Obyčejná zvířata v Drd2

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Obyčejná zvířata v Drd2

Příspěvek od trajda »

Lyncz píše: 3. 8. 2021, 12:56 Mě by třeba zajímalo, zda a jak hrajete obyčejná zvířata? Chápu třeba vlci, to je taková stálice mezi nepřáteli na prvních úrovních ve všech RPG, ale štiky, netopýři, zmije a podobné zvířata mi nikdy do hry moc nesedly a neseděly.
Tak já třeba používám normální zvířata celkem běžně. Na čelní útok sice potřebuješ kvantitu, jako je smečka, hejno, houf nebo roj, ale i ty ostatní zvířátka si najdou cestu do mého příběhu. Zkus si šplhat po skále, když v tom tě začne klovat pták, který chrání hnízdo, ke kterému se blížíš. Najednou je úplně fuk, jestli si hází s jedničkou nebo z dvojkou, ale pokud uspěje, tak hráč má velkou pravěpodobnost zemřít, a to je napínavé. Podobným způsobem používám normální zvířata jako takové pasti. Jako třeba když tě někdo shodí v lese do křoví a tam zrovna vylekáš zmiji, která tě tímpádem chce kousnout. Najednou už je fuk, jestli tě kousne, samotné zaplacení obrany je napínavé. Nebo si zkus se bez magických povolání zbavit mraveniště. A pak je tu ovládání, že? Zmije, která si k hodu přičítá charakteristiku 4 je úplně jiný oříšek, že? A pak jsou tu pomocníci. Hráči si vycvičí straku, aby pro ně kradla klíče. I v takovém případě je dobré vědět, jaká čísla má straka.
Lyncz
Příspěvky: 379
Registrován: 29. 5. 2020, 11:23

Re: Obyčejná zvířata v Drd2

Příspěvek od Lyncz »

Je fakt, že jsem zvířata nikdy nepoužíval jako nástrahy a pasti. Na druhou stranu, když se nějaké zvíře objeví, dám mu charakteristiku 1-2 a nikdy jsem to víc neřešil, proto mě zajímá jak je kdo používá =)
Podobně je na tom zlodějka lasička naší trpaslice, která je speciálně vycvičená na tabák... ale hádám, že se zvířata začnou používat s příchodem šamana.

A ovládání jsme popravdě nikdy neřešili a ani to nemám pořádně nastudované :)
We dreamed only the greatest dreams, Malachai and I.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Obyčejná zvířata v Drd2

Příspěvek od trajda »

Lyncz píše: 3. 8. 2021, 13:24 Je fakt, že jsem zvířata nikdy nepoužíval jako nástrahy a pasti. Na druhou stranu, když se nějaké zvíře objeví, dám mu charakteristiku 1-2 a nikdy jsem to víc neřešil, proto mě zajímá jak je kdo používá =)
Obyčejná zvířata jsou dobrá jen proti úplným začátečníkům na úrovni 3. Na čtyřce či na pětce jsou zvířata furt ještě fajn, pokud bojují s hráčem jeden na jednoho. A na vyšších úrovních jsou už zvířata k ničemu, pokud nejsou ve velkém počtu, nebo, pokud nezaútočí ve fakt nevhodnou chvíli.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Obyčejná zvířata v Drd2

Příspěvek od Fafrin »

V Bestiáři je spousta "bežných zvířat", vím, že sám jsem použil nějaké kance, zajíce, hady, ptáky. Koně, muly a osly, samozřejmě. Myslím že i nějaké stádo turů. I cvičenou veverku.

V bestiáři najdeš vlastně dobré typy na "na různé zběhlosti velkého/malého kopytníka/šelmy/hlodavce/dravce" což je dobrý základ pro případnou rychlou tvorbu na místě.

Použití jako pomocníků, pro šamany apod. je poměrně oblíbené.

Současně jsem také propagátorem přístupu "zvíře jako nástroj", tedy můj věrný Jezdecký kůň je "Kvalitní nástroj pro ježdění na koni". (Válečný oř může být třeba kvalitní nástroj pro boj zblízka v sedle.)

Na vyšších úrovních jsou tu samo mluvící zvířata a živelní oři.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 9 hostů