Plánované příručky

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
RemusRomullus
Příspěvky: 126
Registrován: 28. 1. 2010, 14:05

Re: Plánované příručky

Příspěvek od RemusRomullus »

Nevíte, jestli autoři plánují vydání elektronické verze v nějakém rozumnějším formátu?
Erevan
Příspěvky: 154
Registrován: 25. 6. 2013, 13:24

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Erevan »

A je něco nového ohledně vydání nové verze Bestiáře?
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Fafrin »

V rozumnějším v jakém smyslu?
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
RemusRomullus
Příspěvky: 126
Registrován: 28. 1. 2010, 14:05

Re: Plánované příručky

Příspěvek od RemusRomullus »

Mno, 10MB PDF prostě čtečky e-knih nepřechroustají. Takový epub, nebo něco podobného by bylo příjemnější.
Uživatelský avatar
Bart
Příspěvky: 2514
Registrován: 8. 8. 2006, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Bart »

RemusRomullus píše: 27. 9. 2018, 14:09 Mno, 10MB PDF prostě čtečky e-knih nepřechroustají. Takový epub, nebo něco podobného by bylo příjemnější.
Hm, to je kdyžtak otázka spíš na vydavatele než na autory. Netuším, kolik práce je vytvořit epub z tiskových podkladů, ale když Bouchimu napíšeš, třeba se nad tím zamyslí...
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Plánované příručky

Příspěvek od lapivorax »

Ahoj, já mám taky čtečku a e-pravidla, ale to se prostě nedá. Než to přechroustá, tak už je vlak v mojí stanici a já si to přečtu leda při zpáteční cestě. Ale kvůli mě to dělat nemusíte, já se na to vykašlal a čtu to na papíře, takže u mě: Solved.
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Plánované příručky

Příspěvek od lapivorax »

Erevan píše: 27. 9. 2018, 08:29 A je něco nového ohledně vydání nové verze Bestiáře?
Ahoj, jestli se bude dělat nová verze Bestiáře, tak bych se přimlouval, aby tam byla pasáž pro GM o tom, jak vytvořit dobrodružství. Neříkám, že Bestiář je špatný, ale jen si tady pořád melu dokola to svoje, že příprava (a vedení hry) je to, na co by se mělo zaměřit. Ano, taková kapitola už existuje v revidovaných pravidlech, ale revizí vůbec neprojela a, i když je zajímavá, vůbec neposkytuje záchytné body začátečníkům. Trochu se mi zdá, že proto nemalé skupině (bývalých) hráčů hra "nefunguje".
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Jezus
Příspěvky: 2591
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Jezus »

Nemyslím, že je nutné to "cpát" jinam než do základní příručky. I když v bestiáři to není úplně mimo, (alespoň z hlediska konstrukce malého "setkání" s bytostí v bestiáři a způsobem, jak taková setkání třeba pospojovat, aby to nevypadalo jako "generic open-world PC game" :-) ), spíš bych to chápal ve Hrách mocných, kde je ale zase zaměření už na jiné typy zápletek (a hry).

Spíš by ale bylo zajímavé zkusit sepsat nějaký takový oficiální (tj. od autorů) textík pro (věčné)začátečníky (klidně shrnující, co už je roztroušeno v pravidlech) a pověsit ho na oficiální stránky jako formu zákaznické podpory ;-)

Samozřejmě teoretických textů i rad zkušených vypravěčů je na netu a v časopisech fůra (a některé z nich asi i dobré), ale přímo základní manuál Průvodce hrou pro DrDII by mohl být docela dobrý. Přeci jen "hra o zdroje" není zcela běžná mechanika/koncept, a i když souvisí obecnými zásadami tvorby a vedení dobrodružství jen volně, ucelený text pracující přímo s ní se spoustou příkladů a tak... $;)
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Beowulf »

Já se připojují s prosbou o příručka v epub, nebo jiné přijatelnější formě. Ale vůbec nevím, jak je to náročné...
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Plánované příručky

Příspěvek od lapivorax »

Ano, jestli příručka v elektronické podobě, tak epub či podobný. Pdf Pravidla se načítají na Amazon Kindle tak dlouho, že je lepší papír.
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Plánované příručky

Příspěvek od York »

lapivorax píše: 21. 1. 2019, 16:05 Ano, jestli příručka v elektronické podobě, tak epub či podobný. Pdf Pravidla se načítají na Amazon Kindle tak dlouho, že je lepší papír.
Epub nebo mobi z pdfka snadno vyrobíš. Stáhni si Calibre, je to free a umí to konvertovat velmi dobře.

edit: Samozřejmě jen pokud to pdfko obsahuje strojový text. Když jsou v něm jen nafocené stránky, tak to nejde.
Uživatelský avatar
lapivorax
Příspěvky: 199
Registrován: 15. 12. 2012, 13:36
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Plánované příručky

Příspěvek od lapivorax »

Aha, no vidíš. Děkuji
Toto nejsem já, toto je můj avatar.
Uživatelský avatar
Chors
Příspěvky: 91
Registrován: 5. 7. 2009, 03:39

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Chors »

Ahoj, je někde v plánu i přepracovaná verze hry mocných aby odpovídala revidovaným pravidlům?
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: Plánované příručky

Příspěvek od trajda »

V plánu určitě je, ale určitě je v nedohlednu. Ve hrách mocných je příliš mnoho věcí, které se musí předělat. A s rychlostí, s jakou jednotlivé knihy doteď vycházeli, s přepracovanou verzí her mocných nepočítej ještě několik let.

P.S.: Nejsem autor.
Erevan
Příspěvky: 154
Registrován: 25. 6. 2013, 13:24

Re: Plánované příručky

Příspěvek od Erevan »

Rád bych se informoval, v jakém stavu je revize bestiáře, případně revize her mocných. Tj. dělá na tom někdo? Plánuje se na tom dělat? Nebo je to zatím u ledu? A jsou v plánu nějaké další příručky, nebo se žádné další příručky/doplňky už neplánují?
Díky.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti