Hrací karty

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

ilgir píše:Vzteklina: Nějak si pořád neumím představit, jak to myslíš. Mohl bys to prosím načtrnout, klidně v ruce, a napostovat? Díky moc.
Protože nevim jak sem vložit obrázek, tak nemohu posloužit. Ale neco sem namastil. Neni to pěkné, ale myslim že je z toho jasně vidět co myslim. Takže mi sem hodte návod, a já to postnu.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Gar-Mogoth
Příspěvky: 8
Registrován: 13. 10. 2012, 11:09

Re: Hrací karty

Příspěvek od Gar-Mogoth »

U bezbarvých symbolů by to možná šlo i jednoduše odlišit tak, že by každý znak měl tmavší/vyšrafovanou jinou část. Srdce levou, list pravou, žaludy spodní a kule vrchní (nebo ty poslední dvě obráceně, podle toho, co by vypadalo líp).
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Mě osobně se líbí nejvíce černobílé s barevnými obrázky. Možná by bylo zajímavé dát tam i nějaké pozadí, třeba zkusit černobílou stánku z osobáku.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

Tak to zkusim. Je to narychlo zpíchnuté, jak to myslím s tím pozadím pro každý symbol. Pozadí by určo mohlo být menší a natuty hezčí než sem slátal. Pro každý znak by taky pozadí mohlo být jiné.
Obrázek
EDIT: Pro jistotu ještě jednou
Je to jenom abych ukázal co sem myslel, když sem říkal že by to mohlo mít orámování. Vůbec ale ani náhodou to není návrh jak by to mohlo vypadat. To by někdo musel udělat pořádně , ve stejné kvalitě jako je zbytek obrázku. Pro ty co to nepoznají okem, prostě sem v malování nakreslil elipsu a copy pastem ji naplácl na ten obrázek.
Naposledy upravil(a) vzteklina dne 26. 2. 2014, 16:17, celkem upraveno 1 x.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od crowen »

Neviem, to pozadie mi tam pride navyse, a posobi dost nasilne.

Co takto skusit zvyraznit obrysy znameni?
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

crowen píše:Neviem, to pozadie mi tam pride navyse, a posobi dost nasilne.
Tak i pro ostatni co nečetli proč sem ten obrazek postnul: Je to jenom abych ukázal co sem myslel, když sem říkal že by to mohlo mít orámování. Vůbec ale ani náhodou to není návrh jak by to mohlo vypadat. To by někdo musel udělat pořádně , ve stejné kvalitě jako je zbytek obrázku. Pro ty co to nepoznají okem, prostě sem v malování nakreslil elipsu a copy pastem ji naplácl na ten obrázek.
Takže odteď kdo si bude myslet, že to je návrh, který má působit jako prezentace, je retard.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od crowen »

Z pozicie admina fora - Osobne urazky si nechaj pre seba, na to tu nikto nie je zvedavy a koledujes si o varovanie a ban.

K teme - ja som tvoj prispevok cital, viem, ze si chcel ilustrovat, o co ti popisom s pozadim slo, a vyjadril som svoj nazor, ze dalsie pozadie pod symbol sa mi nepaci, lebo to tam posobi nasilne.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

crowen píše:Z pozicie admina fora - Osobne urazky si nechaj pre seba, na to tu nikto nie je zvedavy a koledujes si o varovanie a ban.
Já vim že se ti pozice otvírá v kapse, ale zchlaď žáhu a čti pozorně (opravdu pozorně). Protože žádné osobní urážky v mém postu nenajdeš.
crowen píše:K teme - ja som tvoj prispevok cital, viem, ze si chcel ilustrovat, o co ti popisom s pozadim slo, a vyjadril som svoj nazor, ze dalsie pozadie pod symbol sa mi nepaci, lebo to tam posobi nasilne.
Zde musím oponovat. Protože zatím tu žádný obrázek s pozadím není, nelze říct, že působí násilně. Až tu nějaký příklad bude, lze se o tom bavit.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od crowen »

Najprv ma citujes, potom ma obvinis, ze som necital tvoj post, a na konci pises, ze kazdy, kto nechape, je retard. To len tak na okraj.

To, o com ty pises ako o oramovani, ja nazyvam pozadim pod symbolom, to len aby sme predisli nedorozumeniu.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Vzteklina: Aha, takhle jsi to myslel. Ok, na to téma by se dalo něco vymyslet. Symboly takhle určitě budou výraznější. Trochu se bojím toho, že bude potřeba dost znásilnit umístění ilustrací na kartách, aby nedošlo k jejich zakrytí. Tyjo, možná to dám našim firemním grafikům ke konzultaci.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Hrací karty

Příspěvek od vzteklina »

ilgir: ono to může být výrazně menší a mnohem více kopírovat vlastní symbol. Taky tam může být nějaká částečná průhlednost nebo tak něco.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Hrací karty

Příspěvek od Aljen »

Osobne sa mi ta mixnuta farebna verzia pacila viac

Cisto hnedobiele na mna posobia dost vyblite
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Já osobně si myslím, že když budou symboly barevné, tak vyniknou dostatečně. Pokud se pod ně dá další vrstva (obrys neb pozadí, říkejme tomu jakkoli) odpoutávají pozornost od obrázků jako takových.
Tyhle karty jsem tvořil hlavně kvůli obrázkům. Aby se s nimi dalo hrát je samozřejmě velice důležité, ale pokud jde o karetní hru samotnou, je nejjednodušší koupit si kary obyčejné, ve kterých se každý snadno a rychle vyzná. Tyto karty vždy budou trochu trpět na přehlednosti, ale odměnou za to budou skvostné obrázky z DrD. A myslím, že je to více než přijatelná cena za trochu obtíží při zvykání si na nové karty. A kruhem se tak vracím k prvním větám: myslím si, že barevné symboly budou dobře viditelné na černobílých kartách. I když trochu zvýraznit jejich samotný obrys by třeba šlo.
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
Tak říkej
Příspěvky: 62
Registrován: 24. 8. 2010, 18:19

Re: Hrací karty

Příspěvek od Tak říkej »

Už se stalo téměř zvykem, že každý týden sem přibude další návrh karet. Dnešní návrh v sobě zahrnuje odbarvené obrázky královen a pozadí osobního deníku, symboly jsou barevné se stínem.
Co si o tom myslíte? Není přepálený kontrast neb něco podobného?
Přílohy
zkusebni_2.jpg
Pavel Holec, Tak říkej
Obrázek
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Hrací karty

Příspěvek od ilgir »

Za mě dobré. Kontrast není přepálený, imho by to sneslo i víc, ale to je na tobě.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů