Shanim zvire pro boj proti netvorum

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

NONORMAL

Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od NONORMAL »

Ahoj, snazim se sehnat zvire, vhodne pro samana na premeny, ktere by bylo vhodne pro boj proti netvorum. Poradi mi prosim nekdo?

pokud to tu je nekde reseny, tak se omlouvam za duplicitu.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Maugir »

Ahoj, podstata boje proti netvorům tkví z velké části v tom, že víš, co na ně platí. Tím, že se přeměníš na zvíře toho nedocílíš. Leda by ses přeměnil na tak velké zvíře, které jednou ranou rozšrotuje celého netvora, takže už je jedno, že má srdce v koleni a ne v hrudi nebo že ho obklopuje ochranné magické pole*. Jenže zvíře schopné něčeho takového většinou už nebude zvíře, ale také netvor, tudíž se v něj jako šaman nedokážeš přeměnit.
Jedním z důvodů, proč tohle nejde, je vyváženost hry. Šaman, který by se měnil v netvory (nebo ve stvoření disponující takovou ničivou silou, že pro něj druh protivníka nehraje roli), by byl zkrátka silnější než ostatní povolání. Pokud ale máte ve skupince pocit, že šaman ve Vašem světě by měl něco takového umět a hru Vám to nerozhodí, není problém, abyste si to změnili tak, jak Vám to bude vyhovovat.

*Něco takového budou mít zejména obří členovci (pavouci, štíři, hmyz), kteří by se jinak při své stavbě těla ani nedokázali pohnout a udusili se, nebo velká létající monstra, která by bez magické podpory nevzlétla.
Obrázek
NONORMAL

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od NONORMAL »

ok diky za vysvetleni. ja k drd2 presel nedavno, tak to tak jeste nemam zmakly. jen jsem zkousel hledat, protoze mi partaci rikali, ze par takovych zvirat uz zahlidly... jde mi o to, ze kdyz se bojuje proti obrimu pavoukovy, tak ja proti nemu nic nemam sanci udelat, protoze ten bonus +5chybi, takze cela parta bojuje a ja v lepsim pripade pavoukovy sestrelim na hlavu krapnik, v horsim neudelam vubec nic s lovcem, hranicare zatim nemam... ani proti blbymu upirovy jsem moc neudelal a ani stribrny sipy mi moc nepomohli... ale co jsem koukal dal do pravidel, tak pres zrece se jde premenovat primo na nestvury, tak to hold musim jeste chvili pretrpet...
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od MarkyParky »

To, že máš malou šanci na úspěch ještě nutně nemusí znamenat, že netvořímu nepříteli něco neuděláš.

Už jen samotná možnost zaútočit znamená, že nepřítel, který se takovému útoku chce vyhnout, si musí platit obranu (pokud nemá třeba ZS Oživlá hora). V takovém případě budeš platným pomocníkem družiny, i když si vezmeš třeba nějaké mrštné a rychlé zvíře, které sice bude mít bonus 0, ale ve fikci bude mít možnost neustále dorážet.

Druhá věc co můžeš zkusit, je útočit na netvora nepřímo. Vezmi si nějaké velké silné zvíře (buvol, hroch) a porážej stromy, bourej zdi a podobně. Místo přímého útoku pak můžeš netvora vystavit následné akci prostředí - ty sám si budeš na své silácké výkony bonus počítat a naopak se klidně může stát, že netvor si ve výzvě, která pro něj bude následovat, svůj bonus počítat moci nebude. Tady samozřejmě hodně závisí na prostředí, ve kterém hrajete - v hustém hvozdu se silnými zakořeněnými stromy nebo v jeskyni to asi fungovat nebude, ve smrkovém hájku nebo vesnici s domky z nepálených cihel by mohlo.

Třetí věc, do které se můžeš pustit je pomáhání spolubojovníkům. Třeba si vezmi nějaké zvíře, které má ve svých ZS možnost bránit spolubojovníky (typicky zvířata žijící ve smečce) a získáš tak možnost odehrát víc obran za kolo, ve kterých pomůžeš kamarádům, na které netvoři útočí. Čím více lidí háže proti jednomu útoku, tím větší je Šance, že alespoň jeden z nich přehodí a útok odvrátí...
NONORMAL

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od NONORMAL »

diky za typy

to s temi obranamy mi nedoslo, ze je plati. jenze vetsinou, kdyz ho donutim se branit, tak tim, ze ho neprehodim, tak mi nalozi strasne moc zraneni. takze po boji s mym prvnim netvorem jsem vysel pekne zjizvenej a pripadalo mi, ze jsem mu nic neudelal.to prostredi jak jsem psal, tak to se snazim ty krapniky, ale jak sam pises ne vzdy to jde, zrovna jdeme tim zminovanym hvozdem a jdeme na hrad, takze ani na hradu si moc s prostredim nepomuzu.
samozrejme souhlasim, ze cim vic bodu tim vetsi sance, ale zase na druhou stranu, aby to zase nebylo jen prazdne hazeni, prece jenom s bonusem 0, tak max hod je 12 a pri boji s netvorem je 13 dost vetsinou malo, leda by mel nepresne.
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Maugir »

NONORMAL píše:ani proti blbymu upirovy jsem moc neudelal a ani stribrny sipy mi moc nepomohli... ale co jsem koukal dal do pravidel, tak pres zrece se jde premenovat primo na nestvury, tak to hold musim jeste chvili pretrpet...
Jako šaman toho můžeš proti upírovi udělat docela dost. Pomocí hadačství můžeš třeba zkusit zjistit jeho pravé jméno nebo najít jeho rakev nebo získat jinou informaci, díky které nad ním budeš mít výhodu. (Tzn. upíra můžeš se šamanem porazit i bez boje.) U pavouků se můžeš pokusit zjistit, jak vypadá jejich doupě, jestli je v jejich jeskyni nějaká málo používaná chodba, kterou se dá nenápadně dostat k centrální pavučině a podpálit ji.
Jasně, práce se snovým světem vyžaduje vědět, proti komu jdeš a nepomůže, když družinku něco náhle přepadne. Ale ani pak nejsi bezbranný. Sokol* má třeba v charakteristice odvádění pozornosti, což je velmi dobře využitelné proti jakýmkoli protivníkům. Přervat pavučinu, ze které se pavouci spouštějí není boj, ale hrubá síla a tu bude mít jakékoli mohutné zvíře.** Stejně tak poražení těžké sochy v síni upírova hradu, před níž budou muset ostatní uskočit, přeražení stolu, na nějž upír vyskočil pro lepší pozici, a další akce, které popsal Marky.
Jistě, odvádění pozornosti nebo otravování pomocí siláckých kousků netvora či nemrtvého patrně samo o sobě nezabije. Ale pokud jsi se chtěl zaměřit na zabíjení netvorů či nemrtvých, chtělo to spíše vědmáka a hraničáře, než šamana.

*Podle pravidel je sice sokol moc malé zvíře na přeměnu, ale vzhledem k tomu, že větší ptáci v pravidlech nejsou, bych pro ně klidně použil jeho charakteristiku.
**I když to u něj není výslovně napsáno (takový medvěd určitě hrubou sílu má). Proto charakteristika začíná slovem "zejména", které má naznačit, že výčet je neúplný a patří do něj i vše ostatní, co dává smysl, ale nevešlo se.

Edit.: Ve hvozdu toho jako lovec můžeš dělat hodně. "Když pavouk probíhá kolem tamtoho stromu, zkusím mu přišpendlit šípem nohu ke kmeni." Pokud nereaguje, máš to jako zkoušku a můžeš se vyčerpat na úspěch. Pokud bude reagovat, tak se sice pravděpodobně vyhne, ale ztratí akci a pokud nejsi přímo u něj, moc Ti toho v protiakci neudělá. Stejně tak můžeš přestřelovat vlákna, po nichž se pavouci spouští, aby se zranili pádem (lovec si počítá charakteristiku při střelbě na terč, což je třeba to vlákno).
Obrázek
NONORMAL

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od NONORMAL »

jmeno upira i polohu rakve jsme jiz meli, jmeno pak vyuzily nasi 3 vedmaci, ale jsou to dobry tipy dekuji, snovy svet jeste nemam vubec zmaklej. jak jsem psal u drd2 jsem velmi kratce (2. sezeni). ale jelikoz jsem prisel do rozjete party, tak jsem si zakladal postavu na pokrocilem lvl a ty vsechnyoznosti mi pak unikaji a hlavne neznam nepratele jejich slabiny. pavouk se neslanoval, bojovali jsme s nim v jeskyni. a bohuzel u 20 metroveho pavouka vzdalenist nebyl zas az takovy problem : (

za toho medveda diky, taky jsem mad nim premyslel na zaklad we prvni odpovedi v tomhle topicu, ale v bestiari jsem medveda nevidel, tak jsem se na to prave chtel zeptat naseho PJ
Uživatelský avatar
Maugir
Příspěvky: 978
Registrován: 13. 8. 2011, 02:20

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Maugir »

Medvěd, vlk, vrrk, pes a sokol jsou v základních pravidlech.

Edit.: A popravdě na dvacetimetrového pavouka bych si teda netroufl, pokud nejsem sebevrah nebo opravdu hodně zkušený lovec netvorů. A i pak bych to řešil nejspíš tím, že bych to tam polil olejem, zavalil všechny vchody do jeskyně a posledním otvorem hodil dovnitř pochodeň, aby se pavouk udusil. Že s něčím takovým nemáš jako šaman v přímém boji moc šancí je podle mě v pořádku.
Obrázek
NONORMAL

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od NONORMAL »

moje chyba, ja koukal do bestiare, kterej mi nekdo, nenapadlo me to hledat v pravidlech
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Sarsaparillos »

Z mé šamaní zkušenosti je ještě jeden zatím nezmíněný způsob nepřímého boje: využívání zvířecích spolubojovníků. Krom toho, že dokážeš zvířata magií přímo ovládat, máš nejlepší předpoklady přesvědčit je, aby ti pomohla v boji proti čemukoliv. Někdy bude asi potřeba nějaká protislužba nebo dar, jindy budou naopak třeba ještě ráda, že je chce pár dobrodruhů zbavit problematického netvora, který je loví, a proti kterému sama nemají dost sil. A to pak budou kamarádi vědmáci ještě koukat, když se po tvém boku do obřího pavouka pustí smečka vlků, nebo se proti upírovi postaví jeho jindy věrní netopýři :)
Arten_CZ
Příspěvky: 822
Registrován: 23. 7. 2009, 09:30

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Arten_CZ »

NONORMAL píše:...jmeno pak vyuzily nasi 3 vedmaci...
Proč máte v družině tři vědmáky? Co je to za postavy? A kolik členů má vaše družina?
nonormal

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od nonormal »

kolem pavouka jsme projit musely, takze jina moznost nebyla nez se s nim pustit do krizku... souhlasim, ze nemam sanci ho zabit, ale na druhou stranu bych ho aspon mohl nejakym zpusobem potrapit - strelba do oka zakousnuti se treba do nohy pripadne pri trose stesti, tak treba prekousnuti nohy...

diky za typ se smeckou, ale zatim jeste zadnou nemam

pridal jsem se do fungujici druziny, takze nevim jak doslo k 3 vedmakovemu jevu :) co vim, tak je asi 9 clenu, ale aktivne se vetsinou sejde 6, ale mozna jich je vice, jen vsechny jeste neznam
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Shanim zvire pro boj proti netvorum

Příspěvek od Sarsaparillos »

nonormal píše:diky za typ se smeckou, ale zatim jeste zadnou nemam
Kašli na vlastní, s tím je příliš moc piplání a starostí. Zvířata žijí (ve většině světů) úplně všude, takže využij to, co je v daném místě k dispozici a pak je zas nech svému osudu (něco jako se středočkolačkama na diskotéce...) :)
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů