[Doplněk] Upravený deník pro základní hru s inventory managmentem

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Taylar
Příspěvky: 12
Registrován: 21. 7. 2015, 15:27

[Doplněk] Upravený deník pro základní hru s inventory managmentem

Příspěvek od Taylar »

Ahoj,

vzhledem k tomu, že si rád udržuji přehled, jsem si pro svou postavu vytvořil speciální deník a rád bych se o něj s vámi podělil a znal váš názor. Je to směs z deníku mocných + úpravy, prostor pro velký obrázek postavy a inventory managment. Pro naší hru mi zatím vyhovuje. Možný problém je málo místa pro pomocníka - toho já však mám zapseného zvlášť, toto mám pouze jako rychlý přehled k nakouknutí.

Ukázka
Vyplněná přední strana
Prázdná přední strana
Zadní strana

Prázdné deníky ke stažení
Deníky v .raru

Taylar
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Doplněk] Upravený deník pro základní hru s inventory managmentem

Příspěvek od Fafrin »

Ahoj, díky za příspěvek, zařadím tě na seznam.

Poznámky:
1) Na pomocníky preferuji samostatný osobní deník (Používám velikost A6 naležato oboustranně) - člověk jich velmi často má více, když už nějaké má.
2) "Naložení" bych posunul nahoru, na stejný řádek jako "Vybavení", jen k opačnému okraji stránky. Uvolní se ti místo dole a budeš mít ten údaj nahoře, takže na něj nebudeš zapomínat.
3) Zkušenost říká, že "Zkušenosti celkem" je zbytečný údaj. Jestli ho sám nepoužíváš, zvážil bych jeho zahození.
4) Kromě rasy bych ponechal prostor i pro Národ
5) U zvláštních schopností je jednoznačně pro většinu delších část na popis příliš krátká, část na název naopak příliš dlouhá (zpousta schopností má více čáastí a je k rozepsání na více řádků, z nichž některé jsou aktivované Platbou a jiné ne). Taky mi tam chybí informace o povolání, která vím, že usnadňuje orientaci při tvorbě psotavy a hledání schopností.
6) Málo místa pro zbraně (kvalita, ručnost, manévr je třeba uvést v popisu), mnoho pro Ochranné předměty (bývá jeden - zbroj, vý jimečně si dovedu představit 3-4 ve velmi pokročilé hře)

Na co jsou ty okýnka u vybavení?
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Taylar
Příspěvky: 12
Registrován: 21. 7. 2015, 15:27

Re: [Doplněk] Upravený deník s inventory managmentem

Příspěvek od Taylar »

Fafrin píše: 17. 1. 2018, 21:49 Ahoj, díky za příspěvek, zařadím tě na seznam.

Poznámky:
1) Na pomocníky preferuji samostatný osobní deník (Používám velikost A6 naležato oboustranně) - člověk jich velmi často má více, když už nějaké má.
2) "Naložení" bych posunul nahoru, na stejný řádek jako "Vybavení", jen k opačnému okraji stránky. Uvolní se ti místo dole a budeš mít ten údaj nahoře, takže na něj nebudeš zapomínat.
3) Zkušenost říká, že "Zkušenosti celkem" je zbytečný údaj. Jestli ho sám nepoužíváš, zvážil bych jeho zahození.
4) Kromě rasy bych ponechal prostor i pro Národ
5) U zvláštních schopností je jednoznačně pro většinu delších část na popis příliš krátká, část na název naopak příliš dlouhá (zpousta schopností má více čáastí a je k rozepsání na více řádků, z nichž některé jsou aktivované Platbou a jiné ne). Taky mi tam chybí informace o povolání, která vím, že usnadňuje orientaci při tvorbě psotavy a hledání schopností.
6) Málo místa pro zbraně (kvalita, ručnost, manévr je třeba uvést v popisu), mnoho pro Ochranné předměty (bývá jeden - zbroj, vý jimečně si dovedu představit 3-4 ve velmi pokročilé hře)

Na co jsou ty okýnka u vybavení?
Ahoj, díky moc za feedback. Informace o povolání myslíš jak?

Okénko s "pytlem" značí množství a okénko s naprasklým štítem kvalitu (N,B,K).
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Doplněk] Upravený deník pro základní hru s inventory managmentem

Příspěvek od Fafrin »

Kvalitu? Jak poznáš kvalitní poškozený od běžného?

Informace o povolání je informace pod které povolání případně rasu ZS spadá. Čistě kvůli jednoduššímu dohledání. (Co tady mám od Čaroděje....)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: [Doplněk] Upravený deník pro základní hru s inventory managmentem

Příspěvek od Bart »

Fafrin píše: 18. 1. 2018, 17:31 Informace o povolání je informace pod které povolání případně rasu ZS spadá. Čistě kvůli jednoduššímu dohledání. (Co tady mám od Čaroděje....)
Je fajn psát si u ZS, pod které povolání spadají (výrazně líp se v tom orientuje), ale určitě neuškodí ani napsat si tam i číslo stránky v pravidlech, aby to člověk hned nalistoval.

Rozhodně podporuju snahu o vytvoření uživatelsky co nejpříjměnějšího deníku, není to vůbec tak snadné, jak se zdá!

Já nakonec většinou používám prostě bílou A4, kam si všechny věci píšu jak se mi to hodí, ale na dlouhodobější hraní to úplně ideální není - buď to musí člověk každých pár sezení celé znova přepsat, nebo se v tom brzo začne ztrácet...
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů