Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Slezina je setkání návštěvníků RPG Fóra, které se pořádá tradičně každého půl roku. Pojeďte s partou spřízněných nadšenců na víkend na chatu!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Hike »

Mno, na Slezinu jedu poprvé a raději bych přece jenom hrál RPG, než deskovky, které jsem schopný zahrát i běžně (s RPG je to složitější).

Ale ... jak se znám, budu mít problém se vecpat do nějaké napůl domluvené hry v nějakém systému, o kterém jsem ani neslyšel, takže ...

Arkham Horror bych si zahrál moc rád (budu na slezině od čtvrtka, takže času je dost), hraváme doma Touch of Evil, kterážto hra se Arkhamu dost podobá, takže by snad neměl být problém. Sám čekám, jakmile vyjde (snad brzy) česká lokalizace - z té těžké angličtiny mám trošku obavy kvůli spoluhráčům (někteří vůbec anglicky nevládnou).

Dorn, hmm ... Dorn není špatný, ale dost často se hraje "jako šachy" a člověk musí moc moc myslet, aby nedělal chyby a nedal soupeři nic zadarmo, a pak celá hra trvá dost dlouho, případně po první fatální chybě hrdinů můžou tito hodit ručník do ringu a může se hrát znovu.

Za sebe můžu nabídnout několik konkrétních kusů, ze kterých bych mohl jednu až dvě vzít:
Space Alert (4-5 hráčů ideál)- tahle kooperační hra je super, v případě ochotného figuranta-předčítače hratelná i bez přehrávače. Jediná věc je možná pro nového hráče přehršel pravidel, ale během dvou tří kosmických letů se všechno vyjasní.
Shadows over Camelot (4 minimum, raději víc 7 maximum) - kooperační hra, co má jednoduchá pravidla a zase tak moc prostoru pro taktiku nenechává, zato je v ní hodně možností pro RP.
The Name of the Rose - (4-5 hráčů ideál) - všichni pohybujete libvolnými mnichy a vyšetřovateli po klášteře a ten mnich, co se chová nejvíc podezřele, je vrahem - nakonec se každý snaží uhodnout, který hráč hraje za kterého mnicha.
Smallworld - (2-5 hráčů) - pro každý počet hráčů adekvátní mapa, hratelné v jakémkoliv počtu. Dobrá rychlovka a díky kombinaci rasy a schopnosti pokaždé jiná.
Arcana - tahle hra není z herního hlediska žádná skvost, sice neurazí, nicméně vezmu ji určitě jako inspirační zdroj. Obrázky na kartách jsou moc pěkné (viz moje ikonka).
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Majo »

To The Name of the Rose vyzerá zaujímavo.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Bajo »

Hike: Smallworld mi prijde dobry a hlavne neni na moc dlouho. Na slezinu urcite neni spatny. Na druhou stranu ho ma kamarad, takze prome je to jiz celkem znama vec. Osobne me zajima hlavne Shadows over Camelot a The Name of the Rose, zejmena jejich prumerne casova narocnost na odehrani.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Hike »

Bajo píše:Hike: Smallworld mi prijde dobry a hlavne neni na moc dlouho. Na slezinu urcite neni spatny. Na druhou stranu ho ma kamarad, takze prome je to jiz celkem znama vec. Osobne me zajima hlavne Shadows over Camelot a The Name of the Rose, zejmena jejich prumerne casova narocnost na odehrani.
Podrobnosti
Shadows over Camelot se hraje proti hře a každý hráč svým tahem hraje jednu "dobrou kartu" a jednu špatnou, na Kulatý stůl přibývají dobré meče za splněné výpravy, špatné meče za zkažené, když je stůl plný, hra končí (resp. když už je jasné, že špatných mečů bude většina, tak je taky konec). Udávaný čas je 1 - 1a1/2 hodiny, ale většinou se to podaří prohrát i dřív. Zvlášť když hraje víc hráčů a ve hře jsou ještě zrádci, kteří škodí. :o)

The Name of the Rose je na tom časově dost podobně, záleží od toho, jak moc jsou hráči přemýšliví (tedy spíš nerozhodní), ve čtyřech jsme hráli cca dvě hodiny i s vysvětlováním pravidel, ale je pravda že jednomu z hráčů jsme museli permanentně hrozit násilím, aby už provedl svůj tah. Takže v pěti hráčích vidím hrací dobu tak na 1a1/2 hodiny.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Antharon »

jéno růže sa mi pozdáva, to by som si určite zahral, camelot tiež neznie zle, a čo ten smallworld, niečo bližšie by nebolo?
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Aljen »

Meno Ruze stolovka som uz pocul a rad by som to zahral.
Ak chces RPG, mozno ta oslovi moj pokus o hardcore scifi - Diaspora
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Hike »

Antharon píše:jéno růže sa mi pozdáva, to by som si určite zahral, camelot tiež neznie zle, a čo ten smallworld, niečo bližšie by nebolo?
Smallworld je hra o malém světě. Podle počtu hráčů se vybere dostatečně malý svět, na kterém se hraje, takže je zajištěno, že všichni se na něj nemůžou vejít. Každý hráč si vybere nějaký svůj národ (každý má nějakou výhodu) v kombinaci s nějakou zvláštní schopností ... například Bažinní (+ body za obsazené bažiny) Obři (snažší útok z hor). Když se bojováním a obsazováním území vyčerpá příděl jednotek, můžete svůj národ "opustit" takže za něj už dál nehrajete, ale dokud zůstávají nějaké jeho pozůstatky na mapě, dodává vám body ... a v příštím tahu si vyberete jinou vražednou kombinaci ... třeba Drakovládní (na jeden útok každý tah můžou použít ultimátního draka, který porazí jakoukoliv obranu) Elfové (pokud jsou poraženi v boji jejich jednotky nejsou rozprášeny, ale utečou). Hra je jednoduchá, bojuje se stylem: na útok musíš použít dvě jednotky + jednu za každou překážku, kterou musíš překonat (cizí armáda, hory, pevnost, trollí doupě). Herní doba 3/4-1 hodina (čím víc hráčů, tím méně kol se hraje).
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Peekay »

Meno Ruze je paradne, to urcite zober.

(ja asi tentokrat pojdem vlakom, takze nebudem moct brat nejako vela veci... no, uvidime)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Nekra »

K Dornu rozšíření nemám a zatím ho ani nesháním. Co se týče hraní ve dvou, do toho bych fakt nešel (a i tři jsou pro mně málo, jak jsem psal, pod 4 hráče bych nešel).Jak už se tu někdo zmínil, že se pak Dorn hraje "jako šachy" (což podle některých příspěvků na dorn-foru vypadá, že některý lidi to tak hrajou) a do toho bych fakt nechtěl spadnout, jelikož Šachy považuju za nudné a složité (mimo jiné proto, že se tam musí moc přemýšlet a proti někomu chytřejšímu nemám šanci), kdežto Dorn mě baví hrát, nejen kvůli tomu cílu, ale užiju si i to hraní samotné (a nedovolím žádné hře se dvěma hráči aby mi to zkazila-na dva hráče hrající Dorn bych se nanejvejš díval). Kromě toho zastávám názor "víc lidí, větší prča" - když za hrdiny hraje víc hráčů, tak je větší sranda, protože většinou víc diskutujou a to bejvá někdy fakt sranda. Jedinou stinnou stránkou více hráčů je prodlužující se doba hry, ale já bych tu zábavu za zkrácení hrací doby neměnil. Ale chápu, že na Slezině se víc ujmou kratší hry.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Majo »

Nekra sa zmenila na chlapca? :think:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jerson »

Otázka - mám vézt Space Alert nebo nikoliv. Nebo jinak - kolik je tu potenciálních hráčů?
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Hike »

Jerson: Space alert - já se hlásím - i bych vzal, ale vlakem toho moc nepoberu, už takhle budu muset odložit nějaké přebytečné zbytečnosti, jako třeba jídlo ... :o)
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jerson »

Mno, ono jde o to, že jako obvykle povezu arzenál na airsoft a složky na Omegu a Space Alert je poměrně velký, i když ho vozím bez krabice. A zase na posledním srazu jsem dvě hodiny hrál instruktora, když jsem to učil pět nováčků, a rád bych si taky zahrál. Ale chce to mít k dispozici počítač.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Hike »

Jerson píše:Mno, ono jde o to, že jako obvykle povezu arzenál na airsoft a složky na Omegu a Space Alert je poměrně velký, i když ho vozím bez krabice. A zase na posledním srazu jsem dvě hodiny hrál instruktora, když jsem to učil pět nováčků, a rád bych si taky zahrál. Ale chce to mít k dispozici počítač.
Stačí MP3 přehrávač a mít nagenerováno dopředu, jinak Space Alert hráváme, takže v nejhorším bychom se mohli střídat. Co se týká krabice, tak zrovna Space Alert mi připadá, že nemá uvnitř zase tak moc přebytečného vzduchu, ale nechám to na tobě.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Wishlist her - co byste si chtěli zahrát?

Příspěvek od Jerson »

Já raději používám generátor podle počtu lidí a nálady, navíc přehrávač nevlastním. Ale kdyžtak ho vezmu (jinak ta krabice je fakt zbytečně velká)
Zamčeno

Zpět na „Jarní Slezina 2010“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti