Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od boubaque »

Ebon Hand píše:Jonka: Ten tvůj FATE workshop mě velmi zajímá, hledám nějaký jednoduchý systém, kde bych mohl odehrát post apo hru v Praze po atomový válce. A rád bych viděl jeho aplikaci a jak ho chytit za správný konec. Pokud to realizuješ, tak toto mění můj status z přijedu možná na přijedu určitě.
Ebon Hand píše:Jonka se vyjádřil, že nejede, tak pevně doufám, že toto někdo realizuje. Přiznám se, že to pro mě byla jedna z hlavních atrakcí. To myslím naprosto vážně.
Mně to taky hodně zajímalo, a když jonka nejede (dobře žes na to upozornil, mně to nedošlo, když se odhlásil), tak bych byl ochotný se na to i nějak připravit, ale bohužel objem jonkových zkušeností já nemám a hlavně jako vypravěč jsem ve FATE vedl jen jednu hru, kde se ještě navíc systém skoro nepoužíval.

Takže pokud to chceme nějak zorganizovat, tak bych to zkusil tak, že z toho uděláme lehce moderovanou diskusi, která by mohla přejít v nějaký krátký herní pokus, nebo aspoň nějaké modelové situace. K tomu bude ale potřeba, aby se předem nashromáždilo aspoň pár otázek, nad kterými se můžou všichni zamyslet už předem. Z jonky se pokusím vytáhnout aspoň něco z toho, co nám chtěl představit on, a sám dám dohromady nějaké svoje poznatky ohledně FATE. Pokud by měl někdo něco dalšího, co by chtěl přednést (postřeh, nápad, netradiční využití nějaé mechaniky, hack/úpravu, ...), sem s tím.

Pokud by někdo, kdo má s FATE víc zkušeností než já, chtěl vést ať už diskusi nebo hru, nechť se nezdráhá přihlásit :-)=
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od jonka »

Ebon: je mi to fakt líto : ( budu muset během dalšího půlroku víc zamakat ať mám čas na slezinu a nebudu muset dohánět resty ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jarilo »

Zejména pro Kina - beru své dva balíky W40k CCG, tak kdo má, vemte je taky. Jednu či dvě partie bychom zvládnout mohli =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od kin »

Jestli ho vyhrabu tak ho taky vezmu ;)
A kdyby někdo měl WoW TCG a byl by ochotnej zkusit to s nováčkem tak vezmu ten svuj "balík" taky .)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ebon Hand »

boubaque píše:...K tomu bude ale potřeba, aby se předem nashromáždilo aspoň pár otázek, nad kterými se můžou všichni zamyslet už předem...
Já bych potřeboval pomoci s tou svojí hrou.
Svět je zničen po nukleární válce, kterou patrně pomohli rozpoutat infiltrátoři mimozemšťanů. Civilizační centra jsou nyní v podzemí, na povrchu přežívají lidské kmeny zotročované mimozemštany. Neexistují původní města a státy.
Nyní zůstali podzemní komplexi, je jich jen pár a mají nové názvy, příkladem:
Metro (bývalá Praha) – výroba farmaceutik, bojové drogy na krátkodobé zlepšování fyzických výkonů a reflexů, přípravky proti spánku, jemné strojírenství – výroba pavouků
Carl Zeis optoelektronik (bývalý Berlín) – výroba špičkových očních implantátů. Umožňují dálkové skenování, přímé navádění řízených střel modrým paprskem vyzařovaným okem na cíle, vestavěný dálkoměr a optický port.
Vojennyj Institut (Kyjev) – biotechnické implantáty. Implantát umožňuje krátkodobé zlepšení fyzických vlastností za běžnou lidskou hranici (např. vyskočit do 2. patra, běh rychlostí 45km/h, minimální vnímání bolesti).
Potřebuji vytvořit parametry na moderní zbraně a skafandry, stávající střelné zbraně, mechy, vznáčedla a mimozemšťany, jsem schopen si přinést kompletní podklady na setting.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22629
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jerson »

A pro jaký systém si to představuješ? případně kolik parametrů a jakého druhu?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12367
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ecthelion »

Ebon Hand píše:Já bych potřeboval pomoci s tou svojí hrou...
...Potřebuji vytvořit parametry na moderní zbraně a skafandry, stávající střelné zbraně, mechy, vznáčedla a mimozemšťany, jsem schopen si přinést kompletní podklady na setting.
To zní jako super projekt a námět na drobný workshop/brainstorming. Strašná škoda, že se na Slezinu nedostaneme.

Nechceš založit téma v RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)? Když uděláš téma pro svůj projekt a nahodíš, s čím potřebuješ pomoct, určitě se najde pár lidí, kteří ti dají nějaké podněty (třeba mě by to zajímalo) a pak si z toho budeš moci vybrat (podle mě ideální využití Fóra)...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ebon Hand »

Chtěl jsem to postavit celé ve FATE a dost jsem spoléhal na Jonku.. :wink: :think: $lol$
Primární pro mě bylo zúčastnit se toho FATE semináře, abych si systém trochu ošahal.
Co parta PK/Aljen?
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Majo »

Ja by som odmastroval Shadows, ak bude niekto chcieť.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 21028
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Markus »

Vůbec jsem to tady nesledoval a najednou vidím, že je nahlášeno 40 lidí a v programu spousta srandy včetně nějakých workshopů. Dokážeme to nějak zharmonizovat na plánu? Minule se osvědčilo mít white-board, na který se na místě všechno rozepsalo. Takže jestli někdo vezme white-board :?:, mohli bychom to podobně udělat ve čtvrtek.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Aljen »

S FATE trochen teraz koketujem takze rad pomozem co budem vediet (prazske postapo je tiez celkom pre mna pritazlive)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Peekay »

Tentokrat whiteboard nechavam doma, su na nom napisane zivotne dolezite informacie ku kampani Star Wars :)

Ebon: FATE na rozdiel od niektorych spoludiskuterov nepovazujem za spasu sveta a liek na rakovinu, takze neviem nakolko mozem byt napomocny. Plus netusim, ako na tom budem s casom - mozno tak vo stvrtok vecer... no, uvidime podla toho ako to vyjde.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9352
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Quentin »

Pokud nezapomenu, tak sebou vezmu pdf Savage Worlds. Byt Ebonem, tak radsi hraju ne uplne dokonalou, ale sviznou, simulacni* hru, nez se snazit rozfungovat fate :think:

*zrovna postapo by si se simulaci sednout mohlo
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6652
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od boubaque »

Pokusím se zařídit náhradu whiteboardu, ale nic nezaručuju, pokud by měl někdo možnost, radši vemte vy.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Peekay »

Quentin píše:Pokud nezapomenu, tak sebou vezmu pdf Savage Worlds.
Mam zobrat fyzicku kopiu?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Zpět na „Jarní Slezina 2010“