Otázky k pravidlům - původní verze

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno
Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázky k pravidlům

Příspěvek od Pieta » 20. 1. 2012, 12:24

vzteklina píše:Jasně že to de udělat vážně a nebo i hrozivě, ale to platí jen pro omezený hudební styl.
Zvláštní, že nikdo nemá problém s tím, že čaroděj by vypadal směšně, kdyby na bojišti tančil bollywoodské tance. (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Mravenec

Příspěvek od Mravenec » 20. 1. 2012, 12:31

Pieta píše: Zvláštní, že nikdo nemá problém s tím, že čaroděj by vypadal směšně, kdyby na bojišti tančil bollywoodské tance. (-:
Proč by tančil?
pravidla píše:Čarodějové ovládají oheň a vítr a kouzlí především pomocí výrazných magických gest prováděných rukama.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 20. 1. 2012, 13:04

Mravenec píše:Proč by tančil?
Nikdy jsi neviděl, co bollywoodské tanečnice provádějí rukama?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Insolitus

Příspěvek od Insolitus » 20. 1. 2012, 13:13

Spíš bych řek, že je to současnou zkušeností.

Hudba, co se většina lidí dnes zná a poslouchá se k čarování druidů nehodí a to ani svými zvukovými projevy a už vůbec né pohybovými kreacemi, které si při té hudbě asociujeme. To není chyba myšlenky kouzlení hudbou, jen je to pro nás těžké na představu, jak v akční situaci (jako je boj) někdo hraje na píštalu, čímž kouzlí a zcela vážně se do potyčky zapojuje.

Na druhou stranu filmy a hry jsou dneska plné čarodějů co vášnivě rozhazují rukama a s odhodlaným výrazem ve tváři mění realitu kolem sebe.
Naposledy upravil(a) Insolitus dne 20. 1. 2012, 13:15, celkem upraveno 1 x.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud

Maugir

Příspěvek od Maugir » 20. 1. 2012, 13:15

vzteklina píše:No já nevim, mě u toho zpěvu vyskočí před oči Tom Bombadil.
Proč ne? Mne tohle sice nikdy nenapadlo, ale hrát postavu ve stylu Toma Bombadila může být dost zajímavé a zábavné.
vzteklina píše:Jasně že to de udělat vážně a nebo i hrozivě, ale to platí jen pro omezený hudební styl. Jako když začne druid po kotníky ve vodě kvílet na dudy nebo táhle zpívat operním tenorem je to OK. Ale představ si ho že zpívá něco jiného, hospodskou odrhovačku, nějakou juchačku z veselky? S nástrojema je to taky špatné, taká loutna, flétna a tak sou dost přiteplelé (sám sem hrál na flétnu, aby se nekdo neurážel).
Tak jestliže si někdo jako tajemnou, magickou píseň vybaví hospodskou odrhovačku, zjevně není něco v pořádku. A myslím, že se to netýká pravidel :wink:
Obrázek

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 20. 1. 2012, 13:43

Napadlo vás, že by mohl v boji hrát na rytmické nástroje? příruční zvonkohru apod? Btw, polovina druidů, co nám tu byla na obrázcích ukázána jsou šamani. Brzo budu mít v družině krolího druida, tak pak poreferuju, jak bude zpívat.

@Jerson - systém iniciativy možná není nejlepší (vede k popsaným wtf), ale nám celkem funguje. Padli tu řešení jako ptát se na akci od nejspodnějšího apod, ale to se mi taky moc nezdá. Spíše to chce onen institut proakce, o kterém už se tu mluvilo v jednom vlákně.
Co se týče proměnlivé délky kola, s tím problém nemám.
Pravda, že podobné guidline k nastavení magie jako jsou k tvorbě světa bu se objevit mohly, ale jak tlustá pravidla chceme? (Věřím, že pravidla se budou průběžně doplňovat a upravovat a bobtnat až se nakonec rozpadne na několik sešitů, nebo tak.)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Kahla o.s.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 20. 1. 2012, 13:45

Já si to celé druidí čarování představuju nějak takhle.

Sarsaparillos

Příspěvek od Sarsaparillos » 20. 1. 2012, 13:53

Mohlo by to vypadat i takto (a jasně, zavání to čarodějem, ale coby ne...). Začátek toho zajímavého kolem 1:50.

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 20. 1. 2012, 13:59

Anonymouz píše:U potvor v bestiáří při střetu:
1) Charakteristika: při střetu se přičítá jako level, chápu to dobře?

2) Ovlivnňuje charakteristika nějak ZS které potvora má, tedy pokud má v seznamu 4 ZS ale má charakteristiku 2, tak si může vybrat jenom 2 (nebo 2 + 1 za rasu) jako by šlo o level u postavy?
Abys nezůstal bez odpovědi:
1) Ano, charakteristika se přičítá k hodu jako úroveň k činnostem, které jsou obsaženy v charakteristice.
2) Ne. Má všechny ZS, které jsou uvedeny - obecně platí že ZS (zvláště pak zběhlosti a mistrovství) se vztahují k charakteristice.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Kahla o.s.

werksoltan

Příspěvek od werksoltan » 20. 1. 2012, 14:07

Fafrin píše:..Btw, polovina druidů, co nám tu byla na obrázcích ukázána jsou šamani...
Jsou to všechno druidi. První polovina historické obrázky, druhá polovina DnD druidi. Ale souhlasím, že poslední tři by se v DrDII hodili spíš na šamany. To nic nemění na mém nazírání na věc. Hudební magie je zajímavá a dokážu si představit její užití, ale patří bardovi a ne důstojnému druidovi..

A ta videa, pěkné :wink: Kung-fu Hustle je klasika, ale ty dva maníky bych za druidy opravdu nepovažoval. A ty metalácké zombie mě taky pobavili, ale k tematu to moc není. :lol:

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 20. 1. 2012, 14:23

důstojnému druidovi
toz tuto tento myslienkovy lock hadam mozeme opustit
precyby druid mal byt ...dostojny?
Je to dakto kto vyuziva prirodu vo svoj prospech. Viem si predstavit x druidov ktori nebudu dostojnymi kmetmi v zrebnej kosule zijuci len na korienkoch a zajacich bobkoch.
Vid trebars Paseraka Ostoja v pravidlach.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

Tork

Příspěvek od Tork » 20. 1. 2012, 14:59

Osobně kdybych hrál druida, tak bude můj zpěv vypadat nějak takhle: http://www.youtube.com/watch?v=RxK4pQgV ... re=related

případně hudba nějak takhle (a hned je v tom zapojený i symbolický dotek) http://www.youtube.com/watch?v=rdOJZDWJ ... re=related

případně http://www.youtube.com/watch?v=9g592I-p-dc

Řekl bych, že všechno je to i celkem dobře představitelné, uznávám, že v pseudoslovanském settingu to není úplně to pravé, ale k druidovi se mi to hodí a jelikož čaruje zvukem (a tím pádem imho o zvuku a rezonanci něco ví), mohl by ten způsob zpěvu nebo nástroje vymyslet i sám.

vzteklina

Příspěvek od vzteklina » 20. 1. 2012, 15:13

nejde o to aby byl důstojný, jde o to aby byl aspoň trochu kůl a ne buzna, to je všechno
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 20. 1. 2012, 15:26

Fafrin - já spíš přemýšlím o tom, proč iniciativu nezrušit úplně. V Projektu Omega jí nepoužívám, přitom hráči můžou vyhlašovat prakticky libovolné akce, reagovat na sebe navzájem, na protivníky nebo na cokoliv, dokonce můžou během jednoho "kola" vyhlašovat různé dlouhé akce a funguje to bez potíží a třiceti stran vysvětlení v pravidlech plus dvojnásobku na fórech.

Pokud jde o magii, já bych třeba nepotřeboval víc místa než kolik je věnováno bojovým manévrům a různým nápadům jak popisovat akce (které mi občas připadají, jako že je někdo napsal podle způsobu debaty tady na RPGF :) ) A přitom to nemusí být tak složité jako v DrD Plus, ale hráči by se měli čeho chytit.

Celkově mi pravidlové části přijdou dost nejasné a zbytečně složité, zatímco zbytek pravidel je víceméně v pohodě. Kdybych byl zvyklý na starý dračák, tedy používat jen pár pravidel a po svém, tak by mi Dvojka nedělala velké potíže. ostatně jak vidím v tématu o houserule, řada lidí tak postupuje.

Nicméně tady už nebudu psát, otázky jsem vyčerpal a odpovědi mám, i když ne moc uspokojivé.

Malkin

Příspěvek od Malkin » 20. 1. 2012, 15:27

Já si představuji nějaký veselý irský folk :D je to prostě na každém, jak toho druida pojme.
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“