[DrD II: Mistři] Novinky a informace před Gameconem

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
ValMor
Příspěvky: 165
Registrován: 22. 7. 2009, 06:30
Kontaktovat uživatele:

Re: [DrD II: Mistři] Novinky a informace před Gameconem

Příspěvek od ValMor »

samozrejme kdyz chci pribehovou hru sahnu po necem jinem a pokud chci hru na hrdiny sahnu taky po necem jinem protoze tahle hra svou snahou o univerzalnost vseho do jednoliteho bloku zabila jakoukoliv radost z povysovani a vybavovani postavy, kombeni zvlastnich schopnosti a konflikteni a soucasne nedokazala dodat do hry dostatecnou pribehovou a fiknci silu aby to necim vyrovnala.

Ale jak jsem psal nechci to tu uz po 20te resit ... proste me hra nevyhovuje a na gameconu jsem si to jen potvrdil.
Znovu dekuji vsem za hru a preju altaru co nejvice spokojenych skupin s Mistrama a dekuji vypraveci za vydrz a snahu :)
von Pecka
Příspěvky: 1
Registrován: 26. 1. 2009, 15:54

Re: [DrD II: Mistři] Novinky a informace před Gameconem

Příspěvek od von Pecka »

Já osobně bohužel filosofii DrD II nemám rád a asi na tom nejde nic změnit. Z toho, co je mi o DrD II známo a hraní Bořivoje z Ulče mi přijde, že ta příručka mistrů zřejmě rozšiřuje základní pravidla rozumným a citlivým způsobem.

Ke hře samotné bych podotknul, že se mi velmi líbil setting a atmosféra, kterou setting navozoval. Potvrdila se mi moje domněnka, že lidi, kteří dvojku vyvíjejí, jsou výborní PJ, ale prostě vyvíjejí systém, který se mi nelíbí.

Pokud nemá být Lešské království ilustračním settingem k těmi Mistrům, zvažte, prosím, jeho vydání jako samostatné knihy. Rozšíření k Tarii byla výborná a tohle vypadá jako podobný žánr a kvalita.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: [DrD II: Mistři] Novinky a informace před Gameconem

Příspěvek od Charles »

Lešské království bude ukázkovým prostředím pro Hry mocných. To je historická nutnost - ona totiž mistrovská hra se bez vazby na nějaké reálie hrát nedá. Pokud bychom nepoužili nějaký setting, tak nebudeme schopní v příručce ukázat, jaké problémy mocné postavy řeší, jaké překážky překonávají a jaké akce k tomu používají. Předběžně odhaduji, že popis Lešského království, měst, organizací + nástin dvou až tří dobrodružství a další zápletky, překážky a zajímavé akce na ně navázané budou zabírat zhruba třetinu knihy (drtivá většina toho je už napsaná).
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: [DrD II: Mistři] Novinky a informace před Gameconem

Příspěvek od ilgir »

Ještě doplním - lešské království jsme do knihy dali z důvodů popsaných Charlesem. Není zamýšleno jako "ten jediný správný setting pro Hry mocných", ale pouze jako ukázkové prostředí. Nicméně pokud se někomu líbí a chce v něm hrát, tak v knize toho najde dost a dost, aby se to dalo považovat za (plnohodnotný) setting.
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů