[Před vydáním] Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno

Měli byste zájem o PDF verzi DrD II dodávanou společně s tištěnými pravidly i samostatně?

O PDF verzi nemám zájem vůbec
20
31%
PDF verzi získanou s knihou bych při hře využíval
37
58%
Koupil bych si jenom PDF verzi (levnější, trvalejší, jiné důvody...)
7
11%

Celkem hlasů: 64

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Peekay » 9. 7. 2011, 11:45

K dobrodruzstvu si spominam, ze su tam minimalne tri mapy (resp. jedna klasicka mapa, dve situacne mapky). Obrazkov je tam ale habadej a niektore z nich su take, ze by som si ich najradsej nechal vytetovat na chrbat. Zastavilo ma v podstate len to, ze sa neviem rozhodnut a vsetky co sa mi pacia by sa tam nezmestili $D
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 9. 7. 2011, 11:58

Peekay píše:K dobrodruzstvu si spominam, ze su tam minimalne tri mapy (resp. jedna klasicka mapa, dve situacne mapky).
Jasne, ja jsem "pohled na palouk a ricku se strzenou lavkou" a "pohled shora na zbytek zriceniny Bileho hradu" uz nebral jako mapy, to je v podstate neco mezi mapkou a ilustraci.
Peekay píše:niektore z nich su take, ze by som si ich najradsej nechal vytetovat na chrbat. Zastavilo ma v podstate len to, ze sa neviem rozhodnut a vsetky co sa mi pacia by sa tam nezmestili $D
Jojo. Jsem zvedav co na to hraci.
Obrázek Obrázek

Papague

Příspěvek od Papague » 9. 7. 2011, 12:14

Kdy se DrDII dostane do kamenných obchodů? A do jakých v Brně? (a taky bych uvítal fotky hotových výtisků, abych měl možnost si to aspoň představit v reálu)

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 9. 7. 2011, 12:50

Vitus píše:Tak když už jsem u těch technických podrobností - kolik je tam diagramů ? Flow chartů ? Rovnic ? Map ? $D
Myslel som si, ze rovnice sú out už 10 rokov (ak nerátaš rovnice typu ,,d20 + bonusy > DC" známe z D&D, ale ani také tu nie sú").

Mne sa veľmi páči, že na každý odsek o základných mechaníkách pripadá takmer rovnako dlhý odsek s príkladom, plus za každým blokom je ešte sumarizačný blok s pravidlami. Veľmi sa mi tiež páči koncept rámčekov-sidebarov (keď ste videli preklad Strigôňa z hory Fudži, tak niečo podobné), ktoré komentujú text, ujasňujú ho, dávajú odpovede na otázky ,,a keby mi napadlo, že blabla, tak ako to bude?") a radia ako danú vec možno uchopiť inak.

A sekcia rád pre rozprávača je text, ktorý konečne po sto rokoch na jednom mieste zhromaždil a jasne spísal pre šíre masy tonu tých teoretických rád, vedomostí, odporúčaní novej mentality Rozprávača.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 9. 7. 2011, 13:10

Alef0 píše:A sekcia rád pre rozprávača je text, ktorý konečne po sto rokoch na jednom mieste zhromaždil a jasne spísal pre šíre masy tonu tých teoretických rád, vedomostí, odporúčaní novej mentality Rozprávača.
Zas bych to s temi sto roky neprehanel, pripomnel bych napriklad Charlieho text, ktery je na webu Tarie a taky na CD u Tarie-Pohranici.
Obrázek Obrázek

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 9. 7. 2011, 21:52

koukam, ze anketa je docela jasna :)
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
http://www.kouzlemamecem.cz

Vitus

Příspěvek od Vitus » 10. 7. 2011, 16:01

Alef0 píše:Myslel som si, ze rovnice sú out už 10 rokov (ak nerátaš rovnice typu ,,d20 + bonusy > DC" známe z D&D, ale ani také tu nie sú").
Já tedy nejsem žádný matematický přeborník, ale věta "hoď dvěmi šestistěnnými kostkami a výsledek sečti" už sama o sobě skrývá v sobě skrývá docela složitou rovnici (něco jako "Y se rovná součtu náhodného výběru proměnných X1 a x2 s možným rozsahem výběru pro každou proměnnou od jedna do šest"), ale pochopil jsem zprávu, že tam nic složitějšího není :wink: .

Jinak ty spoilery o těch ilustracích / mapách zní zajímavě :D.

EDIT: Když už se tady tedy spoiluje o ilustracích / mapách tak by mne zajímalo, kolik tam vlastně ilustrací je a zda budou mít něco jako index ilustrací (je fakt, že se většinou do knih index ilustrací nepíše, ale pokud si přečtu monografii libovolného ilustrátora knih, pak zjišťuji, že oni v drtí většině každou ilustraci vnímají jako svébytné dílko, takže se v indexu nepíše "Ilustrace z knihy ABC ze strany XY", ale například "Pohled na vybuchují loď pirátů (kniha ABC, strana XY)". Jinými slovy ilustrátoři mají k těm ilustracím vztah a proto je pojmenovávají :) .

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 10. 7. 2011, 17:56

Náhodný výber dvoch premenných by som sem nepchal, to je doslova pichanie hníd, ktoré tam vidí len vyššou matematikou ovplyvnený človek (read: matfyzák :-))

Ja som mal na mysli zhůvěrilosti typu
pravidla Dandelion píše:Defenzíva = 2 × dovednost obrana # 3 × obratnost # intuice # 2 × obrana zbraně # 2 × obrana štítu ~ 2 × nepohyblivost
zbroje ~ velikost tvé postavy
kde # a ~ sú divoké operátory s vlastnými definíciami, alternatívne tau a beta funkcie z Pluska.
-------------------------------------------------
Index ilustrácií tam nie je, musel by som tuho rozmýšľať, v ktorej RPG príručke som ho videl (dokonca v ktorej knihe som ho videl, okrem dizertácií, diplomiek a odborných reportov)... a navyše strana, ktorú by potenciálne zapĺňal, by bola oveľa užitočnejšia, keby na nej boli napr. dodatočné inšpirácie pre neobvyklé prekážky, ktoré v knihe sú prítomné v hojnej miere, ale napísaných ich bolo ešte viac.

Ilustrácií je tam zhruba 65, plusmínus 5 (podľa toho, či sa rátajú aj vypchávky a podľa toho, či celostránkový začiatok časti považuješ za ilustráciu alebo nie)... a opäť musím povedať, že nie všetky výborné sa zmestili :-) Za seba poviem, že pokročilé povolania majú super obrázky, napr. taký alchymista je diabolský.

Ja by som rád videl nejakú expandovanú 400 stranovú de luxe verziu, ale toho sa asi nedočkám.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 10. 7. 2011, 18:16

Index ilustraci by teoreticky mohl byt v elektronicke verzi, vcetne toho, ze by nazvy mohly vyskakovat po najeti mysi na obrazek, pokud to PDF umi (zas tak moc ten format nastudovany nemam).
Alef0 píše:Ja by som rád videl nejakú expandovanú 400 stranovú de luxe verziu, ale toho sa asi nedočkám.
Jestli bude mit DrD II uspech, tak treba za par let na nejakou deluxe edition, vysperkovanou obsahove i vizualne, dojde, co ja vim.
Obrázek Obrázek

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 10. 7. 2011, 19:34

no a kolik jsou ta cisla? mame to brat tak, ze drd2 sekce je nejvejs v nabidkach kateghorii a tim je i nejprodavanejsi ?
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 10. 7. 2011, 19:58

PetrH píše:no a kolik jsou ta cisla?
Jaka cisla mas na mysli?
PetrH píše:mame to brat tak, ze drd2 sekce je nejvejs v nabidkach kateghorii a tim je i nejprodavanejsi ?
Je nejvejs protoze chci aby byla nejvejs, tak jsem to tak nastavil. :-) Nejprodavanejsi jeste nejakou dobu nebude, prece jen zas nemuzu chtit, aby DrD II za tri tydny dohnalo petilety naskok, krtery ma DrD 1.6 (i kdyz by to bylo hezke).
Obrázek Obrázek

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 10. 7. 2011, 22:23

Bouchi píše:
PetrH píše:no a kolik jsou ta cisla?
Jaka cisla mas na mysli?
PetrH píše:mame to brat tak, ze drd2 sekce je nejvejs v nabidkach kateghorii a tim je i nejprodavanejsi ?
Je nejvejs protoze chci aby byla nejvejs, tak jsem to tak nastavil. :-) Nejprodavanejsi jeste nejakou dobu nebude, prece jen zas nemuzu chtit, aby DrD II za tri tydny dohnalo petilety naskok, krtery ma DrD 1.6 (i kdyz by to bylo hezke).
nedavno se tu nekdo ptal, zda je moz reici jak se dari predprodeji drd2 :) tak em to tak zajimalo:)

Merlkir
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlkir » 11. 7. 2011, 17:56

Vitus píše: EDIT: Když už se tady tedy spoiluje o ilustracích / mapách tak by mne zajímalo, kolik tam vlastně ilustrací je a zda budou mít něco jako index ilustrací (je fakt, že se většinou do knih index ilustrací nepíše, ale pokud si přečtu monografii libovolného ilustrátora knih, pak zjišťuji, že oni v drtí většině každou ilustraci vnímají jako svébytné dílko, takže se v indexu nepíše "Ilustrace z knihy ABC ze strany XY", ale například "Pohled na vybuchují loď pirátů (kniha ABC, strana XY)". Jinými slovy ilustrátoři mají k těm ilustracím vztah a proto je pojmenovávají :) .
Ilustrátoři si dílka pojmenovávají hlavně aby v tom neměli bordel, případně je takto identifikované dostávají v "briefu" od art directora. Většinou se brief sestává z kódu ilustrace pro použití týmu sazečů a do faktury, z krátkého jména nebo popisu jednou větou ("vybuchující pirátská loď na 1/4 strany") a komentáře zpřesňujícího důležité vlastnosti, např. jaký typ pirátů to má být, jaký model lodi a co všechno má být nutně vidět.

Jména s hlubokým významem u ilustrátorů naopak nejsou běžná, pro ně je to jen další kousek práce. I když do něj samozřejmě dají i kus vlastní duše, je to team effort a zadání vymýšlí někdo jiný.
Obrázek
--------------------------------------------------
moje portfolio: http://janpospisil.daportfolio.com/
můj DeviantArt: http://merlkir.deviantart.com/
e-mail: JanPospisil42 @ gmail.com

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrH » 11. 7. 2011, 21:06

off: Merlkir asi se stanu malirem, budu mit vybornou prupravu do politiky :D /endoff

skew
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skew » 11. 7. 2011, 21:56

PetrH píše:off: Merlkir asi se stanu malirem, budu mit vybornou prupravu do politiky :D /endoff
Jak to ?
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.

Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“