7 hříchů a jak k nim běsové pasují

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Fafrin

Re: 7 hříchů a jak k nim běsové pasují

Příspěvek od Fafrin » 19. 2. 2016, 23:12

hm... a čí moralita určuje co je hřích? (ale už mlčím)
Obrázek
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Dlouholetý ORG, občasný LARPař. Teď DrDII.
Kahla o.s.

Nuloen

Příspěvek od Nuloen » 20. 2. 2016, 18:55

moralita toho pána co to stanovil(kerési papež) :D
ale jestli přemýšlíš o tom hodit sem i jiné špatné vlastnosti, tak proč ne.

lapivorax

Příspěvek od lapivorax » 22. 2. 2016, 13:22

Fafrin píše:hm... a čí moralita určuje co je hřích? (ale už mlčím)
No přece moralita té nejvyšší moci, takže GM (Vypravěč, Pán jeskyně nebo jak chceš).... $;)
Nuloen píše:ale jestli přemýšlíš o tom hodit sem i jiné špatné vlastnosti, tak proč ne.
A co takhle třeba alegorické sochy ctností a neřestí z Kuksu? Inspirace? :idea:

EDIT: Ještě jednou děkuji za inspiraci, vzal jsem do ruky knihy, které bych asi jinak nečetl. Chtěl jsem přijít s nějakým promyšleným nápadem, ale už to promýšlím tak dlouho, že místo aby to zrálo, tak to začíná nějak hnít nebo co. Jedná se jen o nápady bez souvislostí:

:arrow? V Silmarilionu J.R.R.T. popisuje vlkodlaky jako "uvězněné duše", služebníky Saurona (nebo toho vyššího záporáka Morgotha, teď nevím).
:arrow? Asi se zde úplně ztrapním, ale v bonusovém materiálu k Bitvě pěti armád (ano, viděl jsem to a dokonce několikrát), je krátká pasáž o tom, jak J.R.R.T. chápal "dračí nemoc". Inspiroval se severskými ságami, kde hlavní hrdina, legendární bojovník, se začal proměňovat v netvora (draka) v okamžiku, kdy začal toužit a zmocnil se velikého pokladu. U J.R.R.T. by na špici "sedmi hříchů" stála touha po zlatě.
:arrow? Dále se mi dostala do rukou útlá kniha (ty mám rád) na téma 7 hl. hříchů. Je zde i tabulka, co proti nim dělat.
:arrow? A na závěr. Napadlo mě, že by zkušenostní body byly řekněme "černé" a "bílé". Nebylo by to o tom, že ty "špatné" jsou za špatné hraní. Ale prostě za "hříšné" hraní. Například? Postava raději něco ukradne, než aby si to koupila. Promítlo by se to v Povahovém rysu postavy. Která má dávat Výhodu, když to člověk hraje. Maximum by mohly být 3 povahové rysy (na začátku jen jeden). "Bílé" nebo "černé". Kdo by chtěl hrát třeba nekromanta na vysoké úrovni, musel by mít všechny 3 černé - "musel by mít na to žaludek".
A tím toto mé plkání zakončuji. Bohužel nemám možnost to ani vyzkoušet při hře. Jedná se jen o takové nápady, jak jsem již konečně napsal.
Toto nejsem já, toto je můj avatar.

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“