Ceník a Tvorba postavy

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Fafrin

Ceník a Tvorba postavy

Příspěvek od Fafrin » 3. 9. 2018, 20:08

Uvědomil jsem si teď jednu věc, tak se chci, že jsem za roky hry při tvorbě postav nikdy nepoužili ceník, ale vždycky kategorie startovního vybavení.

Zajímalo by mě, jestli je to běžné i jinde, nebo jsme anomálie.

Používáte při startovní tvorbě postavy nákup z ceníku?
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

Sarsaparillos

Re: Ceník a Tvorba postavy

Příspěvek od Sarsaparillos » 3. 9. 2018, 20:11

Nope, nikdy. Při začátcích delších kampaní jsme to brali z kategorií, protože jsme čekali, že se stejně vybavení celkem rychle protočí za jiné. A u oneshotů zas není potřeba se s tím zdržovat.

trajda

Příspěvek od trajda » 3. 9. 2018, 20:42

Ja pouzivam vyhradne kategorie, ale nezacinam nutne s 1 drahou, 1 cennenou a 1 beznou, u one shotu na vyssich urovnich zacinam s jednou drahou a 2 cennenymi, na dlouhodobejsich pribehu naopak vynechavam drahou kategorii. V poslednim pribehu jsem prekoval svuj rekord. Hraci zacinali jako deti sluzebnictva, takze jsem jim dal pouze saty zdarma 2 bezne (navic vsechny veci, ktere dostali, dostali od rodicu, takze muselo davat smysl, aby takove veci jejivh rodice meli a nepotrebovali. Vetsina zbrani tudiz byla tupa. Skoro nikdo jim nedal hotovost, pouzevrodinne sperky nebo suroviny.)

Edit: kamaradova druzina hraje na cenik, jelikoz oni radi vypisujou, co vsechno maji a nemaji. Zvykli si na to jako na tradici z drd old.

Erevan

Příspěvek od Erevan » 4. 9. 2018, 08:38

My jsme teď začínali/začínáme od znovu (jednou jako hráč a jednou jako PH) a ceník jsem použil v obou případech. Ale rozšířený, myslím, že jsem si ho zkonvertoval z Asterionu. Když jsme začínali před dvěma roky s tehdejší skupinou, tak postavy začínaly jako otroci v dole, takže tam to bylo jednoduché, neměly v zásadě nic kromě otrhaných šatů.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 4. 9. 2018, 08:41

Na začátky her ho nepoužívám - tam stavím z kategorií.

Naopak v průběhu hry do ceníku listuji, jak se různě prodává loot, poškozuje vybavení, nakupuje nové a podobně.

Wulfric

Příspěvek od Wulfric » 11. 9. 2018, 22:01

Hrajeme asi 2 roky a zatím se domnívám, že jsme všichni vždycky použili jen kategorie. Teď jsem si ale dělal novou postavu a v zájmu srandy jsem si se souhlasem družiny dal hned ze startu pomocníka - hobitího kleptomana Cvalimíra Štístka alias Cvaldu. 😀

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 13. 9. 2018, 07:33

Vždycky jsme použili kategorie, protože hrajeme dlouhé kapaně. Ceník využíváme jako orientační pouze během hraní.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“