Vliv jizev z hlediska pravidel a postihů

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

RemusRomullus
Příspěvky: 126
Registrován: 28. 1. 2010, 14:05

Vliv jizev z hlediska pravidel a postihů

Příspěvek od RemusRomullus »

Tak jsem marně hledal v pravidlech i na foru jak by měly jizvy ovlivňovat výkonnost postavy z hlediska pravidel.

Představoval bych si to nějak tak, že:
Jizva první úrovně - pouze zabírá místo ve zdrojích, nemá na výkon žádný vliv
Jizva druhé úrovně (= dvě jizvy první úrovně) - jeden z postihů (pomalu/nepřesně/chabě/hloupě) na nějakou konkretní činnost. Př. Dvě duševní jizvy první úrovně budou dávat nepřesně na všechny činnosti vyžadující soustředění (hledání, kouzlení atp.)
Jizva třetí úrovně (= tři jizvy první úrovně) - dva z postihů? Nebo jeden z postihů (pomalu/nepřesně/chabě/hloupě) a postih mínus jedna na hod? Nevím, názory?
Díky
Uživatelský avatar
Číňan
Příspěvky: 103
Registrován: 13. 11. 2012, 16:26

Re: Vliv jizev z hlediska pravidel a postihů

Příspěvek od Číňan »

Souhlasím, jen bych vůbec nehýbal s hodem, ale rozšiřoval postihy (množství postihů, množství vztahujících se dovedností). Nehledě na to, že při větším množštví jizev bude většina náročna a další úplně nemožné.
DaveN řečený Číňan
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Vliv jizev z hlediska pravidel a postihů

Příspěvek od Sarsaparillos »

RemusRomullus píše:Tak jsem marně hledal v pravidlech i na foru jak by měly jizvy ovlivňovat výkonnost postavy z hlediska pravidel.
Žádné postihy k hodům, to v DrD2 nemá co dělat. Za každou jizvu jeden postih, teoreticky by to mohl být i jeden postih na každou úroveň jizvy, což je ale více hardcore, záleží na domluvě a reálných fikčních dopadech jizvy. A jak píše Číňan - zbytek ošetřit náročností a nemožností akcí.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2384
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Vliv jizev z hlediska pravidel a postihů

Příspěvek od Fafrin »

Tohle už se tu párkrát řešilo.

Tohle je jedna z možných cest - mi používáme postih; velikost jizvy ovlivňuje sílu postihu(chabě, nepřesně, zranitelnost...) a rozsah postihu (dovednost, skupina dovedností, několik dovedností apod.)

Mám pocit že autoři došli řešení, kdy jizvy způsobují Náročnost tam, kde jizva překáží, cca v závislosti na velikosti Jizvy a jejím vlivu na danou činnost.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti