Hrací karty

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Ahoj,
z obrázků ze základních pravidel, bestiáře i Her mocných jsem vytvořil mariášové hrací dvouhlavé karty (někdo si může stěžovat, že mariáš se hraje pouze s jednohlavými, ale je to věc názoru), jejichž zmenšeninu naleznete v přiloženém souboru. Omlouvám se autorům grafik za to, že jsem se nezeptal o svolení.
celek_.jpg
Tyto karty se dají využít k odehrávání hospodských her v DrD (pokud tomu někdo hoví) nebo jen připomenou oblíbené Dračí doupě, když z nějakého důvodu hrát nemůžete (nechci jimi nijak nahrazovat DrD, tomu se žádné karty prostě nevyrovnají). A představa, že v hospodě hraji místo zelené sedmičky zeleného skřeta je úžasná :D.
Bohužel hrací karty se tisknou po velkých várkách (nejméně 200 až 300 kusů) a celkový obnos činí něco přes 7 500 Kč. A to si za karty nemohu dovolit. Tak mě napadlo, že bych mohl napsat vám. Kdyby se karty a nápad líbil (a autoři obrázků by to povolili), mohl by je Altar nechat vyrobit a my si je pak koupit.

Nyní již k samotným kartám. Jak jsem již řekl, všechny obrázky v nich využité (mimo znaky hodnot a barev, které jsou nakreslené) jsou naskenované obrázky ze všech tří (zatím) vydaných pravidel či rozšíření k DrD 2. Pozadí karet je z osobního deníku, taktéž oddělující meče.

Každé barvě je přiřazen určitý druh obrázků:
Kule - obrázky nejmocnějších nebo nejnebezpečnějších nestvůr a hrdinů (zkrátka řezníci)
Srdce (mariášnicky tzv. lepší) - zde jsem vybíral ty obrázky, které se mi líbí z celých pravidel nejvíce (např. černokněžník z her mocných je nepřekonatelný :D)
Listy - přírodní povolání a nestvůry (pokud to šlo)
Žaludy - zloději a vychytrálci

Každá hodnota má společný motiv:
VII - skřeti
VIII - lidi
IX - nemrtví
X - základní povolání (v mariáši má desítka proměnlivou hodnotu, řekl jsem si, že základní povolání se k ní hodí, protože hrdinové přeci poráží mocnější soupeře, než jsou oni sami :))
Svršek - pokročilá povolání (mužská)
Král(ovna)- pokročilá povolání (ženská)
Eso - mistrovská povolání

Možná jsem skrytý feminista a tak se mi líbilo, že by (oproti běžným kartám) byla místo krále královna. Volil jsem tak také kvůli tomu, že jsem chtěl nechat co nejvíce místa pro obrázky a tak je zobrazení hodnoty svrška a krále stejné (znak barvy v levém horním rohu). V takovém případě je snazší, když je královna žena, protože žen je tam méně, než mužů.
Pro jistotu jsem však zkusil udělat i motiv krále s korunkou (v příloze kulová královna/král úplně v levo).
Podle ohlasů (pokud nějaké budou) lze hodnoty prohodit na tradičnější svršek-žena a král-muž. Taktéž je možné udělat karty jednohlavé, ale do toho bych se pouštěl jenom nerad, protože mi jednohlavé karty moc nevyhovují.
Zadní strana karet je v příloze v dolním levém rohu (dva draci).
Nakonec snad jen taková drobnost (která ve zmenšení ani nebude vidět): na znaku kulí je hlaholicí (sice neuměle, ale přeci jen) napsáno "Náš Dračák" (delší proslov se tam nevešel a nic lepšího mě nenapadlo :D).

Napište sem prosím svůj názor (pokud na karty nějaký mít budete), i kdyby se vám karty vůbec nelíbili. Pomůže mi to s jejich vylepšením, nebo i zahozením, když zjistím, že se jedná o hloupost.

Děkuji Vám
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Pěkné. Co takhle si od ilustrátorů nechat navrhnout i symboly, aby to celkově k sobě víc ladilo?

Rozlišení svršek/král bude problém. Navrhoval bych u krále taky dát dva symboly, a eso od něj odlišit velikostí symbolů nebo nějakým jiným prvkem.
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Hrací karty

Příspěvek od Alef0 »

OMG :eyecrazy: :clap:
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hrací karty

Příspěvek od Bouchi »

Mně se ta myšlenka líbí.
Nechat to dělat z pravého karetního papíru a příslušnou technologií by bylo hodně drahé, ale kdybych je nechal vyobit tam co karetní hru Hobiti (a z téhož materiálu), dalo by se dostat na rozumnou výrobní a prodejní cenu.
Pokud by se to zvládlo s ilustrátory během jara vypilovat, mohly by být karty na GameConu.
Obrázek
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Hrací karty

Příspěvek od Fafrin »

Nevím, jestli ta dvouhlavost není skoro na škodu, zejména třeba u "obrázků" (spodek až eso)
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

V číně tisknou pokerové a podobné karty s libovolným motivem poměrně levně a kvalitně. Dokonce tím začali falšovat MtG karty. Samozřejmě malé náklady nedělají.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Mě osobně vůbec nejde o to, aby ty karty vypadaly tak, jak jsem je navrhl. Pokud by měli ilustrátoři chuť, klidně jim předám všechny své materiály (i když, oni mají asi původní obrázky v lepší kvalitě a mají jich i víc [krom toho, že to umí daleko lépe, než já]) a mohli by je vyladit dle našich připomínek. Muselo by nás být ale víc, aby nepracovali zbytečně a jejich návrhy pak nezapadly.

K těm jednohlavým kartám: je pravdou, že většina obrázků je na výšku, jednohlavé karty by tedy ukazovali větší část obrázku, ale některé grafiky (jako třeba skřeti) by se používali velmi těžko.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Bouchi - je spousta firem, které dělají hrací karty s vlastním potiskem za slušnou cenu.

Namátkou http://www.hrj.cz/hrubyjan/eshop/3-1-Hraci-karty
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hrací karty

Příspěvek od Bouchi »

ilgir píše:Bouchi - je spousta firem, které dělají hrací karty s vlastním potiskem za slušnou cenu.
Namátkou http://www.hrj.cz/hrubyjan/eshop/3-1-Hraci-karty
Mno...
Mariáš dvouhlavý od 200 ks
Hrací karty s Vámi zadaným motivem reversu -
běžná cena 99 Kč
naše cena 93 Kč
To znamená že pokud bych to chtěl prodávat třeba i přes speciálky (a ne jen ve vlastním eshopu), musela by koncová cena být cca 200 Kč. Nevím jak moc lidí (jestli aspoň 150) si bude chtít koupit "DrD mariášky" za dvě stovky, když normální mariášky pořídí do 50 Kč.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Co se týče ceny karet, musím bohužel souhlasit s Bouchim :(. Já osobně bych byl ochoten za ně dát nejvýše 120 Kč a to jenom proto, že jsem maniak. Karty přece nemohou stát více jak polovinu ceny celé knihy.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Hrací karty

Příspěvek od morech11 »

ja mám celkom slušné pokerové za 120/balík, ale tam som si kupoval kvalitné karty, s ktorými už sa dá kadečo robiť.
za mariášky (ale pri tých ilutráciách by som sa skoro bil za jednohlavé :P) by som tiež 120 považoval za rozumnú cenu, lebo artwork. samozrejme neočakávam, že sa kvalitou budú blížiť k tým pokerovým, ale bol by som rád, keby niečo vydržali aj tak.
ak sa budeme hýbať v tomto cenovom rámci, rád si jeden balík vezmem, sedmový ešte nemám a s žolíkmi sa to hrá nanič, (mne to trebárs nevadí, ale veľa ľudí si pletie karty a artowrk je artwork :P)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Mně přijde cena do 150,- jako v pohodě. Přecejen je to sběratelský kousek.
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Myslíte, že bych mohl zkusit poprosit ilustrátory, zdali by se na to nepodívali? Nebo alespoň namalovali znaky přímo pro DrD 2?
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: Hrací karty

Příspěvek od morech11 »

myslím, že by to tu skôr či neskôr našli, ale PMku s linkou po nich hodiť môžeš :)

ak to teda už medzičasom nezabezpečil Bouchi :)
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: Hrací karty

Příspěvek od Bouchi »

ilgir píše:Mně přijde cena do 150,- jako v pohodě. Přecejen je to sběratelský kousek.
Do 150 možná, ale jak už jsem psal, s využitím toho odkazovaného výrobce a při prodejích i ve speciálkách by nemohla být cena pod 200. (A při prodejích jenom u Altaru bych zas neudal tolik kusů.)
Obrázek

Zpět na „Dračí doupě II“