[Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

[Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

Ahoj,

vyrobil jsem si custom osobní deník, tak kdyby se někomu líbil a chtěl ho použít pro svoji postavu, tak prosím. Vychází z osobního deníku pro HM. Doporučuji TokenTool k snadnému a rychlému vytvoření kulatých portrétů/erbů. Nápady na zlepšení či jakékoliv jiné poznámky jsou vítány též!

Wulf
Přílohy
Snímek1.JPG
Snímek2.JPG
JK_Osobni_denik.pdf
(132.44 KiB) Staženo 137 x
Naposledy upravil(a) Wulfric dne 12. 9. 2018, 12:09, celkem upraveno 3 x.
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Fafrin »

Pomocnící by měli mít jako statistiku i svou jednotlivou Sudbu. Kvůli rozdělování, ztrátě, výpočtu sudby různých skupin apod.

Jen jako jedno číslo.

Pro mě osobně je tam málo místa na vybavení, ale to už je čistě mnou.
Přidám do seznamu.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

Fafrin píše: 8. 9. 2018, 19:00 Pomocnící by měli mít jako statistiku i svou jednotlivou Sudbu. Kvůli rozdělování, ztrátě, výpočtu sudby různých skupin apod.

Jen jako jedno číslo.
Taky fakt :think: Supr, díky!

EDIT: Přidáno jako čtverce!
Naposledy upravil(a) Wulfric dne 9. 9. 2018, 20:16, celkem upraveno 1 x.
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Paul »

Mě přijde, že je na první stránce těch čtverců trošku moc. Minimálně u hranic (možná, že jsou potřeba, my jsme si je nikdy moc nezvyšovali), a u povolání bych udělal o soupec víc s tím, že se tam vlezou všechna a čtverečky nahradil číslem.

Ale dobrá práce, v čem je to dělané?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

Paul píše: 9. 9. 2018, 16:53 Mě přijde, že je na první stránce těch čtverců trošku moc. Minimálně u hranic (možná, že jsou potřeba, my jsme si je nikdy moc nezvyšovali), a u povolání bych udělal o soupec víc s tím, že se tam vlezou všechna a čtverečky nahradil číslem.

Ale dobrá práce, v čem je to dělané?
Tož počet čtverců je shodný s tím, co je na official (myslím teda že je to official) deníku pro hry mocných. Ale ty povolání jsou dobrý nápad. Tam jsou čtverce zbytečný a akorát zabírají místo. Upravím! A je to dělané v Powerpointu :P
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Paul »

Wulfric píše: 9. 9. 2018, 19:38 A je to dělané v Powerpointu :P
:clap: :clap: :clap:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Fafrin »

Wulfric píše: 9. 9. 2018, 15:47
Fafrin píše: 8. 9. 2018, 19:00 Pomocnící by měli mít jako statistiku i svou jednotlivou Sudbu. Kvůli rozdělování, ztrátě, výpočtu sudby různých skupin apod.

Jen jako jedno číslo.
Taky fakt :think: Supr, díky!

EDIT: Přidáno jako čtverce!
Nenene.

Nepotřebují to jako dělený zásabu zdroů ze které můžou čerpat každý zvlášť.

Jen jako jedno číslo, které je statistikou daného tvora.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od MarkyParky »

Fafrin to myslí takhle:

Na deníku to chce jeden tracker společné Sudby všech pomocníků poblíž hrdiny - ten má být v podobě čtverců a máš ho dole.

A u každého pomocníka pak má být uvedena hodnota Sudby, kterou on "přináší", jen jako číslo.

Tzn. řekněme, že má hrdina dva pomocníky - psa a panoše.

U psa bude mít napsáno Sudba 4.
U panoše bude mít napsáno Sudba 6.

Když bude mít u sebe oba dva, na počítadle dole si vyznačí, že akutální maximum Sudby je 7.
Potom během dobrodružství pošle panoše něco vyřizovat do města, zatímco sám se psem jde do lesa. Jeho maximum Sudby bude 4.


Proto je užitečné, aby každý pomocník měl u sebe číselnou hodnotu Sudby - snáze se tak trackuje celková Sudba dole, když se pomocníci vzdalují (nebo umírají).
Zároveň ale není třeba, aby každý pomocník měl u sebe svůj tracker na Sudbu - Sudba se vždy trackuje jen společně, na tom trackeru, co máš uvedený dole.
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od lomax00 »

Nevím, kam to uvést, tak zkusím sem. Chystáme se hrát DrD2 na Taurilu, a protože nejsem fanoušek plýtvání toneru, tak jsem si deník z pravidel a přehled převedl do tisknutelné verze. Třeba se to bude někomu hodit.

Deník postavy A4
- ohrožení a výhody jsem do deníku nedával, plánuji to řešit pomoci kostek.
Přehled pravidel
Seznam povolání a dovedností
- obsahuje všechna povolání a dovednosti
- pomoci piktogramů jsou u pokročilých povolání naznačeny kombinace základní povolání
- tučně jsou uvedeny vyhrazené dovednosti

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Fafrin »

Deník moc pěknej, vše jsem zařadil to do rejstříku.
V seznamu povolání a dovedností mi symbol vlastnosti nepřijde úplně čitelný.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

MarkyParky píše: 10. 9. 2018, 10:22 Fafrin to myslí takhle...
Jo jo, já ho pochopil, jen jsem zapomněl, že při rozdělení sosají jen z pouta a solo tracker sudby tak vlastně nepotřebují. díky za shrnutí a připomenutí. Opravím to! 😉
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

lomax00 píše: 10. 9. 2018, 21:18 Nevím, kam to uvést, tak zkusím sem...
Jo ta linka posloupnosti manévrů atd. je supr. Mám to takhle tužkou ve svém původním deníku ale nenapadlo mě to tam přidat už do tisku. Budu se inspirovat bo bych to tam stejně zas dopisoval tužkou. Jinak ty povolání taky supr, to si vytisknu 👍
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od lomax00 »

Symbol vlastností v seznamu dovedností a povolání můžu upravit. Mám to jako znaky fontu, tak je můžu zvětšit nebo jestli máš nějaký nápad tak i předělat?

Co se týče té linky posloupnosti manévrů, tak ta není z mojí hlavy. Někde tady je PDF s přehledem manévrů k verzi před revizí a někdo to měl také ve svém deníku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Wulfric
Příspěvky: 99
Registrován: 20. 2. 2018, 20:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od Wulfric »

lomax00 píše: 12. 9. 2018, 10:42 Co se týče té linky posloupnosti manévrů, tak ta není z mojí hlavy. Někde tady je PDF s přehledem manévrů k verzi před revizí a někdo to měl také ve svém deníku.
Jenom jaký je prosímtě význam koleček, prázdných a plných čtverců? Plné čtverce jsou zřejmě "velmi". A dál?
DrD v1.6 od r. 2001 do 2006, krátce DrD+, HEMA a konečně DrDII od r. 2016 dosud, tvůrce Světa Velimaru.
Uživatelský avatar
lomax00
Příspěvky: 170
Registrován: 19. 10. 2010, 15:16
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: [Doplněk] Osobní deník by Wulfric

Příspěvek od lomax00 »

Kosočtverce jsou manévry: prázdné jsou základní, plné jsou posílené, a kolečka jsou fáze kola. Popis k fázím kola jsou velkými písmeny. Trochu to tam narušuje to Přesně :(
Když budu mít čas, tak to zkusím ještě trošku vylepšit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ala Zlatovlasá (Mystická Bardka, 4.úr.), Kaich (Barbar-Šermíř, 7.úr.), Farooq (Beduín, 5.úr.)
Hřbitov: Zachariáš Black (Klerik, 3.úr.), Trabant (Trp.-Zloděj, 1.úr.), Lexus (Člověk-Kouzelník, 2.úr.)
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti