je potom "sudba" ve výši pouta, resp. pouto používá jako by to byla sudba. to chápu dobře?

A takový menší dotaz.
Jak mám vyjádřit útok hydry? mělo by to být spíše rozsáhle, protože bude útočit na více cílů, nebo si mám hodit na x separovaných útoků?
Třeba kdyby měla 8 hlav, bude mít 8 útoků, nebo 1 rozsáhle, nebo 4 na dva cíle? (nebo 2 na 4 cíle :D)

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 12. 11. 2017, 00:59

chápu to teda správně, že každý hráč má pro své pomocníky svou vlastní sudbu?
Ano.

takže dva pc se stejnými pomocníky mají 2* tolik sudby, co jeden. Ale jeden se dvěma má jen x+1.
Ano. Sudba je tak trochu dramatická veličina, nebo pokud bys ji chtěl svazovat s fikcí, tak jí interpetuj jako míru odhodlání v blízkosti hrdiny.
Je dobré si uvědomit, že je to vyvažované tím, že ty dva pooly dvou hráčů, být jsou na první pohled v součtu větší, zase nemohou pomocníci různých postav sdílet.
To se mi právě nezdá, to by potom hráči mohli mít tolik zdrojů, že na ně můžu poslat draka a oni ho umlátěj čepicema.
V první řadě bych si rýpnul, že umlácení draka čepicí je nemožná akce ;+) A i kdyby si byly bitevní čepice s velkými bodci, samotné množství Sudby na porážku draka nestačí. Sudba nejvýše udrží pomocníka v konfliku ó něco déle, než ho drak slupne, protože dovolí hráči, aby se pomocník vyčerpal a zmírnil porážku od draka :+)

V druhé řadě zdaleka těch zdrojů není tolik, jak se na první pohled zdá. Viz výše - není to dvojnásobek zdrojů ve sdíleném poolu, jsou to separátní pooly pro pomocníky každého hrdiny.

Tady je potom "sudba" ve výši pouta, resp. pouto používá jako by to byla sudba. to chápu dobře?
Ne.
Pouto se používá jako Pouto. Je to samostatný zdroj, patří pomocníkovi a jeho čerpání mnohem víc připomíná zdroje hrdinů (Tělo, Duši a Vliv) než Sudbu. Třeba tím, že jo lze jizvit. Nebo tím, že jeho čerpání není omezeno hranicemi pomocníka.

Pokud jsou kolem fungování Pouta a Sudby nějaké nejasnosti, počkal bych teď pár dní a pak snad bude mnohem jasněji :wink:
Jak mám vyjádřit útok hydry? mělo by to být spíše rozsáhle, protože bude útočit na více cílů, nebo si mám hodit na x separovaných útoků?
Jsou dvě varianty, jak se k tomu postavit:

- pokud jde o bytost, která zpravidla útočí naráz na hodně lidí (třeba takový ent, který kolem sebe mlátí svou korunou), je lepší dát mu rozsáhle zdarma (například skrze Ztělesněnou zkázu).
- pokud jde o bytost, která má víc nezávisle se chovajících hlav, která každá může jednat jindy, jinak a po svém (typický třeba vícehlavá saň nebo chiméra), potom je lepší dát každé hlavě vlastní iniciativu - a tedy i vlastní akci, ale třeba Ohrožení jim sledovat společně (pže mají stále jen jedno tělo).

Nuloen

Příspěvek od Nuloen » 12. 11. 2017, 01:12

Dík za pomoc. S propagací pomocníčků teda chvilku počkám, na revizi.
ps: čumím že je někdo v jednu ráno tady.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“