[Před vydáním] Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Zamčeno

Měli byste zájem o PDF verzi DrD II dodávanou společně s tištěnými pravidly i samostatně?

O PDF verzi nemám zájem vůbec
20
31%
PDF verzi získanou s knihou bych při hře využíval
37
58%
Koupil bych si jenom PDF verzi (levnější, trvalejší, jiné důvody...)
7
11%
 
Celkem hlasů: 64

Papague

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Papague »

Též souhlasím, obálka mi nesedí ke zbytku hry, i když je určitě skvěle stylizovaná a perfektní. Popravdě, očekával jsem něco ve smyslu tohoto: http://perzo.deviantart.com/art/Bivoj-t ... erzo&qo=76
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Markus »

Moc to řešíte. Člověk, který ví, že Dračí doupě je low fantasy pseudo-slovanské moderní narativní RPG... se nebude řídit obálkou.

Člověk, který tyhle termíny nezná, si řekne "super"!, koupí si hru a nikdy mu nepřijde, že ta hra nedělá to, co je na obálce. Protože WTF, kde jste vzali jistotu v tom, co ta obálka vyjadřuje? Nejenže možných interpretací je asi milion, ale neznalý uživatel si v první řadě vůbec nepoloží otázku: "Splňuje tato hra dvůj desigový záměr, který je vyjádřen obálkou?".

Obálka vypadá cool, je perfektně řemeslně zvládnutá, obsahuje draka (Dračí doupě) a není dungeon-punk. Win, win, win, win. Cokoliv navíc je zbytečné akademické teoretizování zela odloučené myšlení běžného zákazníka.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Markus »

Abych to řekl jinak. Ta obálka s jistotou slibuje: "Zažij s kamarády dobrodružství. Porážej příšery, třeba budeš bojovat i s drakem!"

Nic víc!

Cokoliv dalšího si tam dosazujete. Interpretace jako "je to low-fantasy" nebo "budu dělat výskoky při boji" nebo "je to na vrcholcích hor, takže to musí být megasuperhridinové" tam vidí maximálně světaznalý návštěvník RPG fóra. Pubertální klučina je tam určitě hledat nebude.

EDIT: Na starém Dračím doupěti zabíjel temperový válečník draka. Nikdy jsem v DrD nezabíjel draka. Jako dítě mě nikdy nenapadlo: "ta hra mi nedala, co mi slíbila!"
Uživatelský avatar
Jakub
Příspěvky: 182
Registrován: 4. 7. 2009, 16:14

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Jakub »

To je výborná obálka. Obrázek má skvělou dynamiku. Líbí se mi ta kombinace barev. Taky jsou dobré ty hory, působí neskutečně a tím, jak jsou ostré, tak trochu abstraktně. A dobré taky je, že tam není vidět jen boj, ale třetí hrdina ještě pořád leze nahoru, takže je to vlastně quest. Super.

Jako D&D to na mě nepůsobí, spíš jako něco z Tolkiena, kde hrdinové zažívají epická dobrodružství, aniž by přitom museli být oblečení jako dvounohý tank. Kdyby mi bylo patnáct, tak určitě hned kupuju.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Alef0 »

Mimo témy: PDF reedícia Dobrodružství v Bílém hradě z DrD 1.5 je takmer hotová.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Vitus »

Taky se mi obálka líbí - je to v duchu starodračákovských tradic (když dračí doupě, tak draka na obálku), upoutává to pozornost (hodně červené), je tam důraz na týmovou práci (posun od starodračákovských solo obrázků) a je tam jak klasický evropský fantasy duch, tak i něco dále na východ (ten drak má takový skoro až "čínský" postoj) - prostě pro každého něco...

Jinak jenom odbočka - obálky na DrD+ nejsou zcela ve starodračákovaských tradicích (odbočka od draků - tuším tam nikde žádní nejsou ani na obrázku na obrázku ne :wink: ), ale mají svoji takovou pochmurnou atmosféru (ti hrdinové na nich nevypadají tak zcela v pohodě, ale jsou cool) a jsou k věci. Takže obálka pro DrD2 spojuje tu starodračákovskou tradici s novějšími prvky.

A ještě mimochodem - důraz na týmwork na obálce DrD2 kvituji velice pozitivně - evropská (potažmo americká) kultura založená na (ne)zdravém individualizamu potřebuje každou kapku propagace týmové práce, protože jinak nás ty asijské národy převálcují ve všem ještě dřív, než to bude nezbytně historicky nutné. $D
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Corvus »

uplne chapem Markusove argumenty a je to pekne nakreslene, ale ta obalka fakt krici DnD!

az na druhy pohlad clovek zbada ze postavicky nemaju na sebe nezmyselne brnenia, co je asi jediny rozpoznavaci znak...
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od PetrH »

me se obalka nelibi a myslim, ze me to trosku odrazuje od predkoupeni :( kricvi na me, kapota je nadleskany bmw x5ka ale uvnitr to muze byt pak vuci tomu docela kontrast a zklamani.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Lemmy »

PetrH píše:me se obalka nelibi a myslim, ze me to trosku odrazuje od predkoupeni :( kricvi na me, kapota je nadleskany bmw x5ka ale uvnitr to muze byt pak vuci tomu docela kontrast a zklamani.
Omlouvám se, jdu taky trochu kritizovat.
Vezmu stranou fakt, že se mi líbí zářivé barvy na na obraze, akčnost a rozložení.

Souhlasím, že je to až moc naleštěné; myslím, že obálka by byla vhodnější pro jiný produkt, než je nové DnD.
Obálka stylu Červeňákova Bivoje, kterou posílal Papague by byla mnohem vhodnější.

Shrnuto obálku bych si rád koupil jako obrázek samostatně, na DrD2 bych měl raději obálku jinou (ale asi taky moc řeším, vždy se dá použít přebal :))
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od PetrH »

me by urcite oslovila pravdla v tvrdych deskach odolnych proti pomackani:) tam bych urcite i toto lesteni prezil:) neb by to vypadalo i jako profi roman napr. (cili kdyz bude moznost tvrde vazby a kostetek (2,3 sady v setu urcite me mate)
dale mam rypavy na altar:
nema nekdy zitra (+-) vyjit predprodej? nikde nevidim zadne promo, zadna reklama a odpocitavadlo atd, proste marketing, sazet, ze vse spasi gamecoon je dobry, ale co lakat lakat a lakat, at je tam co nejvice lidi, co nejvice predprodeju? mozna v pevnosti to je, ale neni to malo na cele sire vody CS internetu (lokace cechu v cizine nevyjimaje)) ? ::)
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Insolitus »

Super. Co se mě týče tak obálku považuju za skvělou.
ilgir píše:Já na ilustraci jako takové vidím jiný problém - postavy jsou oděny velmi low-fantasy, což se neshoduje s tím, co provádějí (boj s drakem na vrcholcích hor). Vidím za tím snahu držet se tezí DrD2 (slovanská fantasy, žádné WoW, vybavení nedělá hrdinu...), ale nejsem si jist, zda to takhle publikum bude vnímat a zda to ocení. Spíš se obávám, že to vyvolá podvědomý pocit "tady něco nesedí". Za sebe bych dal přednost víc epic oblečkům i za cenu vzdálení se od tezí DrD2.
Právě naopak, tohle je jedna z věcí, která mě na tom obrázku potěšila nejvíc. Říká to, že draka přemůžeš né tím, že jsi převybavenej, ale tím že jsi hrdina. To se mi hrozně moc líbí.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Bouchi »

PetrH: Jak jsem tu psal, predobjednavky se budou spoustet mezi 15. a 20. Jakmile se spusti, pujde o tom info vsemi dostupnymi kanaly.
(Odkazovat na titul, ktery se v eshopu jeste neda dat do kosiku, mi neprijde zrovna stastne.)
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od PetrH »

Bouchi píše:PetrH: Jak jsem tu psal, predobjednavky se budou spoustet mezi 15. a 20. Jakmile se spusti, pujde o tom info vsemi dostupnymi kanaly.
(Odkazovat na titul, ktery se v eshopu jeste neda dat do kosiku, mi neprijde zrovna stastne.)
ale je to super vec, kdyz by na webu uz bylo avizovano: od 20.6. se spusti rpedprodej super truper bomba produktu drd2, web je tady, ukazka prvni stranky tady teste se a odpocitavadlo:) zaroven avizovani na to, ze bude na gameconu krest atd, nikde na oficialni webu vydavatele nic, konkurence (i ceska) avizuje lepe a drive:)
z meho pohledu toto dost podrazi urcite minimalne chvalitebnou (jako ve skole) praci vyvojoveho tymu. staci udelat baner z obalky zapaltit par kacek za klicova slova googlu a seznamu a pustit ven bannery legenda se vraci jiz brzy atd. nalakate mnoho mnoho mladych s penezi (neb dneska vrstve od 10 let ma mnoho penez) - priznam se na vas facebook jsme nelezl, ale kdyz uz tam jste tak i zde avizujeme, sdilime aneb snazime se delat marketing. tot jen muj pohled a ted vezneme kameni a zacneme hazet:)
Naposledy upravil(a) PetrH dne 14. 6. 2011, 11:18, celkem upraveno 1 x.
Rauksul
Příspěvky: 300
Registrován: 11. 8. 2009, 15:53

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Rauksul »

Mě zas na obrázku zaujalo, že tam není žádný magik, nikdo kdo by kouzlil... :-) Pak jsem si všiml těch šílených hor a představil si, jak by tam vypadal nějaký větrný mág ;-) Ali jinak to vpadá opravdu dobře, ten drak se mi líbí... možná příliš(...) nesedí, přecijen - není to jen velká okřídlená ještěrka, ale proč ne...
Družina Mrtvoly Na Mrtině
[zde býval obrázek testera DrDII :o)]
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Dračí doupě II (oficiální diskuze)

Příspěvek od Bouchi »

PetrH píše:konkurence (i ceska) avizuje lepe a drive:)
Myslis treba avizovani noveho asterionskeho modulu? :-)

Kazdopadne vsichni v tymu ted jedou na maximum (kontroly, korektury, sazba) aby DrD II podle planu vyslo. Coz je podstatne dulezitejsi nez jestli masivnejsi webova reklamni kampan zacne tento nebo pristi tyden.
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti