Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Oficiální diskuze k nové generaci DrD, vydané v roce 2011.

Moderátoři: Bouchi, Pieta, Charles

Uživatelský avatar
Ocho
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 8. 2010, 09:10

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od Ocho »

PotulnyDruid píše:á osobně si myslím, že se tam autoři trochu zamotali, jelikož dělali magii (duše) ale v podstatě to jsou věčinou mocnější verze prokletí (vliv).
S tímhle bych souhlasil. Jak já vidím znamení, tak jsou to de facto kletby proti nemtvým, oživeným a běsům. Takže by to imho měl být vliv.
Ale pak jsou tu tvorby esencí a talismanů a to je zase znalost a ta obecně spadá pod duši.
Imho by to mělo vypadat Znamení (vyhrazené, Duše/Vliv), ale autoři to asi chtěli někam jednoznačně zařadit. Ale vzal-li bych to logicky a analogicky :-) ke kletbám a požehnáním, používal bych Vliv.
Obrázek
Družina VOMPF
Ideální PH je neutrální.
Uživatelský avatar
Charles
Příspěvky: 3636
Registrován: 21. 7. 2009, 20:13

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od Charles »

Souhlas, tady to nám v pravidlech trochu uteklo. Kdybych dnes dělal opravenou verzi, zařadil bych kletby a požehnání a vedmácká znamení stejně. Ale nejsem si jistý, jestli pod Duši nebo pod Vliv. Protože kdyby se dala prokletí a požehnání pod Duši, tak by se s jejich pomocí dali ochraňovat spolubjovníci pomocí zaříkávačovy ZS Bystrost. Kdežto teď je na totéž potřeba mít z mastičkáře ZS Ostrý jazyk. Ovšem povaha té činnosti ji zařazuje spíš pod Vliv... :think:

Co o tom soudíte vy?
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od PotulnyDruid »

Charles píše:Souhlas, tady to nám v pravidlech trochu uteklo. Kdybych dnes dělal opravenou verzi, zařadil bych kletby a požehnání a vedmácká znamení stejně. Ale nejsem si jistý, jestli pod Duši nebo pod Vliv. Protože kdyby se dala prokletí a požehnání pod Duši, tak by se s jejich pomocí dali ochraňovat spolubjovníci pomocí zaříkávačovy ZS Bystrost. Kdežto teď je na totéž potřeba mít z mastičkáře ZS Ostrý jazyk. Ovšem povaha té činnosti ji zařazuje spíš pod Vliv... :think:

Co o tom soudíte vy?
Mě osobně by se víc líbi Vliv (tak to i hrajem). Za prvé mi to k povaze požehnání a prokletí více sedí (i s přihlédnutím k ZS Ostrý jazyk - mě to připadne až stylové, ikdyž nezamýšleně) a za druhé, to všechnu magii necpe na jednu vlastnost, což myslím není špatné.
under construction
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od crowen »

Jak já vidím znamení, tak jsou to de facto kletby proti nemtvým, oživeným a běsům
S tym si dovolim nesuhlasit, ak je Vedmak tvoreny podla Sapkowskeho Zaklinaca, tak to nie je pravda. Geralt pouzival znamenia napriklad na ukludenie kobyly, prepalenie put ci zaletovanie deraveho kotlika, ako obranu pred magiou atd.
Uživatelský avatar
PotulnyDruid
Příspěvky: 313
Registrován: 28. 8. 2012, 13:51
Bydliště: Brno

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od PotulnyDruid »

crowen píše:
Jak já vidím znamení, tak jsou to de facto kletby proti nemtvým, oživeným a běsům
S tym si dovolim nesuhlasit, ak je Vedmak tvoreny podla Sapkowskeho Zaklinaca, tak to nie je pravda. Geralt pouzival znamenia napriklad na ukludenie kobyly, prepalenie put ci zaletovanie deraveho kotlika, ako obranu pred magiou atd.
To je hezké...ale proč do toho pleteš pana Sapkowskeho, když se tu probírá jerní mechanika DrD2? Já stím naopak soulasím, mechanicky jsou to prokletí na dohled působící na nemrtvé, oživené a běsy.
under construction
Uživatelský avatar
Fafrin
Příspěvky: 2385
Registrován: 4. 3. 2010, 22:15
Bydliště: Olomouc

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od Fafrin »

Yeah - Geralt nebyl zdaleka jen vědmák. Což je důvod, proč by bylo špatně povolání vědmáka taková znamení přidávat.
Takový kouzla/dovednosti patři jiným povoláním případně pod doménu alchymistových zázračných lektvarů.
DrD 1.x od roku 1996, od 1997 jako PJ. Bývalý ORG, občasný LARPař. DrDII since beginning.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3749
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od crowen »

Fafrin píše:Yeah - Geralt nebyl zdaleka jen vědmák. Což je důvod, proč by bylo špatně povolání vědmáka taková znamení přidávat.
Takový kouzla/dovednosti patři jiným povoláním případně pod doménu alchymistových zázračných lektvarů.
???????????????? A co bol, ak nebol vedmak?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od Aljen »

nebol iba vedmak v zmysle DrD2 ak spravne chapem
minimalne hraniciara este leveloval :)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Aen Dh'aard
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 8. 2011, 20:26

Re: Vědmák - gameplay, aneb jak se vám hraje?

Příspěvek od Aen Dh'aard »

crowen píše:???????????????? A co bol, ak nebol vedmak?
Viz třeba tu → viewtopic.php?f=262&t=8875&p=335982&#p335982
Odpovědět

Zpět na „Dračí doupě II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů