Nová zs - lupič

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Nová zs - lupič

Příspěvek od Fafrin »

Petrish píše: Pouze jedna věc mě není jasná a to jsem asi někde v pravidlech také musel přehlédnout:
Fafrin píše:Protože se hostinský vyčerpal proti vyřazující akci, prohlásí že při pádu zahlédl temnou siluletu a ví, že je Ohrožen
tohle u nás řešíme často, akorát si ani jeden z nás (je nás 6) po přečtení pravidel tohoto nevšiml. Můžete mi to někdo prosím přetlumočit nebo dát číslo stránky v pravidlech?? Děkuji.
Tady používám pravidlo z revize, že pokud se cíl vyčerpá proti vyřazující akci, může si vzít jednu výhodu nebo zvýšit útočníkovi Ohrožení o 1. Zde si hostinský vybral zvýšit ohrožení útočníkovi. revizi nalezneš tady: http://www.drd2.cz/pravidla/prepracovana2
Petrish píše:
Bart píše: A jinak, k tvému příklady:
1) hostinský s bojovníkem 5 musí fakt být ostřílený žoldák v přestrojení, jinak to nezní moc pravděpodobně.
Zde šlo o hostinského, který opravdu byl "najat" hradem...pokud by onen hostinský byl "normální" jak by to vypadalo s tím jedem na dýce? Ten hod proti jedu by nejspíše hodil, ne?
Asi ano. Obyčejný hostinský, s charakteristikou třeba (3 - hostinský, zejména obsluhování, smlouvání, vynucování autority, ovlivňování pocitů lidí, zjednávání pořádku apod.) si asi bude počítat svou charakteristiku na podávání či odhalování jedů v jídle a velmi pravděpodobně i na odolávání jedům.
Na druhou stranu by měl nejspíše nižší hranici těla a méně zdrojů celkem, takže by možná podlehl už hozené dýce. Nebo by neměl na zaplacení obrany proti jedu.
Mimochodem, od nastrčeného hostinského bych očekával nějaké úrovně kejklíře, ale neznám celé pozadí.
Petrish píše:ještě dotaz:
Fafrin píše: 3) Pokud by jed byl mistrovský, nemohl by se proti němu hostinský vyčerpat.
mistrovský se dělá jak? z mistrovských surovin nebo je potřeba nějaká ZS nebo jde pouze někde koupit? a nemohl by se čerpat, protože nemá sudbu nebo protože to je obsaženo a popsáno v nějakém pravidle nebo ZS?
Mistrovské suroviny neexistují. Mistr ve výrobě jedů může do jedu vložit mistrovský - tedy posílený manévr. V tomto případě velmi mocně. Nemohl by se vyčerpat, protože množství zdrojů, za které by se měl vyčerpat(Ohrožení 5 + 2 za velmi mocně) by přesáhlo jeho hranici Těla.
Fafrin píše:Následuje následná akce jedu. Hostinský si platí obranu a hází si výzvu na odolání jedu.
platí si obranu, protože již ji nemá zdarma, že? Ale mohu tady dotaz? jaký je rozdíl mezi zaplacením manévru, aktivací vyhrazené ZS (je jedno u koho) a zaplacením většího rozsahu u magie (aby se mi kouzlo vešlo do statku a ne jen do chýše)...jde mi o to: kdy jde o vyčerpání zdroje a kdy o jizvu? (řekněme, že má T5, D5 a V5 a vše má obnovené na max)
Platí obranu, protože již měl svoji akci. I kdyby měl ZS na obranu zdarma proti jedům (což mají myslím vědmáci), považuje se to za použití manévru a tedy nemůže v dané akci použít manévr další, pokud nemá nadání na odolávání jedům (což mají v zatím trpaslíci.).
Ať už platím manévr, aktivaci ZS (vyhrazená dovednost) nebo aktivaci jiné ZS, jedná se o platbu zdrojů, kde pokud mám dostatek zdrojů ve vlastnostech k zaplacení, nemusím si udělovat jizvu. Tu bych si kvůli aktivacím a platbám manévrů uděloval jedině pokud prostě ten jeden nebo tři zdroje na aktivaci už nemám potřebuju získat zdroje pomocí mechaniky "udělení si jizvy hráčem".
Vyjímku tady představují některé ZS v mistrech, součástí jejichž platby je Jizva, nebo ty speciální ZS, které umožňují proti jakémukoliv následku se zachránít udělením si Jizvy velikosti 1. Tam si samozřejmě jizvu uděluji.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Petrish
Příspěvky: 172
Registrován: 15. 10. 2015, 09:55
Bydliště: Úpice

Re: Nová zs - lupič

Příspěvek od Petrish »

jo, díky za vysvětlení, již mně nic dalšího nenapadá, tedy asi mám ve všem jasno ;)
Dračí doupě 2 (DrDII) hraji od roku 2013 jako vypravěč i hráč.
Hraji postavy, které jsou zaměřené na magii, lovení nebo kejkle -> žádný boj na blízko, to mi přijde moc lehké a nudné :P
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů