Dračí doupě II právě vyšlo!

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od morech11 »

kuva
z nejakého dôvodu ma od začiatku odstavuje forum.rpg.net
mám súkromnú IP a deje sa mi to od začiatku - vždy som tam liezol len cez odkaz odtiaľto.
nemáte niekto nejaké overené proxy, ktoré používate na podobné prípady? ja som kedysi v škole mal obľúbený jeden malinký serverík, ale ten už dávno nefunguje a zvyčajne to nepoužívam :)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Alef0 »

Ja som sa ale pytal seriozne.

Ono ten review znie "Před týdnem jsem si %s koupil. Spíše než proto, abych ho hrál, tak abych ho měl. Není to úplně špatné, ale některé věci mi tam vadí. Vlastně jsem zjistil, že random generic %s už není pro mě, taky mi nesedla některá povolání a některé příběhy.
No nic, až mi zase bude patnáct, tak se uvidí..."

Tak som sa len chcel uistit.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Aleksandr
Příspěvky: 74
Registrován: 30. 1. 2013, 16:23

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Aleksandr »

Alef0 píše:Ja som sa ale pytal seriozne.

Ono ten review znie "Před týdnem jsem si %s koupil. Spíše než proto, abych ho hrál, tak abych ho měl. Není to úplně špatné, ale některé věci mi tam vadí. Vlastně jsem zjistil, že random generic %s už není pro mě, taky mi nesedla některá povolání a některé příběhy.
No nic, až mi zase bude patnáct, tak se uvidí..."

Tak som sa len chcel uistit.
Roky nehraju nic, teď jsem však (snad po dekádě) PJoval drd-like sezení v MFS.

Každopádně, zpátky k tématu, i když už k němu nemám moc co dodat:
Pravidlově je DrD snad v pořádku, podle toho, co jsem projížděl, tak to vypadá funkčně. Ilustrace jdou, i když to není (námětově) často můj styl. Cena fajn, zpracování dobré, výběr ze dvou vazeb, které se doufejme hned nerozsypou. Úvodní příběh mě moc nenadchnul, sice je fajn potkat Jarika, navíc drsňáka, ale je to takové... no nevím.
Trochu mi přijde obehraná trpasličí severskost. Vůbec celá tahle linie mě už roky míjí, ale věřím, že lidi to baví.
Moc se mi líbí všeobecný posun (když srovnávám s DrDold 1.5), hra je modernější, nenarazil jsem na nic, co by mě iritovalo, pokud odmyslím konflikt světonázoru, ale to je irelevantní, navíc nesouvisející s DrD konkrétně.
EDIT: Bílý hrad se mi celkem líbil, ale pravda je, že je takový nevyrovnaný. Přijde mi, že by příběh mohl být hutnější, sevřenější, ale pravda je, že na to koukám očima zkušeného hráče, takže asi je fakt něco jiného, když k tomu budou sedat lidé poprvé. Ti jistě ocení volnější rozjezd, atd.

Jak jsem již psal - škoda, že je tohle za mnou, věřím, že bych si DrD2 užil.
"V hospodě ti divný stařík dá úkol, ty jdeš terénem a hledáš místo, kde ho můžeš splnit. Cestou potkáváš nepřátele, zabíjíš je a bereš si jejich věci."

Vykupuji stará pravidla Dračího doupěte.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Vallun »

Tak by mne zajímalo, kolik lidí hraje DrD 2, jeslti to bude už alespoň třetina lidí, co hrají klasické DrD (včetně jeho hr-klonů).
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi »

Jak to zjistit? Udělat ankety "co hrajete?" na co nejvíce místech (RPGF, dracidoupe.cz, Abarin/Aragorn/Andor, facebook, GameCon,...) a pak je nějak analyzovat?
Jaké dát do ankety možnosti? DrD 1.x, DrD+, DrD II, Hrdinové Fantasy, DnD 3.x, DnD 4, Pathfinder, Shadowrun, GURPS, WoD, Warhammer, ...
Obrázek
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od ShadoWWW »

Taková anketa by nemusela být vůbec marná. Ale udělal bych ji na jednom místě s tím, že na co nejvíc "ostatních" webů bych poslal výzvu, ať se lidé zůčastní (nejlépe na nějaké viditelné místo, ideálně někam na hlavní stránky). Na jednom místě proto, že jinak by mohly být statistiky zkreslené (někodo by třeba hlasoval víckrát).

Pár poznámek k D&D: Dnes už je tu mimo 4E i Next (byť stále v playtestu), který by mohl vyhovoval lidem, kterým se 4E moc nelíbí. Pak je i skupina lidí, co hraje různé klony D&D oldschoolu, na ty by se taky nemělo zapomínat aspoň jednou společnou kategorií.

A zapomněl jsi na velmi populární Fate či jeho sourozence Příběhy impéria, nebo Střepy snů.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Aljen »

... třetina lidí, co hrají klasické DrD (včetně jeho hr-klonů).
A to je asi kolko?
:D

Zo skupin co poznam ze hraju DrD2 v BA tak ani jedna prakticky na ziadnu zo stranok ci akcii ktore napisal Bouchi nechodi.

Nase hobby je pred spolocnostou uzavreta cinnost, kde sa ludia hlasia do sveta iba ak nie su spokojni s hranim a hladaju nieco ine, ak hladaju partiu alebo ak sa zaujimaju ako hrat lepsie (ci uz chcu prvky settingu, dobrodruzstva alebo chcu teoriou hry a skusenostami inych vylepsit ich existujucu)
A samozrejme ak su vseobecne druzni ludia a bavi ich chodit po forach a diskutovat.

Kolko zo skupin co hrali DrD pred 20timi rokmi ho hra doteraz, kolko zacalo hrat vlastny system (pretoze niektore hr su nove systemy), kolko ich hra iny systema kolko z nich zacalo robit nieco komplet ine?
Nemam potuchy :D
---
Na Gamecone mozes zistit kolko z ludi co chodia na Gamecon a zapoja sa do ankety hra DrD2 a kolko z nich predtym hralo DrD. Extrapolovat to na ludi mimo Gamecon by som si netrufol.

edit:

Osobne by som spravil anketu co najstrucnejsiu.
Ktory RPG system hrate najcastejsie/mate najradsej:
1) DrD1.x
2) DrD2
3) DnD + Pathfinder
4) Ine: <Napiste nazov>

---
Warhammer, Shadowrun a OSR bude pomenej zastupeny podla mna, rovnako ako rozne new school systemy
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Bouchi »

ShadoWWW píše:Taková anketa by nemusela být vůbec marná. Ale udělal bych ji na jednom místě s tím, že na co nejvíc "ostatních" webů bych poslal výzvu, ať se lidé zůčastní (nejlépe na nějaké viditelné místo, ideálně někam na hlavní stránky). Na jednom místě proto, že jinak by mohly být statistiky zkreslené (někodo by třeba hlasoval víckrát).
Víc hlasování by IMHO zas tak nevadilo, nehodlám na ty výsledky aplikovat prosté sčítání. Přijde mi důležitější zapojit co největší množství lidí na co nejvíce místech (která mohou mít i dost malý průnik).
A zapomněl jsi na velmi populární Fate či jeho sourozence Příběhy impéria, nebo Střepy snů.
Nezapomněl, spíš je otázka, co do té ankety dát jmenovitě a co už shrnout pod "jiné". Tak jsem dal ty nejprodávanější české a k nim přidal pár zahraničních.
Protože když doplním tebou navržené, tak to je už 16 jmenovitých položek - DrD 1.x, DrD+, DrD II, Hrdinové Fantasy, Příběhy Impéria, Střepy snů, DnD 3.x, DnD 4, DnD Next, starší DnD, Pathfinder, Shadowrun, GURPS, WoD, Warhammer, FATE - plus "něc jiného", přijde mi to moc. Bylo by fajn se vejít do 10 položek, nebo aspoň nepřelézt 15.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Vallun »

No, mne k tomu motivovalo to, že tady DrD 2 sice žije, ale co jsem se bavil s lidma v reálu, tak ač o něm, překvapivě, dost lidí ví, tak ho nikdo nehraje...ale protože to může být jen náhoda, tak se ptám tady.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od ShadoWWW »

Já zas znám lidi, kteří si DrD2 koupili, nadchla je prezentace (barevná obálka, layout, ilustrace...) a se zájmem si ho přečetli, ale s hraním to bylo slabší. Dříve nebo později odešli k jiné hře, většinou zpět k DrD 1.6, a odnesli si s sebou jen některé prvky. Potvrzuju ale, že tito lidé moc na net nechodí. Vím jen o jedné skupině, která hraje DrD2 dodnes.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Vallun »

ShadoWWW - to je prakticky pesné jako u těch mích známých, tedy s tím že ne všichni si příručku vůbec koupili:/

Pokud si z DrD 2 odnesli některé prvky, tak už to je úspěch pro Dvojku:)

Já osobně, a píšu to po několikáté, považuji za největší přínos právě ty obecné texty o tom, jak a proč hrát RPG, tahel část pravidel je fakt úžasná...mechanická stránka věci jednak není úplně muj cup of tea a přijde mi navíc zbytečně složitá. Byť možná proto, že s ní nejsem sžit...nicméně učit se zpaměti, co znamjí manévry Rychle, Přesně či Zběsile mne moc nebralo...ini + 1 je stručnější a jasnější vyjádření :)

Proto si myslím, že skloubit 2 a 1.6 dohromady, a odstranit alespoň pár nejvytýkanějších mechanických problémů (typu mnoho druhů hodů) by bylo užitečné z mnoha hledisek:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Mě by zajímalo, jak by sami autoři nebo i zkušení hráči pozměnili systém po tom všem, co se tu probralo?
Obrázek
Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Ocho »

eerieBaatezu píše:Mě by zajímalo, jak by sami autoři nebo i zkušení hráči pozměnili systém po tom všem, co se tu probralo?
Pár změn bude i součástí "mistrů". Nech se překvapit :)
Ale jinak se v DrD2 dá hrát bez problémů. Ale zkušený či nezkušený hráč, bylo to úplně něco nového a museli jsme se to učit od začátku. To byl asi pro hodně lidí největší kámen úrazu.
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Jerson »

tak dá se ledacos, na jednu stranu hrát bez problémů, na druhou nepochopit pravidla a nedokázat vytvořit postavu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32275
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II právě vyšlo!

Příspěvek od Vallun »

eerieBaatezu píše:Mě by zajímalo, jak by sami autoři nebo i zkušení hráči pozměnili systém po tom všem, co se tu probralo?
To by mne zajímalo hlavně u 1.6;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů