[DrDII:Nezkušená družina] Brněnská parta začátečníků

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
mal.kin

Re: [DrDII:Nezkušená družina] Přílíš mnoho hráčů a hráček

Příspěvek od mal.kin » 22. 3. 2016, 10:45

Ok, asi nyní chápu tvůj úmysl. Přesto to z počátku vyznělo jinak a beru tvé vysvětlení. Určitě časem vyzkouším něco nového a udělám si větší přehled, ale jsem v tomhle zvláští, nerad opouštím rozdělanou práci a zatím to měnit nebudu. V družině jsme domluvení, že pořád fungujeme jako družina a v těch sezeních se díky jednotnému světu budou hráči míchat. Taky z prvních hraních si myslím, že minimálně 2 holky časem odpadnou (třeba mě překvapí a nestane se), ale tenhle žánr jim vyloženě nesedí a byly jen zvědavé, co to ten Sheldon z Big Bangu vlastně hrát a proč je to tak cool.

Jak jsem psal do SZ Quentinovi. Jsem ženatý, pracující chlap, který v týdnu má tak hodinu denně, někdy ani to, aby si odpočinul od všeho a vypl. Otevřu pravidla a do půl hodiny se mi zavírají oči. Potřebuju čas vše vstřebat a vyzkoušet.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna

York

Příspěvek od York » 22. 3. 2016, 11:15

mal.kin píše:Otevřu pravidla a do půl hodiny se mi zavírají oči. Potřebuju čas vše vstřebat a vyzkoušet.
Louskat pravidla, je ta asi nejnepříjemnější a nejtěžší varianta, jak se seznámit s pravidly jakékoliv hry. Mnohem lepší je, zahrát si ji s někým, kdo pravidla zná a vysvětlí ti je na místě a za běhu. Čas od času probíhají otevřená hraní, kde si takhle můžeš vyzkoušet různé herní systémy a ještě si u toho zahrát zajímavý příběh. Kdyby vás bylo víc, nemusel by být problém se domluvit a něco takového uspořádat. Já například otevřené hraní v Praze nabízím v podstatě kdykoliv.

Odkud jste?

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 22. 3. 2016, 11:21

York píše: Odkud jste?
Brno (viz pod avatarem)
Nás momentálně trápí, kde v Brně hrát. Tyto trable a důvody jsem vypsal někde v předchozích příspěvcích. (docela se to tu rozrostlo)
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG

York

Příspěvek od York » 22. 3. 2016, 11:30

mal.kin píše:Brno (viz pod avatarem)
Jasně, jsem slepej :-)

Tak zrovna v Brně si každou středu můžeš vyzkoušet Dungeons&Dragons (pravidla jsou k dispozici v češtině) v Rishadě. Příští týden budou dvě skupiny začínat nové tažení, takže máš ideální příležitost se přidat. Pokud bys měl zájem, napiš ideálně do té linknuté diskuse.

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 22. 3. 2016, 12:01

Už jsem si o nich četl, ale moc mě nazujala ta story a nechci si momentálně motat hlavu dalším herním systémem. Ale dík za tip

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 22. 3. 2016, 15:49

Čajovna Za zrcadlem je vhodné místo na hraní v Brně, dost RPGčkařů ji využívá.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 22. 3. 2016, 17:21

Samozřejmě znám, ale to je jedna z nejrušnějších čajoven u nás a hlavně tam jsou tak 2 stoly pro hraní dračáku, co se velikosti týče. Není to přímo ideální. Hráli jsme naposled v čajce Probuzený slon a to taky nic moc...

Fafrin

Příspěvek od Fafrin » 22. 3. 2016, 17:48

(žádný stůl není dost velký na dračí doupě, používejte podlahu :) )
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

Nuloen

Příspěvek od Nuloen » 22. 3. 2016, 18:12

Cor píše:mal.kin: No, jako kdyby...Arten_CZ má pravdu v tom, že rozdělit skupinu kamarádů, co chtějí hrát spolu jen proto, že systém je příliš složitý na vyhodnocování ve velkém počtu je extrémní a smutné...
(A spíš než nejěkou kritiku tvého přístupu apod. za tím čtu kritiku DrD II)

To, že nehraješ s kamarády, ale s lidmi, se kterými ses viděl podruhé v životě jsi nám napsal až teď.
já furt nechápu jak je tohle relevantní v diskusi o tom jak ulehčit začátek do hry. :eyecrazy:
je mi putna jak si to kdo rozdělí.
A naše skupina nemá s vyhodnocováním, nebo hledáním mechaniky problémy, třeba někdo dělá nějaké komplexnější souboje ve kterých se potom ztrácí, ale to se nám ještě nestalo. pokud je problém, tak je tady vždycky můj postup-setting>mytologie>pravidla[a nad tím vším se vznáší logika] a k urychlení tohoto postupu doporučuji domluvu mezi hráči(která se ovšem nesmí brát příliš železně)

možná je to i dobrý nápad první 2 sezení udělat po malých skupinkách, protože malá skupina víc vnímá co jim vypravěč říká. ale až budou mít manévry a délky zbraní naučený tak by neměl být problém je sloučit.
my to máme tak že 5,včetně vypravěče, lidí už pravidla umí tak že se o nich mezi sebou můžou hádat :D
3 lidi se musí naučit používat manévry aktivně
a jeden je nováček.
po zabavení elektronických zařízení se všichni zapojují do hry. $lol$

co se týče boje, tak bych skupinu nerozděloval na různá místa, nechal bych je u sebe tak aby si mohli pomáhat a spíš bych je nahnal do série samostatných duelů.
pokud skupinu rozdělíš a nedostanou se do boje ve stejný moment, tak máš část hráčů, kteří nemůžou dělat nic jen čekat až druhá část zkončí. a pokud se dostanou, tak v tom budeš mít zase ty maglajz.

doporučení prozatím na konec:
pokud chceš dělat bosse,tak mu tam hoď nějakou pomoc, jinak ho umlátijou čepicema.

Rodario

Příspěvek od Rodario » 22. 3. 2016, 18:38

já furt nechápu jak je tohle relevantní v diskusi o tom jak ulehčit začátek do hry. :eyecrazy:
Taky moc nechápu proč se to tu stočilo tímhle směrem...

Jinak myslím, že by se ti dost hodily pravidla pro oddíly, které jsou ve Hrách Mocných. Dost ulehčují boj s více nepřáteli. Ale to asi až později.

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 22. 3. 2016, 18:54

No a ta Rishada?

Nebo Black Oil? http://www.blackoil.cz/club-scheme
RPG pro děti ve vývoji

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 22. 3. 2016, 22:21

Sparkle píše:No a ta Rishada?

Nebo Black Oil? http://www.blackoil.cz/club-scheme
Do Rishady jsem dnes napsal email, tak čekám na odpověď. Black Oil mi šéf deskovkového klubu vyloženě nedoporučil, ale už netuším z jakých důvodů. Zjistím

Halo lidičky, my už rozdělení jsme. Prostě jsou 2 družiny a možná jen jeden hráč bude hrát v obouch. Každá družina hraje co 14 dnů, sami si to tak řekli a přáli. Takže mám 2x 4+1 s tím, že čase nebudu v jedné družině vypravěč, ale hráč. Cením si vaší snahy, že mi chcete ukázat, jak to jde hrát ve více lidech, ale ja v tom menším počtu prostě vidím mnohem větší výhody. Tak už pojďte dál. Brzy vás tady zase zaházím haldou dotazů.

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 22. 3. 2016, 22:45

A nechceš se jít na to Dungeons&Dragons hraní v Rishadě jít mrknout aspoň jednou jen jako nehrající host, nebudeš se muset učit DnD, jen abys viděl jak oni vedou hru, načerpal inspiraci na takový ty základy vedení hry, třeba ti to spoustu dotazů zodpoví a praxe je vždycky lepší než teorie.
RPG pro děti ve vývoji

mal.kin

Příspěvek od mal.kin » 23. 3. 2016, 07:20

Sparkle píše:A nechceš se jít na to Dungeons&Dragons hraní v Rishadě jít mrknout aspoň jednou jen jako nehrající host, nebudeš se muset učit DnD, jen abys viděl jak oni vedou hru, načerpal inspiraci na takový ty základy vedení hry, třeba ti to spoustu dotazů zodpoví a praxe je vždycky lepší než teorie.
Ano taky jsem to zvažoval. Jestli myslíš tuto akci, tak jsou pro mne středy nereálné. Vlastně momentálně mám v týdnu volný pouze čtvrtek a ten využíváme právě pro naše hraní.

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 23. 3. 2016, 23:48

Část debaty odseknuta do Vhodnost DrDII pro nováčky.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“