Laviatanska skola magie

Družinová sekce pro Valora a spol.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Valor
Příspěvky: 306
Registrován: 12. 6. 2010, 12:05

Laviatanska skola magie

Příspěvek od Valor »

Laviatanska skola

Skola byla zalozena pozdeji nez Sulfurianska, a hlavne na jinych zakladech. Studium se neplati, zaci jsou vybirani ve veku 12 let Laviatanskymi mistry, kteri obchazeji vesnice. Pokud ma dite rodinu, ta navic dostane kompenzaci za uslou pracovni silu. Lavitanska skola posiluje nejen ducha a mysl, ale take telo. Protoze jak tvrdi, jen v silnem tele muze byt silna duse. Laviatane tvrde trenuji jak boj tak magii, proto se jim nedostava veskerych moznosti ktere ma bezny carodej. Jmenovite Laviatane nikdy nevytvori obraz sama sebe v astralnich sferach proto nemouhou povolat pritelicka jako ostatni carodejove.

Novic
Laviatansky Novic ma pravo studovat. Dostanu se mu jidla a postele. Jeho vycvik je zameren na rychlost mysli a obratnost tela. U studia nejde ani tak o zvladnuti primeho kouzleni, jako spise o pochopeni principu.

Adept
Laviatansky novic jenz slozi zkousku zeleza, je povysen na adepta. Jako adept ma volny pristup do knihovny a take vice volneho casu k samostudiu. Navic zapocne jeho trening s mecem a stitem. Adept se nauci mec vyuzivat jako prodlouzeni sve ruky, takze jakekoliv kouzlo seslane dotykem, umi seslat pomoci dotyku mecem. Jedna se vsak jen o mec ktery on sam vykouzlil.

Ucen
Zkouska stribra deli Adepta od zkiskani titulu Ucne. Ucen obdrzi ucnovsky prsten jako symbol sveho postu. Ucen je zodpovedny za fyzicky trening skupinky novicu. On sam se nauci jak lepe vyuzit mec nejen v boji. Pokud drzi v ruce mec, ktery sam vyvoval, ve chvili kouzleni, lepe se soustredi, jeho jistota roste (+1 k sesilani). Ucen ma navic pravo se zucastnit kazdorocniho turnaje skoly.

Tovarys
Tovarys je ten kdo uspesne podstoupi zlatou zkousku. Jak rostou Tovarysovi pravomoce rostou i jeho povinosti. Tovarys vyucuje magii ve skupinkach novicu a adeptu. Navic zajistuje bezpeci skoly, v pripade ohrozeni ma povinost ji branit. Odmenou mu je laviatanska znalost vrhani kouzel. Tovarys kouzly nestrili, mystot toho je vrha (misto pravidel pro strelbu se pocitaji pravidla pro vrh). Dostane robu, ktera symbolizuje jeho postaveni. Tovarys je uz velmi vazenou osobou na skole. Navic je tovarys konecne trenovan v noseni zbroje.

Mistr
Stat se mistrem neni nic jednoducheho. Mithrilovou zkousku prezije jen malo kdo. A ne kazdy kdo ji prezije je schopen nadale bezne zit. Mistr Dokaze vyuzit svuj mec jako jakykoliv jiny carodej bezne pouziva svoji hul. Navic jeho zbehlost v materialni magii a boji mu dovoluje vyvolat v ramci jednoho kola jak svuj mec, tak svuj stit. Mistru je malo, a vetsina z nich cestuje a hleda nove talenty pro skolu.

Velmistr
Laviatanska skola je rizena radou velmistru. Aby se mistr stal Velmistrem, musi mu jiny velmistr podstoupit sve misto. Pocet slenu v rade je konstatni. Je to 5. Ostatni clenove rady pak musi noveho velmistra schvalit a to jednohlasne. Velmistri mistri boje s materialni magii a nikdo presne nevi ceho jsou schopni. Minimalne vzdy dva jsou pritomni na skole, ostatni vetsinou cestuji.
Odpovědět

Zpět na „Valorova družina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů