Putyka – Drd2 (Discord)

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Číňan

Putyka – Drd2 (Discord)

Příspěvek od Číňan » 31. 1. 2021, 23:56

Na Discordu rozjíždím nový projekt Putyka – DrD2.
Přijď si Dračí doupě 2 zahrát nebo o něm potlachat.
https://discord.gg/NT5smqZfz9

Jedná se o platformu pro hraní DrD2 spíše nezávaznou a odlehčenou formou (v protikladu s dlouhým tažením jedné družiny).
Po večerech se v putyce vypráví příběhy a báchorky o dobrodruzích a dobrodružkách, kteří se v nich potkávají pokaždé v trochu jiném složení, ale s o nic menším nadšením.
A že jsou některé příběhy trochu přikrášlené? Za to výčepní nemůže.

Osobně si teď v prvé řadě si potřebuju vyzkoušet hru podle revidovaných pravidel, která pořád ještě čtu. Nejlépe s někým, kdo je taky četl nebo má rozečtené (ale podmínkou to není).

Čas mám hlavně po večerech, řekněme od 20:30 do 22:30, ale klidně několikrát týdně.
To může být magický okamžik našeho hraní, jestli si rozumíme.

Všechno je zatím v plenkách a uvidíme, co z toho dál bude... nebo nebude.

A to už záleží jen na tobě!
DaveN řečený Číňan

Číňan

Re: Putyka – Drd2 (Discord)

Příspěvek od Číňan » 31. 1. 2021, 23:59

Kopíruju tady texty, co jsem psal na ten Discord. Z názorů tady na fóru totiž dlouhodobě čerpám a vážím si jich.

Tak do mě.
Screenshot 2021-01-14 211111.png
Vítejte v putyce!
Zde se setkává pán i kmán, aby vyslechl příběhy i báchorky.

Dobrodruzi jsou zde vypravěči a dozblbnutí blábolí o činech svých i jiných věhlasných postav.
Vypravěči jsou zde dobrodruzi a pouští se na tenký led, neb jen zřídka rozlišují mezi pravdou holou a pravdou přikrášlenou či pravdou vymyšlenou.

A když se příběhy rozcházejí, je jen na vás čemu budete věřit. Protože v putyce se pravdou stává to, čemu se věřit rozhodnete.

O CO TADY JDE

Tento Discord jsem založil jako platformu pro hraní Dračího doupěte 2 (a výhradně jen toho) v lehce odlehčené formě.
Myšleno tak, že cílem není primárně hrát dlouhé kampaně a odehrávat životní příběhy pořád stejné družiny dobrodruhů jak je běžně zvykem (ale ani to není zakázáno).

Pokud se to tady taky stane mimo to více diskuzním fórem o DrD2, může být. Žádný takový kanál na Discordu, co vím, není.
Celé je to tady ve vývoji a klidně mi s tím někdo, kdo s Discordem umí lépe, může pomoct.

Hrajme kdo kdy chce, jak kdy chce, za koho chce.
Dobrodruhy můžeme měnit či si je dokonce půjčovat nebo posouvat v čase i v paralelních světech. Někdy hrdina umře, ale v jiném dobrodružství se znovu objeví. Třeba mladší, nebo jako cizí postava, nebo jako zlé dvojče původní postavy. Nebo hrdina nikdy nezemřel, protože to byla báchorka, které chtěl abyste věřili.
Poslední slovo v tomto má tvůrce postavy.

Jde mi o také to, abychom omezili nutnost přípravy na minimum, z čehož zákonitě může vzniknout v příběhu nějaká nelogičnost, kterou pak jednoduše upravíme.

Styl hry může být pokaždé jiný. Jen jednu věc bych razil (a ve hrách, kde budu s tím počítejte). Rozdíl mezi průvodcem a hráči pokud možno minimalizujme.
Nejen, že každý je zodpovědný za zábavu stejným dílem. Ale také to nefunguje tak, že průvodce tady není od toho, aby vytvářel komplikované příběhy a do nich pasoval dobrodruhy. Chceme silné příběhy postav, které samy o sobě vytvářejí svět a záminky pro nesčetné zápletky a dobrodružství. To se promítá i do samotného průběhu hraní.
Protože si ale myslím, že někdo, kdo udržuje příběh v chodu a „vidí dál než za roh“ je potřeba, aspoň ty role střídejme.
DaveN řečený Číňan

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“