Aljen's crunchy bits

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Aljen »

Nech si aj ja vytvorim malu utulnu odnoz z hlavneho threadu, aby som mal jasne ci budem aj GMovat alebo iba hrat (s tym suvisi pocet sudkov piva ktore mam pre seba nakupit)
----------------------------------------------------------
Ponukam hry:
3:16 jednoduchu alebo kampan version s mojimi houserules

Ratpack cartoonovita svanda na bandu potkanov ktorych ulohov je vyriesit nejaky zasadny potkani problem

Ak by bol zaujem tak mozem skusit Carry, Stuper Powers, Cat, Shotgun Diaries.

Diaspora "hard scifi"* vo vlastnej FATE3 mutacii ma u mna prioritu.
Chcem vyskusat one-shot pre 2-4 hracov v tomto systeme skor ako sa mozno pustim do dlhsej kampane v BA.
V tomto systeme je castou zabavy spolocna tvorba hviezdnych systemov a charakterov (tie su pri generovani ciastocne previazane vdaka samotnemu systemu) a nerad by som o nu prisiel. Nevyhoda je ze zaberie cas ktory by sa na Slezine dal stravit aj zaujimavejsie ... hranim inych hier :)
moznosti su asi tieto:
1) vygenerujeme system a charaktery na mieste x hodin pred tym ako zacneme hrat samotnu hru (x >= 1)
  • a) pomocou travellerovskych tabuliek a nahodneho nahadzovania karier, ktoru transformujeme potom do FATE aspektov a skillov
    b) pouzijeme originalny postup pisania backgroundu v piatich krokoch
2) vygenerujeme postavy a hviezdne systemy individualne v pribehu dna, vzdy s tym kto bude mat cas
3) vygenerujeme postavy a hviezdne systemy tu v tomto threade

Ak ma niekto zaujem hrat vyjadrite sa.
Co sa tyka postav... vstupnym predpokladom hry je ze budu fungovat ako druzina (aj z dovodu obmedzenosti casu).

*:hard scifi dava doraz na technicku a vedecku cast tak ze technologie, ktore sa vo fikcii objavia su extrapolaciou toho co je dnes vo vede zname. Takze ziadna antigravitacia, teleportacia, newtnovska fyzika pri pohybe. Cestovanie rychlejsie ako svetlo existuje ale je dost obmedzene (len na cestu medzi systemami). Ide stale o sci-fi cize (hrubo povedane) o interakciu medzi technologiou a beznym ludskym zitim ako ho pozname.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Jarilo »

Hlásím se k Diaspoře a bral bych i třetí možnost tvorby postav a hvězdných systémů zda na fóru. Alespoň se budeme těšit, až vytvořené charaktery konečně na Slezině oživíme a ušetříme tím čas, který budeme moc strávit třebas klábosením =)...

Ještě něco - podmínkou mé nadšené účasti je, že se nebude hraní krýt s Peekayovo SW D6...
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Peekay »

Neboj, volajako sa hadam dohodneme - obzvlast, ak budem robit dva behy SW :)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Antharon »

ja by som si uŽ pod aljenom niečo zahral...
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Aljen »

Peekay píše:Neboj, volajako sa hadam dohodneme - obzvlast, ak budem robit dva behy SW :)
zatial niet co dohadovat, je tu malo hard scifi fanusikov okrem Jarila. :(
Setci by len kadejaku magicku haved alebo opery hrali ts.

Nevadi, skusim spisat nieco motivacne a ked sa nikto nechyti donesiem si o sudok piva viac
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Jarilo »

Aljen: Přinejhorším hraní nahradíme pořádným komorním scifi brainstormingem =). Ale snad se ještě nějaký zájemce najde...
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Aljen »

Jarilo píše:Aljen: Přinejhorším hraní nahradíme pořádným komorním scifi brainstormingem =). Ale snad se ještě nějaký zájemce najde...
To beriem tiez... v tom pripade sa to pivo bude hodit
:)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Jarilo »

Já bych radši soudek kofoly =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Mytko
Příspěvky: 1191
Registrován: 6. 5. 2005, 18:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Mytko »

Ja by som si Diasporu rad vyskusal.
DRD2
"I thrust that you understand it isn't just the Narator's job to make sure everybody's having fun. It's everybody's job to make sure everybody is having fun."
- Jonh Wick, Houses of the Blooded
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Jarilo »

Jupí =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Almad »

Je volno na Diasporu? Hraje se až v pá/so?
Starý člen http://rpg.church
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Hike »

Mno, reaguji na Aljenovu nabídku. Rozhodně nejsem proti se zúčastnit, ale mám trošku obavy z toho "hard sci-fi", sci-fi literaturu sice sem tam čtu, ale nehovím té vědecké sci-fi ... ještě tak Asimov nebo případně takové ty space opery, které jsou jenom převlečený western (seriál Firefly). Takže abych se neuvázal ke hře a pak vám to nekazil.

Ani mě eventuelně není proti srsti vytvoření postav tu na fóru, alespoň budu vědět, co od toho čekat a kam svoji postavu ladit. I když vzhledem k mému nevyhraněnému přístupu k věci by nebylo zlé použít ten generátor postav. :o)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Aljen »

4 hraci su max cize to by sme boli vsetci :)
Hike pod ardcore scifi si predstav Asimova, Lema a spol starych panov spolu s novymi panmi ako je Alastair Reynolds.

Neskor napisem viac teraz moc nestiham
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Antharon »

so mnou si asi nepočítal, že?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Aljen's crunchy bits

Příspěvek od Aljen »

ups antharon nejak som ta prehliadol.
V skutocnosti aj tak uvidime na mieste ako kto bude ready a schopny hrat.
Sucastou hry a vobec nie nepodstatnou je totiz j vytvorenie clusteru hviezdnych systemov. To je spolocnou pracou a je podla mna prilis zaujimavou na to aby som to spravil iba ja.

Najhlavnejsimi kamienkami clustera su systemy. Kazdy hrac vymysli jeden na zaklade 3och hodov 4dfudge ktore urcia jeho charakter. Viac hlav vymysli zaujimavejsiu vec. Rovnako pri random mechanizme spajania systemov do clustera vzniknu necakane idei a o to by som nerad prisiel. Postavy nasledne pochadzaju z tohoto clustera a reflektuju (nemusia samozrejme) situaciu aka v clusteri je. Postavy sa pocas tvorby postav (tvorba = odpoved na 4 otazky) prepoja a zvysok ... zahrame :)
Preto radsej tymto procesom prejdeme na Slezine. V Piatok (idealne vo stvrtok ak dojdem stvrtok :)) ) uvidime kto bude dostupny a vytvorime systemy, cluster, postavy. V sobotu v priebehu dna zahrame tak 3-4 hodky tak aby to kolidovalo co najmenej s inymi hrami.

to co zatial takto online mozete urobit je zamysliet sa nad vseobecnym konceptom postav. Navrhujem skor beznu sortu scoundrelov a stratenych existencii. Jasne dalo by sa hrat aj s epileptickym povrazolezcom, slepym neurochirurgom a mozgom vo flasi ale ... asi by to bolo pre mna o dost narocnejsie. Skor sa pokusme o vaznejsiu hru.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti