Čarodějovy mistrovské manévry

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Kastaur

Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od Kastaur »

Zdravím vás,
při našich hrách narážíme na jednu nejasnost s mistrovskými manévry u povolání vycházejících z Zaříkávače (Čaroděj, Mág, Druid).
U těchto manévrů je v pravidlech psáno, že jsou bez aktivace. Část hráčů si myslí, že to znamená, že se mistrovské manévry nemusí platit. Já se zbytkem si myslíme, že dovednosti jako Vládce větru dávají čaroději možnost využití mistrovských manévrů, ale samotné použití se musí platit zdrojem.

A ještě jedna otázečka. Zběhlost dává některé manévry (přesně, mocně, lstivě) zdarma, to je nám jasné. Ale vztahuje se zběhlost i na mistrovské manévry? Např u válečníků, když má válečník dovednost šermíř (mistrovstí v boji proti lidem a zvířatům) a má bojovnickou dovednost Gladiátor (zběhlost v boji proti lidem a zvířatům), znamená to že se zběhlost uplatňuje i u mistrovských manévrů a nebo je válečník také musí platit? Je to podobné jako u čarodějů, jenomže tady je ta provázanost s základním povoláním mnohem těsnější. Zaříkávač má zběhlost jen na modlidby a zakletí, to se dá těžko uplatňovat na magii ohně.

Osobně v tom mám (alespoň doufám) jasno, ale potřebuji názor někoho dalšího abych uklidnil ostatní členy družiny. :)

Díky.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16467
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od MarkyParky »

1) Mistrovské manévry jsou jen posílené verze běžných manévrů. Platí se tedy úplně stejně, pouze jejich efekt je silnější.

2) Zběhlost se vztahuje i na mistrovské manévry. Pokud tedy zběhlost (nebo zbraň) dává nějaký manévr zdarma, s mistrovstvím bude mít postava příslušný posílený manévr zdarma.
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od Fafrin »

Tak pravil MarkyParky.
A já s ním souhlasím.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od Sarsaparillos »

Dovolím si upřesnění, aby v tom bylo úplně jasno:
Aktivace se vztahuje k ZS, ne manévru. Tj. je-li něco bez aktivace, znamená to, že nemusíš platit za použití. Ovšem to se nijak netýká manévrů, které se např. u čaroděje zpravidla platí. Příklady (na toho čaroděje, pokud má uvedené ZS):
1) Přesné plamenné kouzlo: Bez ZS, 1 platba za manévr = cena 1 duše
2) Velmi přesné plamenné kouzlo: ZS Pán ohně zdarma, 1 platba za manévr = cena 1 duše
3) Velmi přesné plamenné kouzlo se silou zabíjet: ZS Pán ohně zdarma, ZS Dračí dech 1 duše, manévr 1 duše = cena 2 duše
4) Velmi přesné plamenné kouzlo se silou zabíjet od soumraku do úsvitu: ZS Pán ohně zdarma, ZS Dračí dech 1 duše, ZS Věčný žár 1 duše, manévr 1 duše = cena 3 duše
A snad v tom nemám chybu :)
Naposledy upravil(a) Sarsaparillos dne 25. 6. 2013, 00:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od vzteklina »

Sarsaparillos píše:...
Když už vysvětluješ, že slovo aktivace se nevztahuje k používání manévrů, tak raději slovo aktivace nepoužívej, když popisuješ placení manévru.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1169
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Čarodějovy mistrovské manévry

Příspěvek od Sarsaparillos »

vzteklina píše:Když už vysvětluješ, že slovo aktivace se nevztahuje k používání manévrů, tak raději slovo aktivace nepoužívej, když popisuješ placení manévru.
Máš pravdu, to jsem zazdil. Díky, opravil jsem to.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů