Dojmy po Slezině

Podzimní setkání komunity RPG Fóra, tentokrát ve středních Čechách a v termínu 4. až 7. 11. Pojeďte s námi na chatu oslavit svátek RPG her!
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Dojmy po Slezině

Příspěvek od Naoki »

Tak nejdřív z mé strany: pro začátek se chci všem omluvit za problémy s placením. Cenu jsem spočítal podle údajů přihlášených a zapoměl jsem varovat, že se odvíjí od jejich počtu, takže potom nastalo pro všechny nepřijmené překvapení. Z mé strany jsem si ale pro příště vzal organizační ponaučení.

Chtěl bych každopádně v první řadě poděkovat Markusovi, za to že se ujal organizace. Děkuju Jersonovi a spol. za velmi vydařenou Omegu, Chvalovým za deskovky a karetní hry a obecně všem za to, že jste se zúčastnili. Doufám že jste si i přes komplikaci Slezinu užili.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od ilgir »

Ha! Urvu si tedy první odpověď.

Tohle byla podařená Slezina, hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti. Změna prostředí měla svá pozitiva (víc místa, víc klidu, pohodlnější sociální zařízení i kuchyně, blízkost pro Čechy), i negativa (cena, vzdálenost pro Východnáre, divná voda). Ideální chatu ale asi nenajdem, tak co...

Ve čtvrtek večer nám sice bylo trošku smutno, poněvadž se nás sešlo pouhých šest, ale tyto splíny rozptýlila velice brzy Nekra svým ranním pátečním příchodem. Od té doby bylo už pořád jen veselo.
Děkuji Markusovi za hru na sovětské agenty, kterou pro nás spíchl na koleně a vyplnil tak důstojným způsobem naše čekání na to, až se akce rozjede.
Děkuji Ecthelionům za to, že přijeli a pomohli uspořádat večerní designerský workshop. Peekayovi a Baelaře děkuji za podnětné připomínky (to je asi drzost nazývat "připomínkami" něco, co tvořilo 60% probíraného materiálu...). A taky dík všem příležitostným čumilům a komentátorům.
Airsoft se velmi vydařil a i když byl Jerson s terénem nespokojen, mně to docela vyhovovalo. Rozhodně jsem vydobyl víc fragů než minule. :-)= (Btw. víte, že pan správce taky hraje airsoft? A to, na čem jsme hráli, bylo vlastně jeho hřiště?)
Rád jsem se seznámil se hrami Once Upon a Time a Dixit, což by samozřejmě nešlo bez spoluhráčů, kterých bylo vždycky dost a byla s nimi zábava. Potěšil mě zájem hráčů o Veronu (neúnavný nadšenec Markus, který mě vytáhl na hru v půl jedné v noci) a vyjádřená podpora. Klidně se se svými dojmy svěřte i jiným lidem, kterým by jinak mohla Verona v deskoherní tržní smršti uniknout. $P
Zlatým hřebem pobytu byla pro mě sobotní večerní decentně hororová hra, k jejímuž vedení jsem se rozhoupal a v žádném případě nelituji. Právě naopak - vynikající hráči, kteří se mi tam sešli, udělali z tohoto vyprávění neobyčejně intenzivní zážitek, takže jsem se postupně mohl omezit na pouhé moderování metaherních vložek a užívat si. U RPGček mám často problémy s tím, že usínám, a hry mi připadají příliš zdlouhavé. Ne tak tomu bylo u této dvouapůlhodinové hry nabité skvělým příběhem, který zkonstruovali Jerson s Asgardenem, zatímco Treven do něj vnesl fascinující psychologii a Klára jim všem zdatně sekundovala. Jana, která byla v roli posluchačky, trefně konstatovala, že jí připadalo, jako když to máme celé připravené. Tak dokonale jsme se ideově sešli, ač šlo o čistou improvizaci.
Nakonec poděkuji Pietovi za masalu, které tentokrát díky dobré organizaci bylo dost pro všechny.

Rád jsem vás všechny viděl a těším se zase příště.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Wan-To »

A já zkusím příště přijet na trochu delší dobu :roll:
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od ilgir »

Jo, to mi ještě připomnělo: Kdybyste to někdo nevěděl, tak ten černovlasý týpek, co přijel s Wan-Tem, byl Prokop Smetana, ilustrátor Verony.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Antharon »

Tak sme si zase užili slezinu ako sa patrí!
Cítil som sa úplne skvele a aj napriek väčšiemu počtu mi pripomenula atmosférou komornú slezinu zpred roka na strážnej.
Nové miesto bolo podľa mňa veľmi vítanou zmenou, pretože sme sa konečne nemuseli tlačiť v štyroch miestnostiach. Jediným negatívom bolo nečakané vysvetlenie spôsobu platby, ktoré nebolo zase až tak hrozné a podivná voda, ktorá síce nebola nijak závadná ale zle sa pila.
Samotné hry som stihol tri - na začiatok dračák2 s Peekayom, kde som si splnil sen hrať za fantasy superhrdinu barbara Hruna so všetkým, čo k jeho roli patrilo. O nič menšia vďaka patrí aj ostatným spoluhráčom.
Potom nasledovala Jersnova omega v ktorej sa Kurtovi konečne dostala do rúk snajperka, avšak kvôli hnusnému počasiu ostala v kufre auta (ktoré prežilo bez újmy!). Hra bola ešte lepšia ako predchádzajúca misia, ktorej sa účastnil.
Nakoniec sme deň dorazili šialenou hrou o Mythos pokémonoch pod systémom o anime školáčkach misery bubble. Je divné, že tento šialený úlet mal viac aspektov kozmického hororu, než by sa čakalo (rekurzívne a fraktálne útoky, výpočet zranenia pomocou L'Hopitalovho pravidla, neeuklidovské popisy miest...)
A samozrejme skvelé doskovky Once upon a time a Dixit, ktoré poskytli fenomenálnu lekciu surrealizmu!
Nesmieme zabudnúť ani na sadu experimentálnych masál, kde každá priniesla jedinečný typ chute :)
Každopádne najlepší na slezine boli už tradične skvelí ľudia, bez ktorých by to nebolo ono a už sa na nich teším za pol roka...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Hike »

Byl jsem teď na své první Slezině a musím říct, že jsem nevěděl, co od akce čekat, ale moje nemalá očekávání byla téměř beze zbytku naplněna.

Ve čtvrtek večer a v noci jsme si zahráli nějaké deskovky, v pátek pak polední hra Časy se mění, byla poznamenána z mojí strany trošku tím, že jsem netušil, co od hry čekat a co se bude dít, nicméně Markus vysvětlující pravidla a to "o co půjde" v roli byl famózní a až jsem nevěřil, když na konec oznámil, že to byla teprve jeho druhá hra.

Sobotní hry DrD 2 a Omegy byly pro mě zlatými hřeby Sleziny. Velmi se mi obě líbily a jediné, co mě trošku mrzí bylo to, že se Omega kryla s hrou Ecthelionů, kterou jsem chtěl také vyzkoušet v praxi.

Jsem rád, že jsem vzal s sebou Once upon a time, protože při setkání se svými běžnými spoluhráči jsem ji neměl ještě možnost vyzkoušet, ale ukázalo se, že je to dobrá hra, i když místy dost haluzná. Nicméně neslyšel jsem na ni žádnou vyloženě negativní kritiku.

Jen ta neděle mi přišla dost dlouhá a doufám, že jsem Markuse moc neštval tím, že jsem se chtěl v rozumné době dostat domů. Jako shrnutí můžu napsat, že příště se budu velmi snažit, abych se opět mohl zúčastnit, setkat se se všemi, které jsem potkal a zahrál si s nimi nějakou hru. Ani jako člověk, který nikoho z fóra nezná, nijak zásadně na fórum nepřispívá, jsem se necítil nějak nepatřičně, ale všude jsem měl možnost zapojit se do aktivit nabízených ochotnými vypravěči, kterým také patří zvláštní dík - sám se zřejmě vždy zúčastním pouze jako hráč.

A málem jsem zapomněl poděkovat obětavému Lomaxovi, který mne cestou zpátky zavezl do Pardubic, přestože to neměl úplně po cestě. A kromě toho jsme si moc pěkně popovídali o Sapkowského knížkách, RPG, DrD2 a tak.

------------------------------------------------------------
Poznámka pod čarou:
Pro všechny, kterým se Once upon a time líbila a snad by ji i chtěli pro sebe (dotazy byly):
Planeta her - Brno
Svět deskových her - Praha
pokud si ji budete pořizovat, doporučuji rovnou s rozšířením Dark Tales (obsahuje oblíbené elementy jako Grave, Dying, Cursed, Ugly apod.)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Jerson »

Mé dojmy jsou dobré. Zahrál jsem si Omegu, airsoft a Ilgirův horor, přičmž všechny tři hry vyšly velmi dobře a všem spoluhráčům děkuji - Omega tentokrát fungovala naprosto bez potíží, alespoň myslím, a u hororu jsem se sice nebál, ale jinak to byla dost dobrá hra.
S airsoftem jsem spokojen jako obvykle, vyzkoušeli jsme ledacos a vstřícný přístup správce mě mile překvapil.

Trochu jsem si i popovídal s lidmi, byť méně než v předchozích slezinách. Deskovky jsem tentokrát nehrál žádné, výběr tentokrát nepadl do mé krevní skupiny, takže příště asi vezmu Space Alert.

A teď drobné nevýhody - totiž peníze. Nocležné jsme probrali dostatečně, tomu snad jen dodám, že v podobném případě to bude chtít jasně napsat celkovou sumu už na začátku a aktualizovat podíl jednotlivých lidí až do chvíle, než se vybere záloha. Chata byla fajn, dvě stovky za noc pro mě nejsou problém, vzhledem k pohodlné posteli, teplé sprše a dostatku místa, a alespoň se vyhneme nepříjemným překvapením.
Druhá věc se týká softu, který se mi občas poněkud prodražuje, ale co bych pro své oblíbené hráče neudělal (a ty ostatní zkasíruju dodatečně 8) )
A nevím jak dopadl Pieta s návratností za Masalu - mám dojem, že korelace mezi mírou dobrovolnosti a chutí není dostatečná a ač se mluvení o penězích považuje za neslušné, možná by také pomohlo zveřejnění Pietových nákladů a příjmů, aby měli ostatní představu.

Toť z mé strany vše.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Pieta »

Jerson píše:A nevím jak dopadl Pieta s návratností za Masalu - mám dojem, že korelace mezi mírou dobrovolnosti a chutí není dostatečná a ač se mluvení o penězích považuje za neslušné, možná by také pomohlo zveřejnění Pietových nákladů a příjmů, aby měli ostatní představu.
Ještě jsem se nedostal k tomu si to přepočítat, takže sám nevím. (-:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Pieta »

I když jsem se původně ani nechystal hrát a čekal jsem, že budu jako obvykle pobíhat od hry ke hře a očumovat, nakonec mě páteční hromadná organizace her nalákala, takže jsem si dal dvě hry, Dirty Secrets s Baelarou a Světoběžníky s E2, a s oběma jsem byl velmi spokojený (i když na světoběžnících jsem byl po DS dost vyšťavený a bylo to myslím poznat).

Chata se mi hodně líbila, konečně se dalo hrát separátně a nemuseli jsme o sebe navzájem zakopávat. I ten kiks s cenou byl pro mě poměrně mírný, a i za vyšší cenu mi to přišlo víc než přijatelné. Určitě bych se nebránil, kdyby se tu za rok slezina konala zase.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Ecthelion »

Dojmy po Slezině jsou velmi pozitivní. :wink:

Na začátek bychom chtěli poděkovat Naokimu za zajištění chaty, Krutovládci za organizaci na místě, Bubákovi jako ubytovacímu důstojníkovi, Hikeovi za pohádky, Peekaovcům za Dixit, ilgirovi za Veronu, pietovi za masalu, stejně jako všem ostatním, kteří na Slezinu přijeli a měli jsme možnost si s nimi popovídat nebo zahrát (a které jsme zapomněli jmenovat osobně). :wink:

Přestože jsme původně popravdě chtěli spíše pokecat než opravdu hrát, nakonec jsme hráli dvě velice dobré hry - Dirty Secrets, které vedla Peťa a které mě opravdu velice příjemně překvapily (byla z toho velmi dobrá hra, která perfektně představila systém) a naše Světoběžníky, kdy profesor Svoboda s přáteli, doprovázen madame Šrobárovou, vyrazili hledat zlaté město ztracené ve střední Africe. Nám se hra velmi líbila a doufáme, že i hráčům.

Zahráli jsme si i velmi dobré Once upon a time (které už sháním, bych si je zakoupil)... kde je nezapomenutelná hra s Trevenem o půl druhé ráno (a příběhu o prokleté létající plechovce), Dixit a Veronu, která nás (jak obvykle deskovky moc nemusíme) velice příjemně překvapila a hodnotíme ji opravdu hodně vysoko.

Těšíme se na vás zase na jaře!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Markus »

Já měl ve čtvrtek večer dobrej splín, protože nás tam bylo šest a padl na mě pocit toho, že to nemá cenu. :-? Nicméně pátek to rychle rozptýlil, jak se začali sjíždět lidi, a nakonec bylo fajn. I když 25 lidí mi pořád připadá "málo", doufal jsem ve třicítku, kor když se Slezina po dlouhé době pořádala v blízkosti Prahy, aby mohli dojet i Češi. Ale co, na jaře budeme zase v Brně a zase, jako tradičně každé jaro, se nás na Strážnou narve přes třicet :)

Malá účast bude IMHO daná i nedostatkem "marketingu" - už delší dobu Sleziny záměrně děláme (dělám?) tak, že se o nich ví prakticky jenom tady na Fóru ve speciální sekci, neexistují žádné pozvánky ani oficiální oznámení "pro veřejnost" na hlavní straně, pozvánka přes hromadný e-mail, atd. Důvod je jednoduchý: vždycky jsem slezinu bral jako naši "soukromou" akci pro lidi, kteří sem pravidelně chodí a sledují to. Nicméně - a tohle je na diskuzi - možná můžeme začít uvažovat o větší veřejnosti. Ne že bych nutně chtěl přitahovat "cizí" lidi, ale napadlo mě, že je asi dost lidí, které známe a kteří na Fórum dřív chodili (a třeba byli na některé z minulých Slezin), ale teď už to tu nesledují a Sleziny si nevšimnou. Kdyby je někdo oslovil, třeba by rádi přijeli (takhle to bylo s neohlášeným Trevenem, který tuším přijel jen díky tomu, že jsem ho osobně pozval :) ).

No, tohle je slovo do pranice a řešit se bude hlavně asi příští podzim - jestli pojedeme znovu na tuto chatu, která má kapacitu klidně pro 40 lidí. Na jaře v Brně bych to asi neřešil, tam se každoročně sjede lidí víc než dost (a ta chata je malá).

Trochu mě mrzí, že stále míň a míň lidí je ochotno přijet ve čtvrtek. Dřív se nás ve čtvrtek sjela klidně polovina účastníků, teď to bývá sotva hrstka lidí. Skoro přestává mít smysl jezdit na Slezinu od čtvrtka, je to akorát depresivní. :-? Je vidět, že osazenstvo stárne a ze studentů se stávají pracující... kteří si nechtějí vybrat dovolenou. O-)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Antharon »

mno ja si myslím, že slezina je súkromná akcia a pozývať by sa mali ľudia primárne tak, že ich niekto zavolá. Volanie ľudí, ktorí na slezinu patria a nevšimli si by mala byť samozrejmosť, veď čo by to bolo bez trevena že? :)

btw, nepozrieme sa v brne po niečom väčšom? strážná začína praskať a ak nebude také teplo ako posledné sleziny tak sa fakt nepomestíme
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Naoki »

Mě by na druhou stranu nevadilo otevření Slezin. Koneckonců i kdyby se propagovala tak nečekám, že by počet účastníků náhle zdvojnásobil a je to dobrá příležitost, jak poznat nové nadšence.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Jerson »

Jsem spíše pro menší sleziny než větší. Už ve třiceti lidech není šance popovídat si ani s polovinou, natož si s nimi zahrát, a i když na srazy jezdím od prvního, tak pokaždé dojíždím s tím, že některé lidi neznám - a to i opakovaně.
A nemyslím si, že více lidí je lepší než méně lidí, protože pak se stejně společnost začne dělit.
Klára

Re: Dojmy po Slezině

Příspěvek od Klára »

Ahoj,
tak jsem navštívila fórum a řekla jsem si, že sem musim taky něco napsat...
Nejdřív bych začala tím, že slezina velmi předčila moje očekávání. Jela jsem tam s tím, že si po večerech zahraju nějakou tu deskovku a jinak přes den nebudu mít co dělat, protože RPG moc nehraju a na airsoft mě Ilgir nechce pustit aby se mi prej něco nestalo :-?. No ale všechno bylo jinak. Zahrála jsem si tři RPGčka a všechny mě bavily (i když Og dost utrpěl tím že jsme ho hráli někdy do dvou v noci :)). Drd 2 mě taky docela kladně překvapilo, protože i přes to, že jsme hraním strávili asi čtyři hodiny, nemůžu říct, že bych se při tom nudila :). No a horor, ten mě překvapil nejvíc, protože jsem při něm ani navzdory tmě a uspávajícímu prostředí neusínala a dokonce mě nabudil tak, že jsem potom až do dvou hrála Once Upon a Time (přičemž jsem u toho málem umřela smíchy u létající plechovky a starého muže s ženou... :D ). Taky musím samozřejmě poděkovat Pietovi za zpříjemění celého pobytu masalou, která byla to jediné co nás dokázalo od her odtrhnout :). No, vlastně bych vůbec chtěla poděkovat všem, protože jsem si to opravdu užila a jako jediná chyba mi přijde to, že to trvalo jenom tři dny...
Odpovědět

Zpět na „Podzimní Slezina 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti