[Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Pepa

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa » 10. 11. 2016, 22:30

Právě jsem chtěl tím svým předchozím postem poznamenat, že ono je skoro jedno, jak se to jmenuje, ale je důležité, jak to působí v příběhu. (A popravdě řečeno, jestli jsou orkové ve fantasy světech drsňáci, nebo spíš sušinky - dokáži si představit obojí.)

Nuloen

Příspěvek od Nuloen » 14. 11. 2016, 20:14

každý setting bude trochu odlišný, a to platí i pro rasy v nich. V našem settingu Orkové (AKA Krollové) málem ovládli lidské království, jejich vůdci ale zradily principy svého boha a začali zotročovat lidi. Ten je za jejich zradu odstranil.
Jejich podobnost Krollům jako silným chlupatým potvorám sedí.
V některých regionech jsou svobodní, v jiných zotročovaní a jinde zase jen nejsou vítáni na vyšších postech. Na severu pak vedou řady šarvátek v nekonečné válce o které se ani neví kdo ji začal.
čím víc variace ve světě je, tím lépe si hráči najdou místečko které jim vyhovuje, ale neomezí to vypravěče v simulaci vztahů mezi postavami.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 16. 11. 2016, 12:37

BOlo by dobre upravit prvu polovicu 2016 z prveho prispevku na nejaky datum v 2017, aby to, co svieti na hlavnej stranke, bolo zhodne s tym, co je v prvom prispevku diskusie :-)

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 16. 11. 2016, 16:27

Opraveno, i když já jsem právě nechtěla tu starou diskusi nijak měnit.
There's some professor or scientist, can't remember who right now, that once did a study on something that's very apt where Taylor is concerned. To understand that you are bad at something, like dancing, you have to have at least a little ability in that area.

Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Otevřená hraní RPG v Praze všichni jste srdečně zváni
RPG pro děti ve vývoji

Jarxes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarxes » 26. 11. 2016, 18:36

Už sem to načnul na Facebooku, ale vydávám se i sem.

Nechci to schazovat nebo tak... Rád uvidím nějaký český setting a je na 99% pravděpodobné, že až to vyjde, tak si to koupim.

Ale z mého pohledu mě trochu znervózňuje koncept světa, sice má na rasy a dlouhověkost jiný pohled, ale jak moc se to odrazí na hře samotné, krom toho že to pro hráče méně zatraktivní "nelidi" ? Jak silný vliv bude ve světě zanechávat ta padlá církev?

A největší bol, pro mne,... V příručkách DRD2 je krásný nádech a nakročení do Slovanskosti, ale ve světě a lokalitách tvůrců a hráčů se to tak moc často neodráželo, ani v kulturách, a už vůbec to nepodrthli třeba alespoň náboženstvím... Je to hrozná škoda, protože nejvíc jako slovanská fantasy je dnes označován svět Slapkowského Zaklínače, a v jádru na něm moc Slovanského vlastně není (když si pustim hru zaklínač v Angličtině, kolik Slovanskoti v ní zbývá?). Zbývají snad jen ty tvorstva, běsy, netvoři a podobní, ale samo to, to je docela málo.

Pro DrD2 bych chtěl vidět ideálně nějaký nový svět načichlý mytologií, slovanskými bohy, legendami a příběhy, který by na vás vdechl pocit, asi tak podobný, jako když někdo poprvé vidí či čte příběh ze Středozemě J.R.R. Tolkiena. Existuje jen pár settingů, které si našli takovou duši, a každý je unikát, např. Ravenloft, Planescape (AD&D, ty nové verze pro mne duši ztratili, prodali ji za efekt) nebo Warhammer.

Ale k tématu. Když už tu tedy máme Tauril... Který je sám předpokládaný jako svět pro Mainstream DrD2. Tak bych vám skutečně hluboce radil, abyste se ho pokusili ozvláštnit, vdechnout mu život, sám vím, že je to těžké, s vlastními světy se mi to kolikrát nedařilo roky, ale když se to nějakým způsobem povede, tak to zvýší atraktivitu a hratelnost ve světě o 100%, lidi budou chtít hrát jen proto aby se dostali do legendárních síní, jen aby jejich postavy spatřili Brány Hromy, nebo aby potkali dávného císaře Jezerní Říše. Metoda tu je, když testujete hru, vytvořte zásadní příběhovou linii, na jejímž pozadí či přímo v níž se budou odehrávat pro svět historické události, berte to jako vlastní "Cestu tam a zase zpátky", když bude historie spjatá s osudy hrdinů a legend, spjatá s hrou kterou jste si sami osahali, bude se o ní daleko lépe psát, a sami si v ní uděláte daleko lépe pořádek, úplně nejlepší by bylo podání historie povídkou, ale to je asi těžší než se řekne. Myslím, však, že začít setting s povídkou o bouřlivém pádu církve a něčem málo kolem jako navozením do hry, to by se mohlo ujmout.
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 26. 11. 2016, 19:49

Jarxes píše:Tak bych vám skutečně hluboce radil, abyste se ho pokusili ozvláštnit, vdechnout mu život, sám vím, že je to těžké, s vlastními světy se mi to kolikrát nedařilo roky...
Nechci nějak snižovat hloubku tvé rady, ale už se ti to s nějakým tvým světem podařilo?
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 27. 11. 2016, 03:48

Kdo od toho očekává high fantasy s božstvy atd. inspirovanou Tolkienem, ten bude zklamaný. Tento typ fantasy mě nebere a Tolkiena jsem ani nezvládla dočíst, jak mě nebavil. Nevidím smysl v tom, dělat svět tohoto typu, když takových máme mraky, proč lézt do zelí Asterionu nebo Forgotten Realms. Na slovanskou fantasy tu je zase Taría, ani tam nevidím smysl lézt tomu do zelí.

A co se týče mytologie, já jsem v tomto šíleně přízemní, mytologii oklešťuju na minimum, tlačí ji tam spíš Vojta, já se bez ní obejdu, v původním Taurilu co vycházel tu na rpgf taky v zásadě žádná nebyla. Mě zajímají hrdinové a jejich vztahy a tužby a mindráky a jak se vypořádávají se světem a co to s nima udělá.
There's some professor or scientist, can't remember who right now, that once did a study on something that's very apt where Taylor is concerned. To understand that you are bad at something, like dancing, you have to have at least a little ability in that area.

RPG pro děti ve vývoji

Jarxes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarxes » 27. 11. 2016, 16:46

Sparkle píše:Kdo od toho očekává high fantasy s božstvy atd. inspirovanou Tolkienem, ten bude zklamaný. Tento typ fantasy mě nebere a Tolkiena jsem ani nezvládla dočíst, jak mě nebavil. Nevidím smysl v tom, dělat svět tohoto typu, když takových máme mraky, proč lézt do zelí Asterionu nebo Forgotten Realms. Na slovanskou fantasy tu je zase Taría, ani tam nevidím smysl lézt tomu do zelí.

A co se týče mytologie, já jsem v tomto šíleně přízemní, mytologii oklešťuju na minimum, tlačí ji tam spíš Vojta, já se bez ní obejdu, v původním Taurilu co vycházel tu na rpgf taky v zásadě žádná nebyla. Mě zajímají hrdinové a jejich vztahy a tužby a mindráky a jak se vypořádávají se světem a co to s nima udělá.
Já třeba Pána Prstenů taky nedočetl, a je s podivem, že Silmarilion a Nedokončený příběhy které jsou brány jako nudnější, mě naopak bavili pro jiný styl výpravy, a právě onu mytologičnost a hluboký příběh dávné historie.

Musim si najít ten původní Tauril, ať mám aspoň trochu ponětí kam se to vlastně směřuje.

Každopádně, podložení příběhem, je dobrá metoda jak světu dát nějakou formu života, to mám teď vyzkoušené. Doufám, že sem poskytl aspoň trochu podmět k přemýšlení.

Těším se jak to nakonec bude vypadat, a přeji hodně štěstí, a ať se to alespoň zaplatí :) ...
Stále tvořím:
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací

Jarxes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarxes » 27. 11. 2016, 17:17

OnGe píše:
Jarxes píše:Tak bych vám skutečně hluboce radil, abyste se ho pokusili ozvláštnit, vdechnout mu život, sám vím, že je to těžké, s vlastními světy se mi to kolikrát nedařilo roky...
Nechci nějak snižovat hloubku tvé rady, ale už se ti to s nějakým tvým světem podařilo?
Samozřejmě ne s komerčním...
Ale jinak už se mi to docela podařilo u tří prostředí, a u podkládání příběhem (dobrodružství) už pár kladných zkušeností mám. A příběhem podkládané prostředí, s vlastním duchem mytologie a historie se hraje o kus lépe než svět kde lidem historie připadá tak nějak suchá a nehmatatelná (např. takový pocit jsme měli s družinou při naší hře kdysi v asterionu),
Stále tvořím:

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 27. 11. 2016, 18:37

Původní Tauril už je skrytý, je silně neaktuální a teď zpětně vidím, kolik v něm bylo hovadin. :)

RPG pro děti ve vývoji

Jarxes
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarxes » 27. 11. 2016, 19:33

Sparkle píše:Původní Tauril už je skrytý, je silně neaktuální a teď zpětně vidím, kolik v něm bylo hovadin. :)
Aha, tak nic no... :)

Každopádně, až budeš potřebovat, tak místečko na fb HnH je vždycky k dispozici, možná to nemá bůhví jaký účinek ale na naší scéně, je každej člověk co se o tom dozví dobrý...
Stále tvořím:

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 27. 11. 2016, 20:43

Jarxes píše:Ale jinak už se mi to docela podařilo u tří prostředí...
Obrázek
Dead band play no song

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:s_easy: Končina - určitě jste o ní slyšeli
:?: Horní progressbar - to se budete divit...

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 28. 11. 2016, 00:10

OnGe píše:
Jarxes píše:Ale jinak už se mi to docela podařilo u tří prostředí...
Obrázek
:-)= +1, aj ja!

jjelen

Příspěvek od jjelen » 28. 11. 2016, 16:10

Minimálně na ty Praslovany jsem zvědav nemálo také $D (a takto se milé děti dělá reklama :-)= )

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 28. 11. 2016, 17:00

Jarxes píše:...protože nejvíc jako slovanská fantasy je dnes označován svět Slapkowského Zaklínače, a v jádru na něm moc Slovanského vlastně není (když si pustim hru zaklínač v Angličtině, kolik Slovanskoti v ní zbývá?). Zbývají snad jen ty tvorstva, běsy, netvoři a podobní, ale samo to, to je docela málo....

Cital si Cervenakov cyklus o Ciernom Roganovi? Alebo Bivojovi?

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“