Zbraně?

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zbraně?

Příspěvek od Quentin »

Bere na slezinu někdo zbraně? Já bych mohl vzít do auta dvě jedenapůle. Sice jsem dlouho nešermoval, ale nemuselo by bejt špatný se s někym protáhnout.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Zbraně?

Příspěvek od Naoki »

já bych mohl vzít max. larpovskou zbraň
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Quentin »

Po pravde, kdyz vezmu oba mece, tak bude stacit, kdyz se najde nekdo, kdo se bude chtit pobit :-)
Ptam se hlavne, abych vedel, jestli ma cenu se s tim tahat.

Akorat nemam rukavice, tak kdyby nekdo mel nejake pracovni, nebo tak neco...
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Jarilo »

V životě jem nešermoval, ale pokud bude příležitost, docela rád bych si to vyzkoušel. Jestli teda budeš mít, Quentine, trpělivost se začátečníkem =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Conlai »

Já jsem dělal jen japonský šerm a trochu jsem přičuchnul k italské renesanci... ale to je hodně dávno. S mečem si každopádně rád zablbnu, když mě někdo hned nedekapituje. :D
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Zbraně?

Příspěvek od Insolitus »

Quentin píše:Po pravde, kdyz vezmu oba mece, tak bude stacit, kdyz se najde nekdo, kdo se bude chtit pobit :-)
Ptam se hlavne, abych vedel, jestli ma cenu se s tim tahat.

Akorat nemam rukavice, tak kdyby nekdo mel nejake pracovni, nebo tak neco...
Myslíš jako železný??? Tak do toho bych bez platovek, helmy a alespoň prošívky nešel. Dělám to už nejakej ten pátek a věř mi, že bez zbroje je to hrozně nebezpečný.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Quentin »

Já jsem šermoval asi 3 roky jen se svářečskejma rukavicema a nikdy se nikdo nezranil. Snad až na par odřenejch kloubů a jedno roseklý obočí a jedny natrhly gatě, ale jinak nic vážného.

Vážně se není čeho bát.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Jerson »

Quentin píše:Já jsem šermoval asi 3 roky jen se svářečskejma rukavicema a nikdy se nikdo nezranil. Snad až na par odřenejch kloubů a jedno roseklý obočí a jedny natrhly gatě, ale jinak nic vážného.

Vážně se není čeho bát.
Ehm, protipříkald - znám člověka, který si prvním boji ocelovým mečem málem přišel o prst, a to ani on, ani jeho protivník nebyli obzvláště agresivní nebo nešikovní. Ale měl právě jen kožené rukavice.
Osobně bych se toho bál docela dost. I když šermíři jsou tvrdí chlapi a něco musí vydržet, ne? :-)
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zbraně?

Příspěvek od Antharon »

Quentin píše:Já jsem šermoval asi 3 roky jen se svářečskejma rukavicema a nikdy se nikdo nezranil. Snad až na par odřenejch kloubů a jedno roseklý obočí a jedny natrhly gatě, ale jinak nic vážného.

Vážně se není čeho bát.
jooo, to mňa raz bodli dýkou do čela pri bloku... ešte že bola úplne tupá :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Conlai »

No jo. Šerm je ohánění se kusy relativně ostrého železa. Ano, je to nebezpečné, for fuck's sake, pochopitelně. End of disclaimer. :roll: $P
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Zbraně?

Příspěvek od Antharon »

Oháňanie kusmy železa je veľmi nebezpečné, preto by ste ho nemali skúšať vy doma. Nezabudnite, my robíme pičoviny za vás a tak vy môžete žiť bez obáv...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Zbraně?

Příspěvek od Insolitus »

Tak to jste asi byli neuvěřitelně šikovní
Dělám německou školu, přelom 14. a 15.stol a kdykoliv sme šermovali bez zbrojí, tak jedině v pomalém tempu (což pak složí na zkoušení technik, vstupování do tempa apod, ale není to souboj o snaze zvítězit) a vždycky z toho byla krev, nikdy nic vážnýho, ale když se i tom nejpomalejším tepmu bez problémů stane, že špatně odhadneš akci soupeře, vyrazíš mu do protipohybu. Ve vyžší rychlosti bych do toho nešel.

Myslím, že by bylo mnohem lepší vzít nějaký tréningový měkčený meče. Sice se s nima šermuje hůře, ale dá se už zrychlit a už to může je nějaké poměření sil.
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně?

Příspěvek od Quentin »

Insolitus: Zjevně to berete mnohem vážněji než my. My máme takové pochybné základy itálie a šermujeme velmi zlehka, i když celkem rychle. Převážně používáme jedenapůlky, které v těch dvou rukách vždycky udržíš (zastavíš, zpomalíš).
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Insolitus
Příspěvky: 620
Registrován: 17. 8. 2007, 12:50

Re: Zbraně?

Příspěvek od Insolitus »

to Quentin: pokud se ještě vejdu do chaty, můžem to zkusit. Další debatování o tom, že každý máme očividně jinou zkušenou, by nikam nevedlo.
Každopádně, pokud máš nějaký tréningový "bacátka" zkus je vzít taky 8) 8) 8)
RPG Kuchyně 2014 Opportunity - Právě vyšlo nejnovější číslo Parlamentního plátku, časopisu o politice a pro politiky. Takže rychle do poslaneckých lavic a za řečnický pult. Letenky na Seychely nerostou na stromech!!!
RPG Kuchyně 2010 Astra non mentiuntur - RPG Kuchyně 2011 Na kraji - RPG Kuchyně 2012 Poslední soud
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Zbraně?

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Heh, kdybych jel na slezinu, vzal bych kordy... hmmm... lákavé...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů