Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Zamčeno
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od boubaque »

Ebon Hand píše:Jonka: Ten tvůj FATE workshop mě velmi zajímá, hledám nějaký jednoduchý systém, kde bych mohl odehrát post apo hru v Praze po atomový válce. A rád bych viděl jeho aplikaci a jak ho chytit za správný konec. Pokud to realizuješ, tak toto mění můj status z přijedu možná na přijedu určitě.
Ebon Hand píše:Jonka se vyjádřil, že nejede, tak pevně doufám, že toto někdo realizuje. Přiznám se, že to pro mě byla jedna z hlavních atrakcí. To myslím naprosto vážně.
Mně to taky hodně zajímalo, a když jonka nejede (dobře žes na to upozornil, mně to nedošlo, když se odhlásil), tak bych byl ochotný se na to i nějak připravit, ale bohužel objem jonkových zkušeností já nemám a hlavně jako vypravěč jsem ve FATE vedl jen jednu hru, kde se ještě navíc systém skoro nepoužíval.

Takže pokud to chceme nějak zorganizovat, tak bych to zkusil tak, že z toho uděláme lehce moderovanou diskusi, která by mohla přejít v nějaký krátký herní pokus, nebo aspoň nějaké modelové situace. K tomu bude ale potřeba, aby se předem nashromáždilo aspoň pár otázek, nad kterými se můžou všichni zamyslet už předem. Z jonky se pokusím vytáhnout aspoň něco z toho, co nám chtěl představit on, a sám dám dohromady nějaké svoje poznatky ohledně FATE. Pokud by měl někdo něco dalšího, co by chtěl přednést (postřeh, nápad, netradiční využití nějaé mechaniky, hack/úpravu, ...), sem s tím.

Pokud by někdo, kdo má s FATE víc zkušeností než já, chtěl vést ať už diskusi nebo hru, nechť se nezdráhá přihlásit :-)=
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od jonka »

Ebon: je mi to fakt líto : ( budu muset během dalšího půlroku víc zamakat ať mám čas na slezinu a nebudu muset dohánět resty ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jarilo »

Zejména pro Kina - beru své dva balíky W40k CCG, tak kdo má, vemte je taky. Jednu či dvě partie bychom zvládnout mohli =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 914
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od kin »

Jestli ho vyhrabu tak ho taky vezmu ;)
A kdyby někdo měl WoW TCG a byl by ochotnej zkusit to s nováčkem tak vezmu ten svuj "balík" taky .)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ebon Hand »

boubaque píše:...K tomu bude ale potřeba, aby se předem nashromáždilo aspoň pár otázek, nad kterými se můžou všichni zamyslet už předem...
Já bych potřeboval pomoci s tou svojí hrou.
Svět je zničen po nukleární válce, kterou patrně pomohli rozpoutat infiltrátoři mimozemšťanů. Civilizační centra jsou nyní v podzemí, na povrchu přežívají lidské kmeny zotročované mimozemštany. Neexistují původní města a státy.
Nyní zůstali podzemní komplexi, je jich jen pár a mají nové názvy, příkladem:
Metro (bývalá Praha) – výroba farmaceutik, bojové drogy na krátkodobé zlepšování fyzických výkonů a reflexů, přípravky proti spánku, jemné strojírenství – výroba pavouků
Carl Zeis optoelektronik (bývalý Berlín) – výroba špičkových očních implantátů. Umožňují dálkové skenování, přímé navádění řízených střel modrým paprskem vyzařovaným okem na cíle, vestavěný dálkoměr a optický port.
Vojennyj Institut (Kyjev) – biotechnické implantáty. Implantát umožňuje krátkodobé zlepšení fyzických vlastností za běžnou lidskou hranici (např. vyskočit do 2. patra, běh rychlostí 45km/h, minimální vnímání bolesti).
Potřebuji vytvořit parametry na moderní zbraně a skafandry, stávající střelné zbraně, mechy, vznáčedla a mimozemšťany, jsem schopen si přinést kompletní podklady na setting.
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jerson »

A pro jaký systém si to představuješ? případně kolik parametrů a jakého druhu?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ecthelion »

Ebon Hand píše:Já bych potřeboval pomoci s tou svojí hrou...
...Potřebuji vytvořit parametry na moderní zbraně a skafandry, stávající střelné zbraně, mechy, vznáčedla a mimozemšťany, jsem schopen si přinést kompletní podklady na setting.
To zní jako super projekt a námět na drobný workshop/brainstorming. Strašná škoda, že se na Slezinu nedostaneme.

Nechceš založit téma v RPG tvorba a design (aneb Kreslicí prkno)? Když uděláš téma pro svůj projekt a nahodíš, s čím potřebuješ pomoct, určitě se najde pár lidí, kteří ti dají nějaké podněty (třeba mě by to zajímalo) a pak si z toho budeš moci vybrat (podle mě ideální využití Fóra)...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Ebon Hand »

Chtěl jsem to postavit celé ve FATE a dost jsem spoléhal na Jonku.. :wink: :think: $lol$
Primární pro mě bylo zúčastnit se toho FATE semináře, abych si systém trochu ošahal.
Co parta PK/Aljen?
A je kocour v troubě!
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Majo »

Ja by som odmastroval Shadows, ak bude niekto chcieť.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Markus »

Vůbec jsem to tady nesledoval a najednou vidím, že je nahlášeno 40 lidí a v programu spousta srandy včetně nějakých workshopů. Dokážeme to nějak zharmonizovat na plánu? Minule se osvědčilo mít white-board, na který se na místě všechno rozepsalo. Takže jestli někdo vezme white-board :?:, mohli bychom to podobně udělat ve čtvrtek.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Aljen »

S FATE trochen teraz koketujem takze rad pomozem co budem vediet (prazske postapo je tiez celkom pre mna pritazlive)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Peekay »

Tentokrat whiteboard nechavam doma, su na nom napisane zivotne dolezite informacie ku kampani Star Wars :)

Ebon: FATE na rozdiel od niektorych spoludiskuterov nepovazujem za spasu sveta a liek na rakovinu, takze neviem nakolko mozem byt napomocny. Plus netusim, ako na tom budem s casom - mozno tak vo stvrtok vecer... no, uvidime podla toho ako to vyjde.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Quentin »

Pokud nezapomenu, tak sebou vezmu pdf Savage Worlds. Byt Ebonem, tak radsi hraju ne uplne dokonalou, ale sviznou, simulacni* hru, nez se snazit rozfungovat fate :think:

*zrovna postapo by si se simulaci sednout mohlo
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od boubaque »

Pokusím se zařídit náhradu whiteboardu, ale nic nezaručuju, pokud by měl někdo možnost, radši vemte vy.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Peekay »

Quentin píše:Pokud nezapomenu, tak sebou vezmu pdf Savage Worlds.
Mam zobrat fyzicku kopiu?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti