Hry mocných - vánoce 2013

Oficální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Odpovědět
Vojta

Re: Hry mocných - vánoce 2013

Příspěvek od Vojta » 2. 9. 2013, 02:48

Vůdce: válečník, zvěd, mág
Žrec: hraničář, šaman, druid
Ničitel: válečník, hraničář, vědmák
Živlomág: druid, čaroděj

Postavy by se měly stát především samy sebou, podle touhy a fantazie hráčů. Teprve tyto jejich představy je pak třeba nacpat do těch škatulek povolání. Když to člověk dělá naopak, zbytečně si oklešťuje fantazii. :-) Nicméně věřím, že chystaná příručka (vedle pravidel budou doprovodné příběhy) představivost podnítí.

Elltar

Příspěvek od Elltar » 2. 9. 2013, 09:43

Vojta píše:Vůdce: válečník, zvěd, mág
Žrec: hraničář, šaman, druid
Ničitel: válečník, hraničář, vědmák
Živlomág: druid, čaroděj

Postavy by se měly stát především samy sebou, podle touhy a fantazie hráčů. Teprve tyto jejich představy je pak třeba nacpat do těch škatulek povolání. Když to člověk dělá naopak, zbytečně si oklešťuje fantazii. :-) Nicméně věřím, že chystaná příručka (vedle pravidel budou doprovodné příběhy) představivost podnítí.
Samozřejmě, že máš pravdu. Každopádně, když někdo nemá nápad, kam se rozvíjet, tak tady najde inspiraci.
A samozřejmě daleko více ještě potěší, když hráč zjistí, že směr, kterým se doteď vydával, má i další pokračování... :wink:
Být normální je nuda...

Ocho

Příspěvek od Ocho » 2. 9. 2013, 22:11

Jenom opravím nepřesnost:
Vůdce: válečník, zvěd, lupič
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.

RR

Příspěvek od RR » 3. 9. 2013, 08:33

ilgir píše:Stín vychází z Lupiče, Alchymisty a Mága.
Mstitel vychází z Válečníka, Hraničáře, Lupiče a Zvěda.
Kluci autorský, vy s tím mstitelem přemýšlíte úplně stejně jako já;-)...takhle přesně jsem si vymyslel svého bountyhuntera...teda ten Válečník tam byl trochu navíc :clap: :clap:
Takže o jednom dárku pod stromečkem už je asi rozhodnuto;-)

Bouchi

Příspěvek od Bouchi » 3. 9. 2013, 09:01

Obrázek Obrázek

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 12. 10. 2013, 13:14

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 12. 10. 2013, 21:23

A je tam i soutěž o výtisk.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

RR

Příspěvek od RR » 21. 10. 2013, 11:25

Ehm: V předchozím postu mi vypadl otazník, tak snažně prosím moderátora, aby ten předchozí post smazal;-). Díky
Taková inspirace pro autory. Plánují vydání upraveného originál deníku, kde by bylo víc prostoru pro povolání a dovednosti? Nedávno jsem přemýšlel nad vysněným buildem svého bountyhuntera a zjistil jsem, že mi výhledově bude deník tak o dvě až tři políčka pro povolání menší, než bych potřeboval.

Předem děkuji za odpovědi typu: "deník si můžeš upravit sám", nebo "je zde spousta hračsky upravených deníků". Lidí, co upravují a tvoří deníky a dávají je na net atp. si opravdu vážím, ale žádný mi nevyhovoval tak jako ten originál autorský.
Díky,
RemusRomullus

PotulnyDruid

Příspěvek od PotulnyDruid » 21. 10. 2013, 11:37

RR píše:Ehm: V předchozím postu mi vypadl otazník, tak snažně prosím moderátora, aby ten předchozí post smazal;-). Díky
Taková inspirace pro autory. Plánují vydání upraveného originál deníku, kde by bylo víc prostoru pro povolání a dovednosti? Nedávno jsem přemýšlel nad vysněným buildem svého bountyhuntera a zjistil jsem, že mi výhledově bude deník tak o dvě až tři políčka pro povolání menší, než bych potřeboval.

Předem děkuji za odpovědi typu: "deník si můžeš upravit sám", nebo "je zde spousta hračsky upravených deníků". Lidí, co upravují a tvoří deníky a dávají je na net atp. si opravdu vážím, ale žádný mi nevyhovoval tak jako ten originál autorský.
Díky,
RemusRomullus
Zkus tento https://skydrive.live.com/view.aspx?res ... XuXrRqN_2Q
under construction

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 21. 10. 2013, 21:06

RR: Deník pro Hry mocných nebude součástí knihy, ale bude k dispozici ke stažení na webu DrD2.
Nepoužívat nebo vrátit!

Elltar

Příspěvek od Elltar » 22. 10. 2013, 16:51

Mohu mít smělý dotaz na autory?
Jako Průvodce mě velmi zajímají "potvory" z Bestiáře. Můžeme se těšit spíše na mocné příšery jako jsou v ukázce (Prastaré) nebo budou i příšerky slabšího kalibru, kupříkladu jako potencionální služebníci, pomocníci apod.
Případně nějaká jména jako náhled by byla úžasná. :-)

Díky za odpověď. ;-)
Být normální je nuda...

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 22. 10. 2013, 18:47

Dík za dotaz, Elltare,

bestiář Her mocných bude trošku netypický, protože bude kromě potvor obsahovat i ukázkové oddíly. (Ty budou sice uvedené jako samostatná kapitola, ale funkčně patří k bestiáři.) Celkem se můžete těšit na 8 bestií a 12 oddílů (včetně variant). Pokud jde o potvory, tak se zde objeví pár "běžných"* (vždy s nějakou návazností na hru s oddíly), pár mocných cizích postav i pár velmi silných bestií (včetně nejmocnější potvory ze všech).

*U těch, myslím, můžu prozradit i názvy: Hrůza a Valkýra. U těch ostatních se obávám, že ti názvy nic moc neřeknou.
Nepoužívat nebo vrátit!

Elltar

Příspěvek od Elltar » 23. 10. 2013, 00:42

ilgir píše:Dík za dotaz, Elltare,

bestiář Her mocných bude trošku netypický, protože bude kromě potvor obsahovat i ukázkové oddíly. (Ty budou sice uvedené jako samostatná kapitola, ale funkčně patří k bestiáři.) Celkem se můžete těšit na 8 bestií a 12 oddílů (včetně variant). Pokud jde o potvory, tak se zde objeví pár "běžných"* (vždy s nějakou návazností na hru s oddíly), pár mocných cizích postav i pár velmi silných bestií (včetně nejmocnější potvory ze všech).

*U těch, myslím, můžu prozradit i názvy: Hrůza a Valkýra. U těch ostatních se obávám, že ti názvy nic moc neřeknou.
Díky moc za odpověď.
Jsem velmi zvědav na ty mocné potvory a ještě zvědavější, co je nejmocnější potvora ze všech... :D
Jinak ty oddíly zní dost zajímavě. :wink:
Takže zkrátka, už aby tady ty Hry mocných přede mnou byly. :clap:
Být normální je nuda...

RR

Příspěvek od RR » 23. 10. 2013, 07:54

Nejmocnější potvora ze všech je Zvědavost...zabila i kočku a ta měla devět životů... :-)=

Thror
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thror » 7. 11. 2013, 13:50

Nemohli by ste tie teaser články na Hry mocných vypúšťať častejšie? Už mi stihli na stole uschnúť všetky sliny od toho posledného.

Ináč, chcel som ešte dať autorom jeden návrh ohľadom osobných denníkov: Ten, ktorý ste urobili pre DRD2 mi veľmi vyhovoval rozmiestnením kolóniek a tak, ale nepáčilo sa mi, že mal na okrajoch takú tú "akože stará kronika" grafiku. Vyzerá to veľmi efektne, ale spotrebu toneru na vytlačenie jedného denníka to zvyšuje snáď dvojnásobne. Preto by bolo podľa mňa skvelé, keby ste pre prípadné nasledujúce denníky, čo sa chystáte vydať, vytvorili aj alternatívnu "light" verziu, ktorá by obsahovala iba tie kolónky a písmo. Táto žiadosť vychádza jednoducho z toho že úspora toneru je pre mňa často dôležitejšia než estetický vzhľad môjho osobného denníka (a ten si zvyknem aj tak často sám upraviť občasnou ilustráciou, či podfarbovaním).

Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“