[Bez spoilerů] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

A je na Taurilu Sauron? Tedy někdo, kdo chrlí skřety na svět, a je tedy nepopiratelně zlý?
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

Není.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jak píše crowen, tohle je vyloženě "weird DnD" potvora. DrD II jde právě jinou trasou a i pro mě je jeden z definujících prvků dračáku, že právě weird není, že je hodně klasickej. Čili jo, tahle příšera je značně kontroverzní. Mně se líbí, ale právě jako něco do sword and sorcery/planetary DnD gonza.

To je pak otázka, jaké příšery mají sloužit jako morálně jednoznačně zlé pro prostředí dračáku?

Jenže zase Tauril není tak úplně dračák. Je to jako s těmi ostatními settingy pro dračák, kdy se to spíš lepilo na sebe, než že by to přímo sedlo. To už je vidět i na ostýchavosti, mít tam přímo krolly, a tak jsou tak místo nich orci, apod...
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Sparkle »

eerieBaatezu píše: To je pak otázka, jaké příšery mají sloužit jako morálně jednoznačně zlé pro prostředí dračáku?
Standardně se používají nemrtví. Zombie poháněné puzením zabíjet. I když jsem zažila i případy, kdy některý člen družiny měl pocit, že by se ti zombíci měli pochytat a pokusit vyléčit, a opět vznikla k tomu hádka a emo mezi hráči, protože ostatní ty zombíky zabíjeli.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

Tak jako "slovanská" (tj. sedící do settingu DrD II) ta potvora rozhodně není. Pak je tedy na místě otázka, jak moc Tauril bude nebo nebude "slovanský".
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sparkle píše:Standardně se používají nemrtví. Zombie poháněné puzením zabíjet. I když jsem zažila i případy, kdy některý člen družiny měl pocit, že by se ti zombíci měli pochytat a pokusit vyléčit, a opět vznikla k tomu hádka a emo mezi hráči, protože ostatní ty zombíky zabíjeli.
Hele, i když máš takovou podivnou mutantní mrchu, tak se může ozvat někdo, kdo řekne, že to třeba má nějakou inteligenci, třeba i vyšší, to z prvního pohledu nepoznáš, že by se to třeba mělo někam zavřít a pozorovat nebo něco...

Mimochodem, kdo to maloval?

Jo a ještě mimochodem, právě ten rozdíl ve feelingu mezi DnD a DrD mě motivuje k tomu pořád se dračákem zabývat, jinak prostě může člověk klidně přesedlat na jakéhokoliv DnD nebo OSR od DnD a hotovo. Ten feeling je zásadní věc a je otázka, jak s tím naložit?
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od OnGe »

Kolikrát už jsme slyšeli ten příběh...
https://www.youtube.com/watch?v=ubQ4RLFTyvA

Možná to není slovanská nestvůra, bránící tradiční dračákovské hodnoty, ale... je to slizka. Za mě palec nahoru.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od eerieBaatezu »

Anarchisto!
Obrázek
Návštevník

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Návštevník »

Sparkle píše:Morálně nejednoznační protivníci
:clap: Bude viac druhov takýchto potvor?
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Fafrin »

náckové jsou taky lidi! $D

Jinak postavení potvor, které není problém zabíjet u mě často dělá obří hmyz - pavouci, stonožky, četvy.
Nevím nakolik je to slovanské, ale já nejedu úplně slovanský setting. Spíš takový tolkienovský bez sourona a valar.

Slizka :clap:

Ale teď jsem také hráčům nabídl drsné zombíky, kteří se dali zachránit. Omilem je poslali do jiného nebe, ale to už bude jiný příběh.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od crowen »

A co na to vegani, vegetariani, a PETA?
Uživatelský avatar
Jarxes
Příspěvky: 425
Registrován: 28. 3. 2010, 16:50
Bydliště: Praha 10 Křeslice
Kontaktovat uživatele:

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Jarxes »

Asi zastupuju prapodivnou generaci, ale mí hráči snad nikdy neřešili nějak extra dilema jestli zabít vraždící magoristickou zrůdu s x chapady a obřím mozkem (viz. DnD) když je tak prudce inteligentní... Prostě zabít nebo být zabit, kde a kdy je čas to dilema řešit?

Mimochodem, myslel sem i Lovercraftovy Cthullu potvory jsou přece prudce inteligentní, nebo ne?
Kdysi jsem měl nick: Jakub88
Stále tvořím:
- Mythos, Slovanský Fantasy Svět
- Fantasy Univerzum Mezisféry, inspirovaný Planescapem a WFRP
- Transcendenci, Pokračovatele Mezisfér překlenující do Sci-fi, stále silně ovlivněné Planescapem (a Sagou, SW, a dost umírající Coorabií)
- Metropolis, Postapo Setting, zakončující éru Mezisfér pádem do prachu a popelu hvězdných civilizací
Vyvíjím: Modus & Dice Modulární Univerzální Systém pro hraní RPG
Založil jsme a Spravuji: komunitu Hry na Hrdiny Fb & Web
Jsem Freeform hráč, s tabulkama na mě nechoďte!
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Fafrin »

(ono právě ve skutečnosti nejde o to, jestli nepřítel je inteligentní, ale o to nakolik je lidský. Srovněj ET, Yodu a Xenomorpha či Predátora a nakonec i Stormtroopery a Darth Vadera. Jakej to má xicht a oči?)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od trajda »

To, ze to neznam, a ze se toho bojim, neznamena, ze to rovnou zabiju. Dokonce ani, kdyz ta vec chce zabit me, nemusi byt duvod, abych to zabil driv. Hlavni otazkou totiz zustava, zda je mozne zit v koexistenci. Zda existuje kompromis, aby vsechny strany vyhrali. A pokud ne, tak zabit. Stale je to rychlejsi smrt, nez nechat vyhladovet.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Neviditelná kniha: Neklidný Tauril] Oficiální diskuze

Příspěvek od Pepa »

Tak ono ani nelidští protivníci ta morální dilemata úplně nerozseknou, protože když ukážete obrázek téhle nestvůry družině, tak i tak může někdo z ní říct: "Jů, mě se to líbí. To nebudeme zabíjet." Případně i s "Ochočíme to nebo to dáme do cirkusu..." Takže ještě záleží na popisu a na tom, co to vlastně je :) (Třeba to je inkarnace nějakého zlého démona nebo bůžka... $D)
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů